Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyesek miért tartják furának,...

Egyesek miért tartják furának, ha valaki soha nem akar vezetni?

Figyelt kérdés

Szerintem az egyik legveszélyesebb dolog a világon.

Ráadásul olyan cselekvés,aminek következtében akár börtönbe is kerülhet az ember.Ha pl balesetet okoz.

Vagy sokkal nagyobb az esélye,hogy balesetet szenvedek,mintha tömegközlekedést használnám.


Ráadásul környezetszennyező és drága is.


2015. dec. 7. 01:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Kiraly dolog vezetni ha nem tudsz vezetni akkor egy elég fontos terreten kiszolgáltatott vagy 10 ev mulva mar vezeto nelkul is mehet onjaro auto de az meg sok ido
2015. dec. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Leginkább azért, mert az emberek többségének minden vágya hogy autója lehessen.


Környezetszennyező az tény, de ezek mellett napi 3 kukányi szemetet termel mindenki. A drágaság is relatív, élhetnénk barlangban vagy a fákon is házak helyett.


Emellett messze kötetlenebb mint a tömegközlekedés, mert mindig ott van, és nem kell másokkal osztoznod rajta.

2015. dec. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
62%

Én sem szeretek vezetni, 20 éves férfi létemre, minden ismerős mondja, hogy mennyire nagy dolgot hagyok ki... a jogosítványt már letettem, mert a szüleimnek ez volt a vágya, de a családi autóba még nem ültem a volán mögé.


Annyira unalmas, de mégis odafigyelést igényel, egyfolytában a táblákat, az utat, a többi autóst figyelni, pff... nekem ehhez nincs kedvem. :) Csak azért dolgozom suli mellett, hogy vegyek bérletet és még vissza fizessem a fölösleges jogsi díjat, igaz a család azt mondta nem kell, de én ragaszkodom hozzá, így a családi kasszába fizetek.


A másik dolog, hogy nem szeretem a sok nyűgöt a kocsival, igaz a családi kocsi egy igen jól szerelt nissan note, de még a tankolást is utálom.


A másik fele, hogy a magyar tömegközlekedés hatalmasat ugrott az elmúlt 2 évben, igaz az emberek még mindig gondot okoznak, sok a mosdatlan, neveletlen ember, de nekem mégis olyan kényelmet ad, ha nem kell odafigyelnem, hanem belemerülhetek a környezetbe, én egy megfigyelő alkat vagyok, talán ezért is szeretem a tömegközlekedést, mert mindig van valami. :)

2015. dec. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a kegyetlen veszélyes stb dolog, azért elég erős, jó vannak veszélyei, de azért van sok sokkal veszélyesebb dolog a világon.


Nekem sincs jogsim és nem is tervezem. Mozdonyvezetőként így is rengeteget vagyok úton, ha meg épp bevásárlás akkor nem telik sokba két kosárral felszerelt biciklivel eltekerni fél km-t a legközelebbi szupermarketig.


Innentől kezdve meg nem igazán látom értelmét, hogy csak azért legyen jogsim, hogy porosodjon. Amennyit amúgy utazok, arra több mint elegendő a tömegközlekedés, számomra a vasút még kézenfekvő is nagyon.

2015. dec. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Ahol jó a tömegközlekedés, ott az emberek is, inkább azt használják. Azért menj el olyan helyre, ahol már nem annyira jó a tömegközlekedés. Máris fontossá válik az autó.
2015. dec. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Mert egyszeruen lekorlatozod a lehetosegeidet. A tomegkozlekedes nem helyettesiti es soha nem is fogja helyettesiteni az individualis kozlekedest. Sok helyen nincs is normalis. Raadasul mondjuk csaladdal, csomagokkal probalj meg tomegkozlekedni.


Persze mondhatod hogy neked soha nem lesz csaladod meg mindig nagyvarosban fogsz elni.


Hogy kornyezetszennyezo meg draga az igaz, bar az osszes emberi tevekenyseg kornyezetszennyezo, meg az is hoyg ide kiirsz egy kerdest. A veszelyesseg relativ, az elet veszelyes. Bortonbe meg akkor kerulsz ha felelotlen vagy esn nem tartod be a torvenyeket/szabalyokat, nade ez az elet minden mas teruleten is pont ugyanigy van.


Persze a XXI. szazadban a trend az hogy egyre kevesebben akarnak vezetni, es talan a technologia lehetove fogja tenni nekik 15-20 even belul hogy ne is kelljen.

2015. dec. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

mert vezetni jo dolog h reggel pl beinditod benzinszag van meg ha nyomod a gázt akkor szépen hergeli magát a motor.

meg lehet aztán tankolni, samponozni, súlyadózni, balesetezni, gyorshajtani

2015. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom furának, mert sok ilyen ember van, aki fél a vezetéstől és úgy vagyok vele, hogy ha valaki nem akar, az tényleg ne vezessen. Sajnos épp az ilyenekből lesznek balesetek. Egyszerűen van aki nem alkalmas rá és kész és ezt szerintem érzi is magán az alany jó esetben. Nem szabad ilyenkor erőltetni. Én elég jól vezetek, és engem sokkal jobban felidegesítenek azok, akiken látszik, hogy kényszerből vezetnek, mint azok, akik bevallják, hogy nem érzik magukat alkalmasnak a vezetésre, ezért a saját és embertáraik megóvásának érdekében nem ülnek a volán mögé.

Van olyan kedves női ismerősöm, aki rendkívül intelligens, egyetemet végzet mérnök nő, van jogsija, de azt mondja, hogy képtelen autót vezetni, mert jobb szeret gondolkodni, elmélázni utazás közben és érzi, hogy nem tudna rendesen koncentrálni a vezetésre. Egyszer fuvaroztam őt, és nagyon aranyos volt, amikor megkérdezte, hogy nem baj -e hogy beszél közben hozzám, tudok -e úgy vezetni? :-D Mondtam neki, hogy én már jóformán jógázni is tudok vezetés közben, megebédelni, vakarózni, sminkelni (na jó azt nem szoktam csak költőien túlzok) meg énekelni is.

Értelmes ember képes felfogni a képességeit. Én kb. két évig jártam lovagolni, de a két év alatt egyetlen egyszer sem mertem a lovat beugratni vágtába. Akkor rájöttem, hogy a lovaglást nem nekem találták ki, ezért abbahagytam ezt a sportot, mert nincs értelme évekig lötyögni a lovon fejlődés nélkül. Jobb ez a lónak is és nekem is.

2015. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy igazából én is megvagyok vezetés nélkül, de azért néha nem kis előnynek érezném az autót.


Mert tényleg nem mindegy, hogy honnan hova megy az ember.


Volt már hogy olyan helyre kellett volna leutaznom, ahova csak 3 átszállással vonattal, busszal, fél nap alatt lehetett volna lejutni, bezzeg autóval max 2-3 óra.


Vagy nyári tábor vidéken:

Autóval 6-7 liter/100 fogyasztást nézve, 320ft most a benzin, 200km az út...durván 5 ezer forint/3 óra út. Autópályát elkerülve.


Ugyanez vonattal szintén 5 ezer forint körül mozog, 3-4 óra út...De nem háztól házig, alapból mire kimegy az ember állomáshoz, az +30 perc, és még nincs jegye, plusz átszállás, és nem is visz házig, hanem csak a szomszéd faluba aztán még +30 perc mire onnan valaki ismerős elénk jön autóval.


És autóval még el tudnék vinni 2-3 főt is, ha +1 ezrest mindenki ad, akkor szinte ingyen megyek.


Na meg szép és jó a tömegközlekedés, de pl ahol gyakornok voltam építőiparban, ott volt olyan eset, hogy SOS be kellett a kollégáknak menni az éjszaka közepén. Olyankor azért nem mindegy hogy van autód, vagy max taxit hívsz hogy bevigyen a városba.


Vagy ha utazom haza családhoz...1 óra kimenni az állomásra, 3-4 óra vonat, aztán még fél óra busz...de a szar csatlakozás miatt van hogy épp elmegy a busz, és akkor +1 óra rögtön. Az össz időben 5-6 óra. Ezzel szemben autóval az egész 2-2,5 óra lenne.


Ráadásul ezért sem jártam sokat haza. 7-17-ig meló 10 órában, mire végeznék, fél 7-kor indul vonat, este utolsó buszt ha elérem, akkor 11-re otthon vagyok, alvás. Marad a szombat, vasárnap délután meg lehet menni vissza, volt kb 1-1,5 nap a családdal. Autónál meg még az esti filmet eléri az ember, és elég vasárnap este hazamenni, vagy még azt is ki lehet bulizni hogy hétfőn csak 9-re menjen be az ember, már nyert +1 napot a pihenésre.


Na meg jó dolog a bicikli is...csak mondjuk nem 45 fokos nyári melegben a tűző napon, vagy -15 fokban jégen, sárban, se nem szakadó esőben.


Vagy bevásárlások. Addig oké, míg befér minden a háti táskába, de 3 szatyor+2 táska kombóval már nem annyira poén a tömegközlekedés. Főleg mondjuk tömött buszon. Vagy ugyanez, ha épp egy nagyobb dolgot vesz az ember, vagy költözik.


Én koleszban eleinte ezért voltam úgy hogy 1 villa 1 kanál kombó és csak ami kell az van nálam, mert minden félévben kellett költözgetni másik koliba. Na meg rendesen logisztikai szervezést igényelt nyár végén hazaszállítani mindent 5 körben vonaton :D


Mióta albérletes vagyok, azóta meg bicikli, mikró, asztali gép, több évnyi tananyag...mikor át kellett költözni, még autóval is 3x kellett fordulni, pedig így sincs sok cuccom egy átlag emberhez képest.


Ettől függetlenül meg lehet oldani mindent autó nélkül is, de néha mennyivel egyszerűbb lenne ha lenne...

2015. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Én inkább azt tartom furának ha valaki akar vezetni - nő létére.
2015. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!