Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki segítene felvilágosítás...

Valaki segítene felvilágosítást adni a Dacia nemzetközi gyorsvonatról? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Ezzel a vonattal szeretnék utazni október végén, néztem a MÁV honlapján hogy közlekedik, de olvastam itt elég érdekes dolgokat, de azok elég régi infó. Valaki tud valami érdemes információt adni arról, hogy szokott-e késni, külön kocsi van a Magyarországon felszálló utasoknak, stb. Konkrétan most megyek először Bécsbe és kíváncsi vagyok mire számítsak.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. okt. 11. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Három kocsi Budapestről indul, a többi Bukarestből, 50 perc van összerendezni a vonatot a Keletiben, ami azért általában elegendő tartalékidőt ad, de nem mindig, mert azért a megszokottnál gyakrabban jön masszívabb késéssel a romàniai vonatrész. Szóval helyed lesz, de a pontosságra nincs garancia.
2018. okt. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írja, a Keleti pályaudvaron hozzácsatolnak egy MÁV-START kocsikból álló vonatrészt. Nemzetközi forgalomban nem kötelező rajta a helyjegy. Szokott hely lenni rajta helyjegy nélkül is még a Kelenföldön vagy Tatabányán / Győrben felszállóknak is. De ha biztosra akarsz menni vegyél helyjegyet.

Az elmúlt pár hónapban heti rendszerességgel utaztam a Dacia nemzetközi gyorssal, változó napokon. Egyszer volt félórát meghaladó késése, a többi napokon aránylag pontos volt, azaz többnyie a menetrendi időben elindult a Keletiből és <10 perc késéssel megérkezett Bécs Hbf-re. De többnyire pontosan érkezik.

A Keleti pályaudvaron a menerendben szereplő ~46 perc álllásidő elegendő "puffert" biztosít, hogy ha Bukarest / Lökösháza felől késéssel érkezne a vonat, többnyire a Keletiből akkor is pontosan el tud indulni.

Ha előre tudod, mikor utazol vehetsz "Sparscheine" jegyet. Ezeket korlátozott számban árulják, 13 EUR egy irányban. Ha 4 napnál nem hosszabb időt töltesz kint, akkor a 4 napos kirándulójegyet ajánlom, ez 33 EUR oda-vissza. Bármelyik vonatra érvényes Budapest és Bécs között. + 10 EUR-ért vehetsz kiegészítést, ami 2 napig jó a Bécsi helyi közlekedésre is.

Étkezőkocsi nincs a Dacia gyorson.

2018. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettő hasznos és korrekt választ, akkor igy be merem vállalni az utazást vele.
2018. okt. 11. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Mozdony ez lesz:


[link]

2018. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!