Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Rövidebb távú utazáshoz a...

Rövidebb távú utazáshoz a buszt vagy a vonatot szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Bár szerintem az esetek 80%-ában nincs választási lehetőség.

Mindenesetre Nektek mi a szimpatikusabb?


2015. okt. 7. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi szamit neked rovidebb tavnak? Ha olyan 10-20 kilometer, akkor en inkabb biciklit preferalom. Ha ennel hoszabb a rovidebb tav es az auto nem jatszik, akkor en inkabb buszt valasztanek:)
2015. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Rövidebb: Busz

Hosszabb: Vonat


Megfelel? :D

2015. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Agglomeráció lényegében (nemcsak Budapesté!), kilométerben legyen 20-50 km.
2015. okt. 7. 22:47
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha az úti célom legyen az bármilyen kis táv elérhető vonattal kizárólag azzal megyek szerintem a busz arra való, hogy kivigyen a vasútállomásra másra nem.

Tömegnyomor, kényelmetlenség, lassú menetidő, bár kis távolságnál nem lényeg de wc hiánya.

Talán egyetlen pozitívuma van a busznak, hogy sok esetben a városközpontban rak le míg a vonat nem.

2015. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én már autóval járok mindenhova, egyszerűbb, gyorsabb és pontosan odamegy ahova én akarom.


De ha nincs autó lehetőség, akkor itt helyben Dorog-Esztergom és környéke inkább busz, megbízhatóbb, gyorsabb és viszonylag sűrű járatok vannak. Hosszabb távra főleg Budapestre inkább vonat mint busz. Ha még messzebb megyek Budapestről pl Szegedre inkább vonat. Ha innen Dorogról megyek Győrbe akkor busszal mert jóval egyszerűbb és nem kell Komáromig valami kis vacak vonattal vergődni amiből alig van járat és busszal gyorsabb is. Ha Tatabányára kell mennem akkor csak a busz kerülhet szóba minden esetben.


De így összességben nézve inkább buszozok, mert volt rá példa hogy el kellett jutnom Kalocsára, busszal megy nekem egyszerűbb volt.

2015. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jómagam egyébként a vonatot szeretem jobban.

Van mosdó, ami egyébként 30 perces útnál is jöhet jól ha az ember pl. kirándulni megy...

Van kerékpárszállítási lehetőség.

Tágasabb maga a jármű, meg lehet benne mozdulni - általában.

Simábban is fut a vonat, a busz mindig dobál. Ha a vasúti pálya rossz, a MÁV általában kirakja a lassújelet. (A szlovákoknál tapasztaltam, hogy dobál a vonat... :D )

Busznál elővárosban leginkább 30 km/h körüli átlagsebességet látok, míg vonatnál akár 70-80 km/h. Busznál 40 km több, mint egy óra, vonatnál 35-40 perc.

A buszok menetrendje számomra sokszor kusza. Van, hogy a fővárosból induló járat jár őrült ritkán, esetleg délben három órás lyuk - én például régebben teljesítménytúráztam, tehát pont dél körül utaztam - volna. MÁV-nál azért általában már megvan az óránkénti követés.


Ezen kívül én személyesen jobban preferálom a kötöttpályás közlekedési eszközöket.



Gondolom az ország többi régiójában rossz a helyzet vonatnál és busznál is. :(

2015. okt. 7. 23:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Régebben mikor középsuliba jártam mindig busszal mentem. Pokol volt!! tömegnyomor, bunkó ismerősök, egymás fingását elhasznált levegőjét kellett szívnunk. 20 km volt a táv, de már azóta is bánom hogy nem vonattal jártam be, az állomás csak kicsivel volt messzebb a sulitól, de akkor is megérte volna.



Egyébként meg mindenféleképp a vonatot javaslom akármilyen távra is megyek, a busz csak kínlódás.


Az autó is jó, csak az drágább és egy idő után elülöd a feneked, fájni fog a hátad a sok vezetéstől ha pl 400 kmet kell leautóznod egyhuzamban.

2015. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, a tömegnyomort kihagytam. Azért se szeretem a buszokat.



Sajnos sok helyen valóban a település szélén van a vasút, esetleg még nagy is a település emellett... Pont ilyen helyekre vagyok kénytelen busszal menni, negatív rekord 30 km 1 óra 10 perc...


Ahova legtöbbet járok, ott a vonat a település közepén tesz le, minden 5 percen belül található. Ráadásul 45 km 40 perc vagy valami ilyesmi..

2015. okt. 7. 23:22
 9/17 anonim ***** válasza:

Én olyannyira a vonatot preferálom, hogy gyakran vállalom a plusz átszállást is akár a vasútállomás rossz elhelyezkedése, akàr a menetrendi kínálat miatt. De csak hosszú távon.


Rövid távon budapesti elővárosi forgalomban lehetőleg a vonatot választom a tempó miatt. De máshol már jobb az esély a buszra, hiszen rövid távot ki lehet rajta bírni és mégiscsak jellemzően központibb helyen áll meg.

2015. okt. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vonat jó lenne, mert halkabb, kényelmesebb, gyorsabb adott távon, kiszámíthatóbb. DE rosszabb, mert ha késik nagyon sokat késik, a város szélén rák le és amit sportolok időben, azt elvesztem oda és vissza utazás közben.


Ezért marad a busz, ami tömeg nyomor, fertő, zajos, büdös, tele van agresszív emberekkel...


A kerékpárt én is preferálom 20 km alatt sokkal jobb, ha van hol közlekedni és nem esik az eső. Ruha ide-vagy-oda kellemetlen esőben bringázni.


Autó megint csak akkor játszik, ha van hol közlekedni vele. Egy átlagos magyar város úgy van megtervezve, hogy nem fér el az utakon annyi autó, mint ahányan dolgoznak a városban.


Az utakat nem lehet szélesíteni, ezért a járműveket kell módosítani, hogy kisebb helyen több ember férjen el. Egyik megoldás, ami a magyar kultúrálatlanságban is működik a tömeg közi. Másik lenne a kerékpár és segédmotoros kerékpár, de azzal meg saját síromat ásom meg, ha a város elég aktív politikailag.

2015. okt. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!