Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek Pesten 16000...

Megbüntettek Pesten 16000 Ft-tal, mert nem volt nálam jegy, se bérlet, de később tudtam meg, hogy helyben fizethettem volna 8000-et de erről nem szólt az ellenőr. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 22:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
34%

32%-os! Szeretnék tőled lopni. Hol talállak meg?

Ha sikerül, ügye nem szól a rendőröknek, hiszen én csak egy ártatlan tolvaj vagyok!

2016. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
57%
Érdekes évekig jártam suliba bkv-val mégsem láttam soha egy vérkallert sem aki éppen egy csecsemő levágott fejével a kezében rúgta ki egy mozgássérült mankóját miközben épp egy diák még dobogó szívét marcangolja.
2016. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
23%
Ki beszélt itt lopásról? A BKK bliccelés csak az erkölcscsőszök szerint lopás.
2016. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
63%
A lopást természetesen nem tartom elfogadhatónak.
2016. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
34%
Az, hogy a közmunkások nem kapják meg még az amúgy is röhejes minimálbért sem, na az pl. lopás.
2016. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
46%
19-es nem válaszoltál arra, hogy melyik másik munkakörre lehetne még ilyen értelemben ráfogni, hogy tisztességtelen?
2016. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

"Miért hol kell még ártatlan, normális hétköznapi emberekre, köztük kismamákra, és nyolc órát dolgozó közmunkásokra vadászni?"

Hát ha ilyen manipulatívan teszed fel a kérdést, akkor sehol. Viszont az ellenőr sem ezt csinálja. Ha meg az ellenőrhöz hasonló munkaköröket keresünk, akkor lehetne kezdeni a sokak által szintén közkedvelt NAV-osokkal, különböző állami alkalmazottakkal, behajtókkal, és a még ki tudja, kiket lehetne mondvacsinált dolgok miatt utálni.


"Csak annyiban, hogy mindkettő olyan dolog, amit normális gondolkodású ember nem tesz meg."

Normális gondolkodású ember pl. nem dohányzik, de nem tudom, hogy jön ide a normális gondolkodás. A bankrablás egy társadalmilag elítélt bűncselekmény, az ellenőrködés egy neked nem tetsző munkakör.


"Szerinted a prostitúció nem elítélendő erkölcsileg?"

Az most tök mindegy, hogy én erkölcsileg mit ítélek el. Itt a tisztességről beszéltünk, de akkor ezek szerint te a tisztesség és az erkölcs közötti különbséget nem egészen érted.

2016. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
46%
Ok, akkor használjuk az erkölcs kifejezést, én nem látom annyira lényeginek a különbséget, de ezen a szóhasználaton ne akadjunk fent. Mindenesetre a "tisztességes munka" kifejezés valamiféle erkölcsi elismerést hordoz, márpedig a BBK orkokat nincs miért elismerni. Természetesen más munkakörökkel is van hasonló probléma, pl. az adóellenőrök esetében is hallani undorító esetekről, és igen, őket is hasonló kategóriának tartom. De azért a többség nem ilyen dolgokat csinál.:)
2016. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

"32-os! Dolgozol, vagy tanulsz? Téged hogyan lopjunk meg? Hiszen szerinted természetes dolog, hogy mások ingyen dolgoznak, ingyen használod az eszközeit, s csak fellépés kérdése."


tekintve, hogy maga a bkv tekinti természetesnek, hogy van, aki ugyanazért a szolgáltatásért nem fizet, van, aki félárat fizet, a balek meg fizessen havi 10 000-et, szerintem érthető, ha a balek nem szeretne benn maradni a balek kategóriában, pláne, ha eleve az ő adójából tartják fenn... de hiába magyarázom neked, nézd csak le a bliccelőket arról az erkölcsi magaslatról, ahol a prostituáltak állnak szerinted :D

2016. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!