Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Támogatnátok-e egy olyan...

Támogatnátok-e egy olyan kampányt, amelyikben megkérnék a nyugdíjasokat, hogy lehetőség szerint ne közlekedjenek a reggeli csúcsforgalomban?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről, mennyire reális? Illetve milyen előnyei, hátrányai lennének?

Vagy lehet-e pl. ehhez igazítani egyes helyek nyitvatartási rendjét?


2017. nov. 7. 11:21
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg sok nem nyugdíjas sem dolgozik. És ők is mászkálnak."

Ugyanez vonatkozna rájuk: HA van rá lehetőségük, illene elkerülni a csúcsforgalmat. Illemszabály.

Ideje lenne egy ilyennek, hogy ne csak az okos ember csináljon ilyet, hanem az illedelmes is.


Meg persze némi segítség lenne, ha az orvos, a hivatal (ügyintézés), múzeumok, stb. nem nyolckor nyitna, hanem 9-10 után.

2017. nov. 7. 13:48
 22/50 anonim ***** válasza:
49%
Nem támogatom, ugyanis a probléma egyáltalán nem valós, csak egy urban legend az agresszív mama, aki mindenkit letol a buszról, és le kar ülni. Persze, biztos mindenkinek volt már egyszer egy negatív élménye nyugdíjassal, de amúgy bullshit az egész.
2017. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
30%

"Ha csak egy mód van rá, én nem fogok a reggeli csúcsban mászkálni. Ha lehetne, már most se tenném."


Hidd el, hogy ők sem kedvtelésből teszik!


"És azt is, hogy pl. az orvosi rendelők nyithatnának 9-kor?"


Ezt úgy gondolod, hogy a nyugdíjasok számára, vagy mindenkinek? Voltál már orvosnál, vagy étlen-szomjan reggeli laborban? Elvárnád egy idős, beteg embertől, hogy reggel kilencig ne egyen, ne igyon, csak, hogy te kényelmesebben utazhass?


"HA NEKÜNK ÉPPEN NINCS FONTOS DOLGUNK."


Ki döntené el, hogy mi a fontos dolog?


"Én nem tudom... miért van ennyi gyűlölet az emberekben?"


Gyűlöletkeltő kérdést tettél fel! A fiatalság egyik idiotizmusa, hogy azt hiszik, csak övék a világ és sosem öregszenek meg! Tévedtek, de ezt most még úgy sem látjátok be!

Most egy kampányt indítanál, holnap már idősek otthonába zárnád mindet, utána meg gázkamrába velük, mert ők már úgy sem jók semmire? Persze a te szüleid és idős rokonaid lennének a kivételek ugye?

2017. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
0%

És aki dolgozik, mit csináljon tízig, ha orvoshoz kellene mennie?

Terheléses vércukor vizsgálathoz kétszer vesznek vért.

Várok tízig. Leadom a vért, majd délben újra. Mikorra érek be a munkahelyemre. Cukrosként nem ehetek akármikor.

Ha tízig nem elérhetők bizonyos dolgok, a dolgozók is később mennek be.

És ugyanott vagyunk.

2017. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

"reggeli laborban?"

Úgy tudom, az hajnalban nyit és hétkor már zár is. Ezzel nem lenne probléma.

Persze kérdés, hogy utána mit csináljon az ember, de akkor már a nyugdíjasnak nem kell sietnie sehova.

A dolgozó meg majd kiugrik munkából délelőtt vagy délután, ha engedi a főnöke. Az most is problémás dolog.


A kérdés tényleg kényes, de rajtatok múlik, hogy gyűlölködéssel hányjátok tele, vagy pedig értelmes dolgokat írtok. Én az utóbbinak örülnék. Gyűlöletet máshol is olvashatok eleget, ahhoz nem kell itt kérdést kiírni.

2017. nov. 7. 14:29
 26/50 A kérdező kommentje:

"csak egy urban legend az agresszív mama"

Akad azért néhány, de tényleg nem sok.

Nyugdíjasból viszont sokkal több van. Ha ez lejjebb menne a csúcsidőben - úgy, hogy ne kerüljenek emiatt hátrányba - az is jobb lenne mindenkinek.

2017. nov. 7. 14:34
 27/50 anonim ***** válasza:
52%

Itt nem az aggresszív mamákról van szó. Mint említettem, a hálózat egyenletesebb terhelése és így a közkiadások optimalizálása a cèl. Tőlem akár odaadhatják nyugdíjemelésként is azt a pénzt amit az ország megspórolna azzal, hogy kevesebb, napközben a garázsban ácsorgó buszra volna szükség, ha a 65-ön felüliek nem utazhatnának a reggeli csúcsban ingyen.


Aki pedig rendelésre megy, hajnalban majd összehugyozza magát vagy korog a gyomra, annak meg utólag visszafizetheti az állam a közlekedésre fordított összeget. Ennyi.

2017. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
54%

Én fiatal vagyok, de hányok az ilyen én vagyok a világ közepe és mindenki alkalmazkodjon hozzám típusú hozzáállástól.

Nem te vagy a világ közepe. Mindenkinek ugyanolyan fontos a saját dolga, mint számodra a tiéd.

2017. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
55%

" de akkor már a nyugdíjasnak nem kell sietnie sehova."


Te ezt mi alapján döntötted el magadban? Úgy képzeled, hogy az ő életük csak a jól megérdemelt pihenésből áll? Az eszedbe sem jut, hogy az éhbér nyugdíjuk mellett nekik is munkát kell vállalniuk, a munkahelyre pedig el kell jutniuk?

Te nagyon fiatal lehetsz, ezért megbocsátható, hogy még nem látod át az élet valóját és csak a saját kicsinyes problémáiddal törődsz! De csak ezért!

A laborok pedig a legtöbb helyen 7-kor nyitnak.

2017. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
12%

Én olyan kampányt támogatnék, amelyik felhívja a figyelmét a hatalomnak arra, hogy a szolgáltató államtól még nagyon messze vannak.

Rengeteg feszültség van a mindennapjainkban. A nyuggerek kipécézése csak tünet, s nem maga a betegség.

2017. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!