Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Rövidebb távú utazáshoz a...

Rövidebb távú utazáshoz a buszt vagy a vonatot szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Bár szerintem az esetek 80%-ában nincs választási lehetőség.

Mindenesetre Nektek mi a szimpatikusabb?


2015. okt. 7. 22:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

rák = rak + autó korrektor

Sportolok = spórolok + autó korrektor

+ kis szöveg doboz, amiben nem lehet visszaolvasni.

2015. okt. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Rövid távon S-bahn, közép távon (2-3 óra) Regiobahn, hosszútávon IC/ICE.

Bár most a nagy árkülönbség miatt busszal fogok utazni. Nem mindegy, hogy 9 euró vagy 50. :D

2015. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Busz, mert nem késik annyit, de sajnos az én napi útvonalamon csak vonat van.
2015. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A buszt szeretem jobban, rövid és hosszabb távon is inkább azzal utazok. Elégedett vagyok a járatok sűrűségével, a buszok állapotával, kényelmével is.


A választási lehetőségről: innen Szegedről Pestre és Békéscsabára óránként van vonat, de a megye legtöbb településére csak busz jár. Távolsági buszjáratokkal Salgótarján és Nyíregyháza kivételével az összes megyeszékhely elérhető átszállás nélkül.


Szegedről Makóra (32 km) utazok rendszeresen, itt naponta összesen 2 pár (iskolaidőben pénteken és vasárnap 3 pár) vonat közlekedik a két város között, ezzel szemben munkanapokon 58 pár busz.


Ásotthalomra (30km) járok még sűrűn, oda csak busz megy, de még hétvégén is általában óránként.


Szóval mindenképp a busz.

2015. okt. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kicsit árnyaltabb a dolog annál, hogy ilyen egyszerűen letegyem a voksomat az egyik vagy a másik mellett.


Iskolaidőben délután 2 körül buszra szállni őrültség és a nyomorgás garantált. Sulipénteken és -vasárnap úgyszintén. Ezeket az időszakokat leszámítva viszont van jó néhány előnye a busznak: egyrészt ha késés elő is fordulna, azt is behozza a járat (bár nem feltétlen szabályos módszerrel, de itt legalább nem vágja le az MFB 124km/h-nál), mindemellett nem a település szélén, szigorúan csak és kizárólag a legutolsó utca után rak le. Ellenben még 2015-ben sem sikerült a menetrendtervezőknek ráeszmélniük arra, hogy létezik a világban egy "ütemes menetrend" nevű boszorkányság.


A vonat alapvetően jó dolog, de két érv szól ellene. Az egyik csupán három betűből áll: MÁV. A másik pedig az, hogy nem 1920-at írunk már, hogy az embereknek megérje félórákat gyalogolniuk, ingázásra kis túlzással alkalmatlan utazási forma azoknak, akik gyengébb idegzetűek (és itt szeretném felhívni a figyelmet arra a tényre, hogy az ország a közhiedelemmel ellentétben NEM csupán Budapestből és annak 20 km-es körzetéből áll). Cserébe van mosdó, ami valóban jól jön, de egyértelműen ellensúlyozza a 3,5 évnyi rossz tapasztalatom a napi szintű távolság ingázással és a vonatozással.


Végső soron már csak a kiszámíthatósága miatt is a buszt választom, rövid távon pedig még inkább, amikor nem mindegy, hogy a 20 km-es utazást további 25 perc gyaloglás követi, vagy csak 3.

2015. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A vonatot preferálom majdnem minden esetben. Nyilván ha valahol nagyon távol van a vasútállomás, és a táv is nagyon rövid, akkor inkább buszozok, de egyébként sokkal kényelmesebb a vonat.
2015. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Általában a vonatot preferálom, de ha a busz gyorsabb, akkor inkább azzal megyek rövidtávon, például Ráckevére tudok menni busszal és HÉV-vel is csúcsidőben, de inkább busszal szoktam, mert a buszra Csepelen belül kell felszállni (Csepelen lakok), a HÉV-hez kb. 20 perccel előbb el kéne indulnom és ugyanakkor lennék ott. Dunakeszire vonattal mentem, mert közelebb van a Nyugati a buszállomásnál (Újpest-Városkapu), a gyaloglási távolság nagyjából ugyanannyi lett volna. Általánosságban 1 óra körül van az az idő, amit szívesen töltök el buszon, mert hosszú útra kényelmetlen, nincs rajta WC és a levegő is elhasználódik. Bajára már inkább vonattal mennék átszállással, mint busszal, rövidtávon általában a gyaloglási távolságot, a menetidőt és a járatsűrűséget figyelembe véve szoktam dönteni.
2015. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!