Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogom van rászolni a buszsofőr...

Jogom van rászolni a buszsofőrre, ha úgy gondolom túl gyorsan vagy lassan vezet?

Figyelt kérdés
Én is útálom,ha beleszólnak a melómba,de akkor is:a kezében van az életem (és nem csak az enyém).
2010. máj. 6. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
kuka utas vésd az észbe....
2010. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha túl lassan vezet, az nem baj annyira. Ha meg túl gyorsan (és nem csak te érzékeled) akkor oda lehet menni, és szépen szólni. (annak idején én pl szóltam ha nem volt fűtés a buszon és -5 fokban száguldozott úgy, hogy azon a forgó részen ki volt szakadva a gumi és jött befelé a jéghideg.)
2010. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan szólj rá, de csak akkor ha már tényleg úgy vezet hogy az eléggé szabálytalan. Mondjuk ha egy értelmetlen 30as táblánál 50nel megy akkor én nem szólnék rá. De ha a kanyarokat mondjuk ilyen 70nel venné be és nem csak engem zavarna tuti szólnék.
2010. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jogod van.

Úgy korrekt, ha először szólsz, ha nem hallgat rád tegyél utaspanaszt a szolgáltatónál.


Lassúság ellenben abszolút az ő megitélése a biztonság érdekében.

2010. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
A buszon mindig a sofőr az isten,úgyhogy nincs:(
2010. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Én kitépném a helyéről és az első megállónál leszállítanám, ha szabálytalankodni mer.Mindig ezt csinálom.
2010. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Én sofőr lennék, hát ha valaki szólna, akkor megkérdezném, tudja e mire szól a jegye?A-B pont közti távolságot áthidalja velem épségben.Akkor meg mi a baja?Én is oda akarok érni!
2010. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nincs.És.. egyébként is. Van jegyed... vagy bérleted? Mert ha nem, pláne nincs jogod. De amúgy.. ki lehet próbálni, aztán meglátjuk, te hogy nyomod. De az első baklövésnél feljelentés!
2010. máj. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jogod van szólni, meg panaszt is tenni, amennyiben rendelkezel jeggyel vagy bérlettel. Amennyiben nem, kuss a neved.

Amúgy bár nekem van bérletem sosem szólnék rá a vezetőre, elég sok mindenre kell figyelnie úgyis. Vannak olyan vezetők, akik ha gyorsan mehetnek sokkal pontosabbak, nekik ez a ritmusuk. Azért a busz söfőrök többsége elég jól vezet, az más kérdés, ha te nem kapaszkodsz vagy rossz az egyensúly érzéked és kirepülsz az ablakon. Na bumm. Tessék kapaszkodni.

2010. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha megáll a buszmegállóban akkor beszélj vele. Menet közben ne! Te, gondolom, nem vagy a haverja és valószínü nem vagy az adot volán alkalmazottja, hogy feltartsd, illetve eltereld a vezetésről a figyelmét. Könnyen az lehet a vége, hogy zavarod a vezetésben és feljelent. Magyarán fordítva sül el a dolog. Ha ekkor sem veszi a lapot panaszt teszel az adott cégnél. Az új buszokba, ha jól tudom GPS van, hogy tudják merre jár. Ebből következik, hogy lehet mérni a sebességét. mozgását. De szerintem nem foglalkoznak vele. Max. ha valaki piszkálja a céget.
2010. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!