Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes bérlettel megbüntette...

Érvényes bérlettel megbüntettek 16000 forintra. Lehet-e fellebbezni?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedési járművön megbüntettek, mert nem volt érvényes matrica a diákigazolványomon.

Bementem az akácfa utcába bemutatni az érvényes matricát, de azóta bérletet cseréltem, így nem volt nálam az a bérlet, amelyik akkor volt nálam amikor megbüntettek. Az ügyintéző tudta, hogy a diák igazolvánnyal volt gond, de így nem fogadta el.

Van-e esély bármilyen jogi fellebbezésre, illetve ha van, akkor az mennyi időbe kerülne és milyen költségei lehetnek?



#büntetés #BKV #bérlet #Jogi segítség kérés
2017. jún. 19. 22:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Hiába vagy diák, az igazolvány csak akkor érvémyes, ha megfelelő rajta a matrica. Szerintem kár ezt ragozni, hogyha már úgy is megpróbáltad, és nem ment, nem fog később sem. Fizesd be a 16k-t, amíg nem lesz több!
2017. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

16-ezer Ft-nál azért tartasz, mert

- nem fizetted ki a pótdíjat a helyszínen, és

- nem fizetted meg a pótdíjat 2 munkanapon belül, a BKK által megadott ügyfélszolgálatokon, ügyfélközpontban.

Akkor csak 8-ezer Ft-ba került volna.


Ha a befizetéssel határidőt mulasztasz, akkor 32 500 Ft-ra emelkedik.


Halasztó hatálya nincs, de tehetsz panaszt. (Ha igazat adnak neked, akkor visszatérítenek a befizetésből.)


Nem említetted, hogy panaszt tettél volna.

• Először a BKK-nál tehetsz panaszt; lehet személyesen, postai úton, és elektronikus levélben is. Itt, alul elolvashatod, hogy milyen címeken. „Hol és hogyan tehetek a pótdíjazással kapcsolatban panaszt, adhatok be méltányossági kérelmet?” → [link]

• a BKK felügyeleti szerve Budapest Főváros Önkormányzata.

Ha a BKK elutasítja a panaszod, akkor hozzájuk fordulhatsz panasszal, az alábbi elérhetőségeken: [link]

• Amíg nem meríted ki ezeket a lehetőségeket, nem célszerű perhez folyamodni. Költségessége miatt azzal csak végső esetben célszerű próbálkozni.

• Elutasítás esetén kezdeményezhetsz polgári pert. Ehhez, nyilván, először ügyvédet kell keresned, aki tájékoztat az általa tudott lehetőségekről. Az ügyvédi díjról, a perköltségről is ő tud tájékoztatást adni, amennyiben vállalja és te megbízod ezzel.

2017. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ez egy korrekt válasz, megpróbálok panaszt tenni.


Tudom, hogy én hibám, hogy csak most matricáztam, meg balszerencse, hogy lejárt a bérlet és szintén részben az én hibám, hogy kidobtam a régit, de méltánytalannak tartom a 16000 Forintot, mert volt felsőoktatásos bérletem és valóban részt veszek felsőoktatásban, szóval amit elkövettem az csak bürokratikus hiány.

2017. jún. 20. 18:37
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
De mivel szeretnéd bizonyítani, ha nincs már meg a kidobott bérlet?
2017. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a fene nagy önérzetet a pénztárcád fogja bánni...

Az óra már ketyeg. Mire panaszt teszel és reagálnak is rá, kifutsz a 16 ezer forintos időkeretből. A körülmények ismeretében a panaszodat elutasítják majd, és ott fogsz állni egy 32500 forintos tartozással és tajtékzó fejjel azt gondolva, hogy mire volt jó ez az egész, miért nem fizetted be a 16 ezret rögtön az elején...

2017. jún. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Fatal_3rror_ ***** válasza:
47%

Nekem továbbra sem kerek a sztori.


Az oké, hogy 1-1,5 hónappal egyetem kezdése után kapsz új matricát, de addig érvényes a régi, másrészt vizsgaidőszak meg nem 1 hónap után van hanem félév végén...

2017. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

16: én is ezt pedzegettem.


Két eshetőség van:

- a kérdező egy méretes balf.a.sz, aki lusta volt hónapokig elmenni a matricáért, és megütötte a bokáját most (de előtte hogy nem? november és április elején kifejezetten utaznak a diákigazolványokra a korábbi matricák lejárta miatt)

- bliccelt, most kitalált egy sztorit az érvénytelen diákja megmagyarázására amit szeretne beadni hivatalosan. Most megpróbálja kipuhatolni, hogy működne-e élesben, ha már szerzett a jó ég tudja hol matricát...

- simán csak trollkodik, amit a GyIK-en benne van a pakliban :)


7 évet töltöttem a felsőoktatásban, de még életemben nem hallottam olyat, hogy valaki június közepén megy a matricájáért és addig korzózik matrica nélkül pusztán lustaságból... Életszerűtlen.


Mindenesetre ha jóhiszemű vagyok, és tényleg balfék volt a kérdező, akkor sem tud pattogni, mert annyi helyen hibázott, hogy védhetetlen az ő álláspontja. Egyszerűen ez a hülyék adója, amit ő most meg fog fizetni.

2017. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%
Ebből már sehogy nem fogsz kimászni. A büntetés alkalmával te nem tudtad igazolni, hogy jogosan használod az adott kedvezményt. Innentől kezdve a büntetés jogos, hiszen nem a jogviszony vitatott, hanem annak igazolására nem voltál képes. Szerintem fizesd be minél hamarabb, mielőbb egyéb költségek is felmerülnek.
2017. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem troll, csak egy lúzer.


Egyrészt lusta volt matricáért elmenni egész félévben. De oké, ezt még megúszta volna kétezerrel. De hogy lehet valaki annyira trehány/balfąsz hogy a bemutatandó bérletét kidobja? Az ilyenek tényleg fizessék csak a hülyék adóját.

2017. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
11-es jól leírta, a bérleted nem volt érvényes! Ugyanis az csak érvényes diákigazolvánnyal együtt érvényes, utólag kérhetsz matricát, az max arra elég, hogy legközelebb ilyenkor ne bűntessenek meg. A restség nem kifizetődő, máskor majd időben kiváltod.
2017. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!