Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak engem ráz ki a hideg a...

Csak engem ráz ki a hideg a "közösségi közlekedés" kifejezéstől?

Figyelt kérdés

Közösség az valahogyan az egymást ismerő, összeszokott emberek halmazát jelenti számomra, de ezt is főleg akkor, ha jóban is vannak egymással.

Közösségi közlekedés, ha 5 barát beül egy autóba és elmegy valahova, vagy az autóbuszos osztálykirándulások.



A magyarban a széles közönség, a publikum részére nyújtott szolgáltatásokra "tömeg-" előtaggal hivatkozunk, például tömegtájékoztatás, tömegkommunikáció, tömegsport.


2018. nov. 11. 19:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%
#10: Mennyi ideig volt BKV és mennyi ideje BKK? Miskolciként rengeteg ember mondja, hogy Marx tér Újgyőri főtér helyett. Vagy Moszkva térnek hívják még sokan a Széll Kálmán teret, ez már csak így van.
2018. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%

Egyébként használj másik szótárat:


public fordításai


melléknév


nyilvános

public, outward


közös

common, joint, public

főnév


nyilvánosság

public, publicity, clarity


közönség

audience, public

2018. nov. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

#11, pont erre utaltam. Alacsonyabb társadalmi rétegek mindig nehezebben veszik át a változásokat. Ugyanez a helyzet itt is.

Lehetne sorolni, a Lágymányosi hídtól kezdve a minden faluban a '90-es években átnevezett Szabadság út-ig.

2018. nov. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

Ķérdező, attól,hogy te elhatárolódsz bizonyos emberektől, azaz nem vállalsz velük nyíltan közösséget, még simán tartozhatsz velük egy közösségbe. Nem muszáj róla tudomást venned, le is tagadhatod, de te bizony egy adott régión belül a nem egyéni közlekedést használók közösségéhez tartozol. Ha ez a közösség valóban működő közösség, akkor képes hatékonyan kifejezni és érvényre juttatni az akaratát. Ha pedig csak egy szedett-vedett közösség, amelynek tagjai legszívesebben letagadnák egymás létezését is, akkor az adott közösség szépen le lesz szårva a döntéshozók oldaláról. És akkor már lehet is tömegközlekedésről beszélni, mert tömeg az van, érdekeit érvényesítő közösség az nincs.


Jó példa mondjuk a fogaskerekű alsó szakaszán élők közössége, akik gyakorlatilag két hét alatt összedobták kapcsolataikat és elintéztek maguknak egy dedikált pótlójáratot. Rossz példából sokkal több van, például Maroslele-Rákóczitelep, ahol hosszú évek óta nem sikerül a helyieknek kiharcolnia sem a korábbi komp újraindítását, sem a falubusz bevetését, sem dedikált buszmegálló létesítését - mivel gyakorlatilag egyetlen utas vívja szélmalomharcát a hatóságokkal.


Remélem érzékeled már, hol a határ a két kifejezés között és miben jobb a közösségi közlekedés mint a tömegközlekedés. Hja és légyszi ne a piros gombot, hanem az érveidet használd a vitában, kicsit felnőttesebb...

2018. nov. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Amikor létrehozták anno, akkor még értettem, hogy a BKK akar lenni egy összefogó szervezet, "megrendeli" az alvállalkozók szolgáltatását, felügyeli őket stb.

Mára annyi változás, ide-oda rakosgatás volt, hogy nem bírom követni.



A Széll Kálmán tér volt a közterület eredeti neve, csak visszakapta.

A Stadionok átnevezésétől viszont a hideg kiráz. Mi van ott? Stadionok voltaképpen. Legmesszebb a Puskás.

Tegnap a Hidegkuti Nándor Stadionnál kereste valaki a 2-es metrót. Pedig a 2 közül annak a megállónak jogosabb a neve és az lett hamarabb átnevezve.



Én nem érzem magam egy közösségbe tartozónak ezzel a... Szerintem sejtitek, mi a véleményem a közlekedő emberről....



Ennél még amúgy a közforgalmú közlekedés is is jobb, bár az meg tudtommal nemcsak vagy legalábbis nem teljesen a tömegközlekedést takarja.

2018. nov. 12. 07:46
 16/23 A kérdező kommentje:

Ha már mindenkivel közösségben kellene éreznem magam, aki az emberi fajhoz tartozik, ennyi erővel a gyaloglás és az autó is közösségi közlekedés. Sőt, minden megkaphatja a közösségi előtagot.



Ez a kifejezés szerintem inkább egy erőltetett propaganda az autóellenes szemlélet részéről.

2018. nov. 12. 09:25
 17/23 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen gondolatmenet mentén az autózás is közösségi közlekedés, hiszen egy közösségbe tartozom az utakon (jó esetben még azonos irányba is) haladó többi autós "társammal", függetlenül a "végállomás" helyétől (akárcsak a tömegközlekedési eszközökön).
2018. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Az angolban a pulbic szócska jelenti azt, amit a magyarban a "tömeg-", esetleg a köz-, de nem a "közösségi". Brrrr"


A public mióta jelent "közösségi"-t? Az szó szerint fordítva "publikus közlekedés"-t jelent, azaz olyan közlekedési módot, ami a publikum számára elérhető. Magyarban ezt még mindig tömegközlekedésnek fordítják, nem közösségi közlekedésnek. De egyébként nem releváns az angolra hivatkozni vagy úgy egyáltalán bármilyen más nyelvre, mert eltérő nyelv, eltérő logika. Pl. Ausztráliában "service station" (szervizállomás) a benzinkút és számukra a "gas station" hangzik logikátlannak. Akkor most kezdjük el egymásra erőltetni a saját nyelvünk logikáját?

2018. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Én is pont azt írtam, hogy a publuc NEM a közösségi...
2018. nov. 12. 12:41
 20/23 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nincs semmi baj a kifejezéssel. Bár tény, hogy félrevezető.


Egyrészt valahol érthető az arculatváltás, hogy a "tömegközlekedés" értünk van, közösen használjuk. Viszont számomra a közösségi valahogy nagyobb összetartást, nagyobb színvonalat, prémium szolgáltatást sugall.


Közösségi közlekedést valahogy úgy tudnék elképzelni, hogy egy (akár önvezető) buszon minimális hely, csoki-kóla automata, zene, nyugalom és kényelmes körülmények között a telefont vezeték nélküli töltőn töltve ingyen Wifi-n olvasgatom a híreket.


Viszont nálunk tényleg a tömegközlekedés vagy még inkább tömegnyomorközlekedés a kifejezőbb, mert az a cél, hogy minél több embert felzsúfoljunk és elvigyünk A-ból B-be.

2018. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!