Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Emiatt ugye feljelenthetem a...

Emiatt ugye feljelenthetem a semmirevaló BKK-ellenőrt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy fizetési felszólítást egy olyan járatról, amin nem is utaztam. A furcsa viszont az, hogy a levél a nagyszüleim címére jött, ahová én nem vagyok, és nem is voltam sose bejelentkezve, valamint életvitelszerűen sem élek ott. Ez azt mutatja számomra, hogy valaki (vannak tippjeim) az én nevem és az ő címüket adta meg, amikor lebukott. Ez viszont azt jelenti, hogy a hanyag ellenőr nem kérte el sem az illető személyijét, sem pedig a lakcímkártyáját, hiszen akkor nem küldhették volna ki nekik a felszólítást.


Kérdés 2: ugye a buszok be vannak kamerázva, és a 12.18-i felvételek még elérhetőek?


2017. febr. 11. 07:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
9%
Az ellenőr igenis hibázott, hogy bemondásra felírta az adatokat. Az igaz, hogy nem vagy köteles neki megmutatni a személyidet, de ha valaki nem mutatja meg, és nincs vele közteres, akkor nem tehetne mást, mint hogy elengedi. Ennek ellenére bevett gyakorlat a bemondásra felírás, én is úsztam már meg így büntetést, de bennem azért volt annyi gerinc, hogy nemlétező személy adatait mondtam be.
2017. febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

Attól hogy lepontoztok, még nem lesz másabb a helyzet.

Ha nem vagy köteles a BKK ellenőrnek igazolni magad, akkor onnantól bármit mondhatsz neki (majd persze, egy pár gyk.hu-s véleméntől meg fog változni az egész).

Tegyél feljelentést a BKK-nak, de csak a büntetés törlése lesz meg, többet én nem jósolok.

2017. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
28%
Miért is kéne több? Róla szedjék le a valótlan bírságot, ennyit is kell csinálni és kész. Az hogy az ellenőrök bemondásra elfogadnak valamit és az alapján már nyomják is a bírságot, az meg nonszensz, közröhej, trógerság.
2017. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Attól, hogy ez a véleményed, a gyakorlat még nem fog megváltozni - leírják az adatokat és ennyi. Igen: a Te címedet is, bárki megadhatja és ezzel meg is úszhatja a bírságot.
2017. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Hűha, mindjárt elsírom magam, 33 százalékosra lepontoztátok a válaszomat, mi lesz most velem... ettől még nem lesz módosítva a törvény! Az ellenőrnek továbbra sem lesz jogi lehetősége arra, hogy igazoltassa a bliccelésen kapott utasokat. Ha nem kap iratokat, nem marad más, mint elfogadni a bediktált adatokat. Vagy rendőrt hívni, de az meg vagy van a közelben, vagy nincs. Vagy esetleg futni hagyni a bliccelőt, de akkor meg mi is lesz a vége? Nyilván egyre kevesebben éreznék kötelességüknek a jegyváltást.
2017. febr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

# 15: ezen már meg sen kell lepődni. Egy jó ideje az megy, hogy nem a válasz hasznosságát értékelii, hanem azt, hogy az tetszik-e nekik, vagy nem.

Nézz csak be a felnőtt párkapcsolatokba: ott csak felsőbbrendű erkölcsű embereket találsz. Anonim kérdésnél is csak a sablonos szövegekkel jönnek. Mobiltelefonoknál meg nem egyszer a márkafanok válaszolnak. Más kategóriákat meg fel sem merek hozni, mert már az is fáj, amilyen kérdéseket lázmtok ott.

Itt meg hiába írunk bármit, mi is a gyakorlat, attól ugyanúgy jönnek a mínuszoló bajnokok.

2017. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennek úgy is az lesz a vége, hogy a ellenőr is hatalmat kap, mivel közterest nem állíthatnak mindegyik mellé. És majd szépen köszönheti mindenki a sok bliccelőnek ezt. Ez nem állapot, hogy vagy elfutnak vagy behazudnak más szerencsétlen ártatlan emberek adatait aki utána járkálhat a rendőrségre valami piti tróger miatt.
2017. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Kérdező, elmondanád, mit sikerült intézned? Kiderült, ki élt vissza az adataiddal?

Köszi, ha válaszolsz.

2017. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#18 Első körben egyből a rendőrségre mentem, de megfontoltam a nyomozó úr szavait, aki arra biztatott, előbb kérjem a BKK-tól a dolog kivizsgálását. Erre nagyvonalúan lehetőséget is biztosítottam nekik.


E-mailben és hagyományos levélben is elküldtem nekik az észrevételeim, megküldtem nekik a lakcímkártyám xeroxát, valamint a diákigazolványomét, mivel eszembe jutott, hogy pont az állítólagos büntetésem napja volt a decemberi bérletem utolsó napja, így a diákigazolványom száma alapján visszakereshették, hogy valóban volt-e. Ugye érvényes bérlettel, még ha nem is lett volna nálam, nem túl életszerű, hogy a csekket kértem volna...


Ennyi elég is volt nekik, hogy a büntetést töröljék, de többre sajnos nem derült fény az eljárásuk során. Érdekelne nagyon, ki trógerkodott velem, de emiatt nem fogok hetekig a rendőrségre járkálni, a fő célom elértem.

2017. márc. 5. 02:39
 20/20 anonim válasza:
Köszi, hogy válaszoltál. Igazad van, lehet, én se áldoztam volna többet az időmből. Örülök, hogy megoldódott az ügy, és pénzbeli károd nem keletkezett.
2017. márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!