Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek a villamosve...

Mi a véleményetek a villamosvezető vs. Terhes nő ügyében?

Figyelt kérdés

Én ezt a videót mutatnám meg az anyukának: http://www.youtube.com/watch?v=9xcCpgcU0o0

Valamint elmondanám a következményét, hogy a hölgy lábát amputálni kellett.



2013. jún. 20. 23:02
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Így van. A nő nem mérlegelte ott, abban a helyzetben, hogy az az ember milyen idegállapotban van. Pofozkodni, egy nőt megütni nem jogosít fel senkit, így a pofon nem lehet jogos, nem lehet elfogadható, de abban a helyzetben érthető az a reakció. Engem, ha ez történik velem, akkor nem örülnék a pofonnak, de tudnám, hogy az életemet és a gyermekem életét annak az embernek köszönhetem. Ha ő nem figyel bármi okból, csak egy pillanatra a tükörbe pillant, akkor oda minden. A nő továbbra sem érzi át annak súlyát, hogy a saját és gyermeke életével játszott. Mondom, ha akkor ott valami oknál fogva ICS jön, akkor most nem beszélünk semmiről. Az következett volna be, ami a videóban van.
2013. jún. 21. 00:22
 22/38 anonim válasza:
91%
Én úgy 2 hónapja az 50-es villamoson éltem át, hogy egy ember kilépett a piroson elénk, 5 hónapos terhesen álltam a villamoson, kezemben a 2 ésves gyerkőcöm, mellettem a 6 évesem.Olyat borultam h csoda h nem lett bajunk.Ha ezek után az illető még vigyorogva mutogatott volna pl a sofőrnek lehet ttőlem is kapott volna.a terhesség a felelőtlen viselkedésre nem mentség.(nem arra gondolok, h figyelmetlen és lelép hanem h annyi felelősségérzet sincs benne h bocsánatot kérjen és megtudakolja lett e valakinek baja a villamoson).ehelyett röhögcsél, megalázza a mutogatással a vezetőt, szidja a magayarokat, perel, utcára rakatja a szerencsétlent gyerekestől és sehol egy "sajnálom, hibáztam".....
2013. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm mozdonyvezető, ő egyszer egy biciklist gázolt el. Mentek hátra a kallerral, keresték a kocsik alatt erre kimászott a gyökér és elkezdett óbégatni, hogy mit csináltál, összetörted a biciklim. Fel sem fogta, hogy épp túlélt egy gázolást. Ismerős rendkívül türelmes ember de mondta, hogy a kaller tartotta vissza, attól, hogy beba.ssza újra a vonat alá...


Egy ilyen esemény hatalmas sokk a járművezetőnek is, én meg tudom érteni hogy elvesztette a fejét, főleg ha még vigyorgott rajta és mutogatott a nő.


Nem szép dolog nőre kezet emelni, ezért bűntetést érdemel, de nem teljes statáriumot.

Ha tökös lenne a bkv kiállna a dolgozója mellett, és a hibáját is elismerve áthelyeznék valami egyszerű munkakörbe buüntetésből. De a bkv nem tökös cég, meghunyászkodik és kirúgja azt akivl 20 évig semmi baja nem volt. Gusztustalan...

2013. jún. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
79%

Előszö is, ne üssünk meg senki. Nem azét mert terhes vagy mert nő, hanem mert ne. Az mindennek a legalja.


/// Egyébként szerintem pont emiatt ilyen nagy a vita. Ha mondjuk egy random férfi vagy nyugger ugrik le majd vissza és pofozzák fel, akkor feleennyien nem fognák a pártják, mert hát férfit azt fel lehet pofozni... Na de a "terhes" meg a "nő" kulcsszó egy mondatban már egy magasabb polcra emeli az illetőt, amivel szépen vissza lehet élni. Mielőtt valaki félreértene, nekem azzal van most bajom, hogy nem azért ítélik el sokan a dolgot, mert nem pofozkodunk az utcán, hanem mert egy _terhes_ _nőt_ ütött meg. Tényleg ne tegyük senkivel. ///


Szóval a pofonnal semmilyen körülmények között nem értek egyet. Az egy más tészta, hogyha elém ugranak le, miközben rohadok a 100 fokban, lehet felborítottam néhány utast a villamosban, és utána a tetű még mutogat, akkor nem fog érdekelni, hogy kicsoda, és levezetem a nem kevés feszültséget... De nem megyek villamosvezetőnek, ha nem bírom a stresszt (bár ezt egyáltalán tudják mérni?).


Sokan érvelnek itt azzal, hogy mindenki hibázhat. De akkor befogja a pofáját, behúzza a nyakát, és eliszkol a helyszínről. Anno kifordultam a szembe szabályosan jövő kamionnak balra nagyívben motorral. Hát mondanom sem kell mekkora f.szság volt, a kamionos anyázott is rendesen, joggal. Erre nem ordítoztam, mutogattam, vigyorogtam, hanem fülem-farkam behúztam, intettem a kamionosnak, hogy béna voltam, sorry... De lehet, hogy ha mutogatok, akkor kiszáll és lerúg a motoromról (márha beér =DDD).


Na mindegy, a villamosvezető kapja meg a büntetését, figyelmeztetés, megrovás, pénzbírság, felfüggesztett vagy akármi az ütésért, a nő szintúgy (nem hiszem, hogy a pirosban való rohangálásnak ne lenne törvényi szankciója), és ennyi.


Amúgy nem tudom, minek fosom a szót ennyit, tanulság az egészből, hogy legközelebb nem kell vészfékezni, hanem instant abortuszt kell elvégezni a villamossal az idiótán, felkerül a neve a Darwin-díjasok közé, oszt jóccakát. Az kevésbé fáj, mint a pofon.

2013. jún. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
82%

"Sokan érvelnek itt azzal, hogy mindenki hibázhat. De akkor befogja a pofáját, behúzza a nyakát, és eliszkol a helyszínről. "


Így-így...és vajon miért bocsánatosabb bűn az egyik az emberek szemében (amivel többszáz utast veszélyeztet valaki) mint a másik (aminek semmi következménye nem lesz-pofon-)?

Az egyik miért tud azonnal kapcsolni a hülyesége után a másik miért nem húzza be fülét-farkát és kér bocsánatot?(Azóta is neki áll feljebb).

2013. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
2013. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
71%
Szerintem igenis megérdemelte a nő a pofozást,ennyire képtelen,hogy odafigyeljen legalább a gyereke miatt vigyázhatott volna.
2013. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
58%

Az a véleményem, hogy mindkettő sokkot kapott, és találkozott két "hülye".


A nő szerintem gondatlan, és pont mert terhes, sokkal jobban kellene odafigyelnie közlekedésnél. De ő csak arra használta fel a terhességét, hogy a média jobban megsajnálja. Akkor nem gondolt rá, amikor tilos jelzésnél lelépett a sínre. Ha nem vészfékezik a vezető, akkor most nem tudná megszülni a gyereket.

Ha a vezető leszáll megnézni, hogy hogy vagyok, miután az én figyelmetlenségem miatt szerencsétlen sokkot kapott, mert azt hitte, hogy megölt, akkor nem bemutatok neki, hanem először is elnézést kérek, aztán kinyögök egy köszönömöt, ami a britek gyöngyének hiányzik a magyar szókincséből ezek szerint.


De! Ha bemutat nekem egy hülye figyelmetlen terhes brit majom, akinek az előbb mentettem meg a tyúxaros életét, még az sem indok rá, hogy lekenjek neki egyet, hanem rábízom a természetes szelekciót a villamosvezető kollégákra a következő esetnél, és hagyom a francba a pitsát, mert ennyit nem ér meg az állásom.

2013. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a sofőrt. Nem kellett volna kirúgni. Egy figyelmeztetés, pár hét szabadság, esetleg egy pszichológiai felülvizsgálat teljesen helyénvaló lett volna ebben az esetben. Megmentett legalább két életet, ezek után a nő nekiállt vele bunkóskodni. Őszintén megmondom, az ilyet én is pofán vágtam volna! Teljesen más lenne a dolog, ha a nő egyből elnézést kér volna és megköszönte volna a vezetőnek, hogy észnél volt és időben megállt.
2013. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudjuk,hogy történt pontosan,de nem kellene a villamosvezetőből hőst csinálni,és az Angol nőt lehü**epi**ázni.Gondolom ha Magyar nő lett volna,akkor nem lennének ennyire ellenségesek vele.
2013. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!