Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mondják, hogy Budapest...

Miért mondják, hogy Budapest tömegközlekedése jó?

Figyelt kérdés

Nyugatabbra kiterjedtebb metróhálózatok, könnyűmetrók vannak.

Az elővárosi vasút integrálva van a városi közlekedésbe.

A villamosok nem tötymörögnek.



Budapesten külső kerületből 30-40 perc buszokkal, zsúfolt buszokkal csak az Örsm holott agglomerációból ennyi idő alatt a belvárosban vagy.

Budán ott van pl a fonódó, ami sűrűn levő megállók, a megállóban a következő szabad jelzés megvárása, a lassújelek miatt lassú, gyalog nem gyorsabb de bringával mindenképp.

A HÉV-ek nem mennek be a belvárosba, lassúak, elavultak, zötykölődnek és senki se tudja a jövőjüket.

A metróhálózatot nem fejlesztik de amúgy is csak nehézmetróban szoktak gondolkozni.

Budapest 2. legnépesebb kerületéből nincs kötöttpályás kapcsolat a belvárosba, csak a lassú villamosok és az átszállások nomeg a kiszámíthatatlan, egy szem, japán metrós 9-es busz.

A vasút nincs integrálva a városi közlekedésbe. Legalább jó rá a bérlet és némely viszonylaton megéri az embereknek használni, de azért bőven lenne vele feladat.

Végre építenek legalább villamosvonal-szakaszokat, de évekig semmi se történt ilyen téren se.


2018. márc. 25. 22:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
47%

csak a belvárosba ingázásnál lassabb az autó, nekem a xi. kerület-belváros viszonylatban 5-7 km/h átlag jön ki kocsival (reggel és délután) a rekord 10 kmh volt. egyszer :)

ezért nem is élek ezzel a lehetőséggel.

ezt ugye egy komolyabb gyalogtempóval is lehet hozni.

2018. márc. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Én eddig csúcson kívül vezettem, ugye sejthető, hogy akkor labdába se rúg semmi más.

Viszont munkatársaim közül van autós és azt mondják, hogy reggel gyorsabb, délután ugyanolyan gyors, mint a tömegközlekedés vagy maxicivel lassabb. De ülsz és nincsenek idegenek az intim szférádban.

2018. márc. 26. 07:47
 13/27 anonim ***** válasza:
35%

Nem jó... nagyon nem. Lassú, logiátlan, büdös!, koszos! és a színvonalhoz képest marha drága.


Ugyanannyi km-re lakok a munkahelyemtől, mint Magyarországon laktam, ugyanúgy egy átszállás.

Agglomerációs város.


Otthon ez igénybe vett a várakozások miatt hazafelé másfél órát is (mikor 35 percet kell várni egy csatlakozásra), itt háztól házig 30 perc.


Csak épp otthon a 20 km hévvel félóra, itt a vonattal tíz perc alatt benn vagyok.

És este nem kell 40 percet várnom egy hévre - nonszensz -, hanem 10-15 percenként jár az S-Bahn.

2018. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

De ennél már csak a viccesebb, hogy "felújítás" címén mindig lezárnak valamit.

Aztán kész 1-2 év alatt, és ugyanolyan szar, mint azelőtt. EZ viszont szerintem rhadtul szánalmas.


1-es villamost megcsinálták, hogy menjen gyorsabban, lezárták a fél világot, a buszokkal a 2 km-re lévő Árpád-hídhoz 20-25 perc volt bezötyögni, aztán nem telt bele két hét és máris korlátozásokat vezettek be.


A fonódót is megcsinálták, gyakorlatilag SEMMIVEL nem vagy benn hamarabb, mint előtte.


És az is ritka gáz, hogy egy hév-szintű részen NEM tudsz minden állomáson jegyet vásárolni, mert nincs honnan.

Vagy ha benn Pesten épp van automata azt is elbrmolják.


Svájcban a legeldugottabb "igény szerinti leszállóhelyes" kisvasúti megállóban is van működő! automata.

Vagy a semmi közepén, ahol óránként jó, ha egy vonat áll meg.

2018. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
30%

világszínvonalú utastájékoztatási rendszer üzemel - HOL?!


Mertogy Bp-n nem, az is biztos :D Mondjuk fele esetben ha normálisan működik a futár és nem ír ki hülyeségeket.

Ha pedig késik a busz, akkor c.szheted, vagy ha kimarad a villamos baleset miatt, ácsoroghatsz a megállóban, mert "majd, valamikor" - ha eszükbe jut - bemondják.


A hévet pedig inkább hagyjuk. NULLA tájékoztatás Örs-Gödőllő viszonylaton. Cinkotán még okés, de onnantól kezdve megállt az élet, sok helyen nulla szolgálat, sem hangosbemondó - vagy nem működik -, és ha előre nem látott gáz van, akkor bxhatod, mert senki nem fog szólni az utasoknak.

2018. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
47%

Amikor még tömegközlekedtem, szerettem így járkálni. Budapest északi oldali agglomerációjából jártam Budapest közép-déli részére...majd vissza. HÉV, metró, villamos vagy busz. Bárhogy is jártam, szinte lefedésben volt az útvonalam. Ha módosítanom kellett egy kitérő miatt, akkor is egyszerű volt nekem a tömegközlekedés. Tény és való, hogy voltak heringkonzerv stílusú emberi rétegződések néhol, de hát ez van...ez nem függ össze azzal, hogy jónak vagy rossznak minősül-e a tömegközlekedés.


Néhány hónapja be kellett mennem a belvárosba. Leparkoltam az autót a metrónál és bementem gyalog. Fele annyi idő alatt, mintha autóval zötykölődtem volna. Ekkor is elégedett voltam a tömegközlekedéssel.


Amit viszont soha nem szeretnék újra átélni, az a MÁV-os döckölődés nyáron. Meleg a sín, az a baj, forró a sín, az a baj, hideg a sín, az a baj, lerobbant egy új vonat előttünk az a baj, lerobbant három új vonat, az a baj, leszakadt a vezeték, az a baj. Ilyen helyeken pedig nem biztosítják a vonatpótló járatokat.

2018. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
13-as miért 0%?
2018. márc. 26. 22:40
 18/27 anonim ***** válasza:
32%

"HÉV meg van, de minek."


Ja mert TE nem használod, akkor minek, ugye?! Képzeld el, hogy reggel és délután tömegek mennek vele, én nagyon örülök, hogy van és hogy tényleg gyors. Nekem busz is van, ugyanoda megy, de 10 perccel lassabb menetrendileg. Ha nagyobb dugó van akkor még többel.


4-es metrót jó volna mindkét irányban bővíteni ez tény, de a jelenlegi formájában is szuper, mert 10 percet nyerek vele, azaz napi 20-at.


Nekem konkrétan a lakóhelyem és munkahelyem között a Google térkép szerinti legrövidebb gyalog út 17 km. Én ezt általában 50 perc alatt teszem meg ajtótol ajtóig, 4 járművel megyek ráadásul. Igen, 20 km/h feletti átlag jön ki, pedig vannak megállók, 3 átszállás, várakozás. Biciklivel nekem nagyon izzadósan és néhány piros lámpával nem törődve jönne csak ki ezt megközelítő eredmény. Kocsival csak csúcsidőn kívül lenne gyorsabb.


Szóval persze sok mindent lehetne fejleszteni, de már most is szuper a BKK.

2018. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

"Ja mert TE nem használod, akkor minek, ugye?!"



Ezt hogy sikerült így értelmezni???



Azért minek, mert 60-nal megy maximum, azért minek, mert nem megy 120-szal ott se, ahol egy korszerű vonat felgyorsíthatna, azért minek, mert nincs behozva a belvárosba és ott metróként használva.

2018. márc. 27. 06:36
 20/27 A kérdező kommentje:

Nekem 8,5 km 45 perc teljesen ajtótól-ajtóig és bringával kb ugyanez.

Jó, ha jó szelek járnak, 40, de az a ritkább.

2018. márc. 27. 06:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!