Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Támogatnátok-e egy olyan...

Támogatnátok-e egy olyan kampányt, amelyikben megkérnék a nyugdíjasokat, hogy lehetőség szerint ne közlekedjenek a reggeli csúcsforgalomban?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről, mennyire reális? Illetve milyen előnyei, hátrányai lennének?

Vagy lehet-e pl. ehhez igazítani egyes helyek nyitvatartási rendjét?


2017. nov. 7. 11:21
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
44%
Én inkább azért kampányolnék, hogy a folyamatos gyűlölködés és egónk éltetése helyett néha gondoljunk másokra is. Ha mindenki így tenné rögtön kedvesebb világban élnénk.
2017. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező,

támogatnál egy olyan kampányt, hogy a fiatalok biciklivel járjanak reggel, hogy a nehezen közlekedő nyugdíjasok el tudjanak jutni oda ahova akarnak és ne kelljen kocsiba ülniük (ami még rosszabb) vagy éppen nyomorogniuk a tömegközlekedési eszközökön?

2018. ápr. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

Igen.

Nem rossz ötlet.


Bár elmondhatnád, hogy a nyugdíjasnak miért kell pont a reggeli csúcsidőben nyomorognia ott, és mit lehetne ezzel kezdeni. Olvass vissza.

2018. ápr. 22. 15:46
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

Visszaolvastam, azért írtam...

De kérdezek még jobbat, fizetnéd azoknak a helyeknek az extra költségeit amik abból adódnának, hogy nem a normális "banki nyitvatartási" időben lennének nyitva?

Csak egy példa, nyisson a rendelőintézet 10-kor, hogy ne tudjanak korán utazni ezért a nyugdíjasok. Hajlandó lennél támogatni az egészségügyi dolgozók béremelését csak azért, mert emiatt igen kedvezőtlen hatásai lennének a az életritmusukra? (Ja és ugye akkor az összes EÜ dolgozó reggeli csúcsidőben járna). Tehát, ha a fizetésedből konkrétan ilyen jogcímen lecsípnének 10-12%-ot mondjuk?

De száz szónak is egy a vége, ahogy előttem írták életkor alapján diszkriminálni nem lehet (ahogy már írták)

2018. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

"fizetnéd azoknak a helyeknek az extra költségeit amik abból adódnának, hogy nem a normális "banki nyitvatartási" időben lennének nyitva?"

Na, ezt talán hagyjuk.

Ki se tudnám számolni, mekkora extra költsége van annak, ha nem lehet a normál munkaidőn KÍVÜL menni valahova. Legyen az bank, orvos vagy hivatal.

És ezen még a hosszú hétfő se segít, ha az ember fia, lánya pont ilyen helyen dolgozik, mert akkor neki is hosszú az a hétfő, és ugyanúgy nem jut el sehova.

Tehát a normális pont az lennem ha a fenti helyek ilyen elcsúsztatott munkarendben (vagy esetleg 2 műszakban) lennének nyitva.


Érdekes, hogy egy csomó intézmény van (étterem, művelődés, stb) ahol ezt megoldották.

2018. ápr. 23. 18:13
 46/50 anonim ***** válasza:
0%
A négerek meg ne utazhassanak együtt a fehérekkel.. Ja szép idők voltak azok. Akkor most a helyi néger a nyugdíjas lesz. Hiszen csak egy zavaró senkik, külön rezervátumba kellene terelni őket,ne legyenek útban , nem hoznak már hasznot, bezzeg a feltörekvő ifjúság az aztán termeli a sok pénzt.
2018. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
0%

"Na, ezt talán hagyjuk."


Miért is? Kardinális kérdés lenne, hogy honnan lehetne finanszírozni ezeket az extra költségeket. Nyilván a te adódból, vizitdíjból stb stb.

2018. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam: ANNAK van extra költsége, ha nem tudom munkaidőn kívül intézni az ügyeimet.

És ez sokkal nagyobb költség.


A négereket meg talán hagyjuk, mert őket ugyanazok a körülmények szorítják, mint engem: vagyis időre kell dolgozni menniük reggel. A nyugdíjasoknak nem kell pont reggel időre menniük, ill. ahol mégis így van, azon lehetne változtatni.

2018. júl. 1. 13:15
 49/50 A kérdező kommentje:

Nos, nem egészen így gondoltam a megoldást, de mindenesetre mostanában alig találkozni nyugdíjassal.

Se reggel, se este.

Amikor járnak, akkor meg én nem megyek sehova.

Kíváncsi vagyok, hogy a vírus után ebből mi marad majd.

2020. máj. 12. 22:00
 50/50 A kérdező kommentje:

...egyelőre annyit változott a helyzet, hogy nincs az az eszeveszett tömeg, mint régen.

Tömeg az sajnos van, mert otthoni munka az kb. nincs, mindenki menjen be, a járatokat meg ritkítják.

De annyira nem, hogy cipőkanál is kelljen.

Sajnos mindenki a könnyebb megoldást keresi, és a régi módszereket kedveli.

2021. dec. 12. 19:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!