Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudtok olyan esetet, amikor...

Tudtok olyan esetet, amikor vonaton indokoltan meg kellett húzni a vészféket?

Figyelt kérdés

Mi volt a konkrét sztori, ami indokolttá tette? Milyen következményei lettek?

Írhattok olyat is, ami pont az ellenkezője (meghúzta valaki, de nem volt indoka, ennek a következményei).



2016. dec. 4. 07:41
 1/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Az az napi utolsó vonaton elaludt valaki, és indulás után kb. fél perccel ébredt fel, és meghúzta a vészféket. Leszállt, és elindult vissza a falu irányába, a mozdonyvezető, meg mondott egy cifrát, aztán ment tovább a vonat. Következmény: az utas hazaért még az nap, nem kellett a vonaton aludnia. Senki nem csinált problémát belőle.
2016. dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Az alábbi esetet olvastam pár éve: Hosszú vonat hátsó kocsijába babakocsival szálltak fel. A kalauz nem látta, menesztette a vonatot. A babakocsit becsípte a csukodó ajtó (benne a gyerek), a szülők lent szaladtak a vonat mellett, és az ablakokon keresztül integettek az utasoknak, míg végül kapcsolt valaki, és meghúzta a vészféket.
2016. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

...a többi utas meg jól lekéste a szűkösen kimért buszcsatlakozását a plusz 3 perc ácsorgás miatt és sétálhatott haza a mínusz 10 fokban. Valóban indokolt.


Én akkor húztam egyszer vészféket, amikor egy kezdő vezér elszámolta magát és Zugló előtt későn kezdett el fékezni, majd bizonyára látva a dolog reménytelenségét, oldotta a fékeket. Nos, én ekkor húztam vészféket és azóta sem gondolom, hogy ez az utastársaim biztonsága szempontjából jó döntés volt. Ha valaki firtatta volna, nyilván azt mondom, megijedtem hogy rosszul lett a mozdonyvezető és azért nem álltunk meg. De igazából a többi utas eleshet, vagy a megállóból kilógó vonatrészről leszállva a szemből erkező vonat elé léphet avagy csak összetöri magát a bagikövön lépdelve, oda leugorva. Szóval utólag lehet be kellett volna vállalni a plusz utazást a Nyugatiig, aztán visszavergődni.


Egy másik esetben rossz oldalról szállt fel egy néni Balatonfüreden és epp menesztették a vonatot. Már menetbe rakta a vezér a kontrollert, én meg indultam a vészfékhez (a kocsi közepéről bámeszkodtam), amikor észrevehette a tükörből a dolgot és megfogta a lovakat. A forgalmi személyzet persze nem láthatott semmit, csak néztek, mi a gond.

2016. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1-esre reakció a 3-as eleje.
2016. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tegnap történt, hanem akkor amikor még voltak távolsági személyvonatok. A szombathelyi személy vezére nemes egyszerűséggel elfelejtett megállni Velencefürdőn. Ott a kalauz húzta meg a vészféket. Több tucat utas meg káromkodva szállt le két állomás között a nyílt pályán.
2016. dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Laza volt a menetrend, a következő állomásra pontosan érkezett a vonat. Az éjszakai meneteknél amúgy összevárják egymást, saját falubelijeit általában nem szivatja meg a buszsofőr.
2016. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez megnyugtató. En mindenestre buktam már vészfékezés miatt csatlakozást. Szóval ha olyan mafla az ember, hogy elalszik, szerintem ne cibálja azt a kallantyút, mert el is eshetnek mások, meg a vonatot is megkéseti.
2016. dec. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Én olyat láttam hogy 1-2 kisebbségi utazott jegy nélkül, a kalauz meg fogta, meghúzta a vészféket és kirakta őket a nagy büdös semmi közepén :D
2016. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 10 deka farhát ***** válasza:
100%
7-es: inkább húzzon vészféket, mint menet közben leugorjon, mert a rendőrségi helyszínelés, meg a maradékok összekanalazása nem 3 perc lesz.
2016. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!