Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Támogatnátok-e egy olyan...

Támogatnátok-e egy olyan kampányt, amelyikben megkérnék a nyugdíjasokat, hogy lehetőség szerint ne közlekedjenek a reggeli csúcsforgalomban?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről, mennyire reális? Illetve milyen előnyei, hátrányai lennének?

Vagy lehet-e pl. ehhez igazítani egyes helyek nyitvatartási rendjét?


2017. nov. 7. 11:21
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
19%

8: Te is félrenéztél valamit.

Már írták, hogyha a nyugdíjas 8-ra kap időpontot az orvoshoz, akkor nem mehet 10-re.

Ha friss árút szeretne a piacon, akkor reggel kell mennie.

Stb.

Egyébként meg sok nem nyugdíjas sem dolgozik. És ők is mászkálnak. Velük mi legyen? :D

2017. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
14%
Változtasd meg a munkahelyed nyitvatartási idejét és meg van oldva :D Vagy keress másik munkahelyet.
2017. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
17%

Idős vagyok, de fejben nem. Tudod, akkor is közlekedtek reggel öregek, amikor még bérlet sem volt, s az ingyenes utazás bevezetője is még csak fiatal ember.

Mitöbb, száz éve is.

2017. nov. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Elég nehéz megérteni ugye, hogy nem kitiltani akarom őket?

És azt is, hogy pl. az orvosi rendelők nyithatnának 9-kor?

Én nem tudom... miért van ennyi gyűlölet az emberekben?


Amúgy persze, régen is volt közlekedés - csak sokkal kevesebb emberrel, mint most. Úgy meg könnyebb elférni.


Úgy képzelem, ahogy pl. az is egy illemszabály, hogy az idősebbnek átadjuk a helyet. Ugyanilyen lehetne az is, hogy a fiatalt hagyjuk munkába menni, HA NEKÜNK ÉPPEN NINCS FONTOS DOLGUNK.

És megoldható-e, hogy lehetőleg ne is legyen.

2017. nov. 7. 12:56
 15/50 anonim válasza:
37%

Én támogatnám, ami azt illeti.

Bár a pesti nyuggereket inkább falhoz kéne állítani és...

Egyik miatt majdnem levágta a metró a lábam.

2017. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
12%
14: Szóval mindent alakítsunk át miattad? Inkább alakítsd át a te munkádat.
2017. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
13%
Te meg azt értsd meg, hogy a többség nemleges választ adott. Ennyi. Pihengess, nyugi.
2017. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:

Egyelőre várom a válaszokat.

Ami értelmes volt idáig, az a piac... azt én is aláírom, hogy oda korán kell menni. De elég sok embernek a piac közel van, tehát nem nagy probléma.


Amúgy én is gondolkoztam azon, hogy mi a helyzet az ingyenes utazással, és rájöttem, hogy nem lehetne jól megoldani a reggel pár órai díjazást, azért nem is kérdeztem. Azért gondolkodom inkább kampányon, ami belátásra épít.

Nem akarom kivégezni vagy bezárni a nyugdíjasokat, mint itt egy páran.


Valaki ajánlotta, hogy alakítsam át a munkarendem.

Na, ez megint tipikus magyar: nehogy már bármit is segítsünk, ha nekünk amúgy könnyebben megoldható lenne... oldjon meg mindenki mindent maga, ahogy bírja!

Régebben volt ilyen, hogy lépcsőzetes munkakezdés, aztán a cégek többsége szépen visszaállt a fixre.

Az ok ugyanez: nehogy már a cégnek legyen munkája vele... oldja meg a dolgozó!

2017. nov. 7. 13:34
 19/50 anonim ***** válasza:
73%

Juhuu de szépen lepontoztatok, ez igen!


Akkor lássuk, miért akarok én KEDVEZMÈNYES de NEM INGYENES utazást az időseknek, legalább csúcsidőben.


1. Minèl egyenletesebb a közlekedési hálózat terhelése, annál gazdaságosabban üzemel. A járműpark, a személyzet létszáma mind a reggeli csúcsidőben tetőzik, a nap többi részében a járművek jó része egy helyben áll. Ergo érdemes kisimitani a terhelést és kedvezményesen adni az utazási lehetőséget annak, aki 9 utánra hajlandó ütemezni az utazásait. Márpedig ha eleve ingyenes az utazás, akkor vagy pénzt adok azért, ha 9 után utazik valaki, vagy az ingyenes utazást vonom meg 9 előtt.

2. Ha dokihoz kell menni, utólag akar visszatéríttethető az utazási költség a nyugdíjrendszeren keresztül. Nem dráma.

3. Ha a piacon a friss áru a szempont, akkor bizony az csak később fog elfogyni, ha kevesebb a vásárló hajnalban és több 9 után. Nem dráma.


És igen, ha majd nyugdíjas leszek és elmagyarázzák nekem normálisan, hogy miért rossz a mostani tök ingyen utazgatás, akkor el fogom fogadni, hogy bizony az életben semmi sincsen ingyen és nekem nyugdíjasként is hozzá kell járulnom a közlekedési rendszerünk fenntartásához.

2017. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van, ez mind előnyös lenne. Ezt nem értik, akik idáig írtak.


Ami viszont nagy probléma, az a díjazás. Hajnalban is ingyenes, meg délelőtt is ingyenes, közben pár óra fizetős?

Mikor, hogyan?

Aki közben járművön van, mit csinál? Félúton lyukaszt?

Ha elfelejti, akkor megbünteti a kalauz? A csúcsforgalom közepén?

Nem jó ötlet.


Majd ha lesz elektronikus bérlet, akkor talán menni fog, mert akkor lehet ilyen részlevonásokat csinálni.

2017. nov. 7. 13:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!