Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogom van rászolni a buszsofőr...

Jogom van rászolni a buszsofőrre, ha úgy gondolom túl gyorsan vagy lassan vezet?

Figyelt kérdés
Én is útálom,ha beleszólnak a melómba,de akkor is:a kezében van az életem (és nem csak az enyém).
2010. máj. 6. 13:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a sofőr tudja hogy ő felel az utasaiért és büntetőjogi felelőssége tudatában meg tudja ítélni, hogy mekkora az a sebesség (a forgalomnak és az útviszonyoknak megfelelően), amin még uralni tudja a járművet. Szóval a sebesség legyen csak az ő dolga, ha meg valami baj történik úgyis őt veszik elő először! Én nem vezetek buszt, csak személykocsit de én is utálom, ha beleszólnak, hogy mit hogy csinálok, mennyivel megyek ezért mindig azt szoktam mondani, hogy "Én vezetek" (én döntöm el a sebességet, az aktuális teendőket stb) És mivel felelősséggel tartozom az utasaimért, ezért ennek megfelelően hozom meg a döntéseket. Eddig nem hibáztam sose! :)
2012. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
ha van D kategóriás jogosítványod akkor is jogod van kussolni. Szerintem járj gyalog. Soha nem fogsz tudni úgy vezetni mint egy buszos
2012. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!