Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV igazgató elismerte,...

A MÁV igazgató elismerte, hogy elbukta az IC kocsigyártást. Nem lett volna több értelme Railjet szerelvényeket venni?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy Railjetet vagy távolsági motorvonatot.


Egyszerűbb lett volna, továbbá, hamarabb látható eredménye lenne.Már forgalomban lennének.



Nem is értem,hogy a MÁV minek erőlteti még mindig a személykocsit.Németországban, Ausztriában, Svájcban is sok távolsági motorvonat közlekedik.

Az összeakasztás is pillanatok alatt megvan, a fékpróba automata, nincs 20 perc tökvakarás.



A magyar utasok többsége, szereti a Railjet vonatokat.Persze kivéve azok, akik lehúzható ablakokat meg fülkéket akarnak "norsztalgiából".


2019. jan. 2. 21:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
29%
Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar szerintem igazán szívén viselhetné az ország sorsát és adhatna pénzt új IC kocsik beszerzésére. Így bebizonyítaná hogy az országért dolgozik keményen és jólelkű ember.
2019. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
29%

# 10


Nem értem, minek szólsz hozzá, ha ilyen alapvető hiányosságaid vannak, miszerint a motorvonat azonnal kisiklik azon a pályán, amin más vonat nem... Épp ellenkezőleg, van rá példa, hogy motorvonatokra ugyanazon a pályán magasabb sebességet engedélyeznek, mivelhogy jóval könnyebbek.

2019. jan. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én Railjeteken dolgozom, igy van rálátásom a dolgokra. A Railjet az egy inkább az ÖBB-nek fejlesztett 7 kocsis, egy légterü szerelvény. (Noha a ČD is rendelt belöle késöbb más felállásban, de szintén 7 kocsisat) Ha meghibásodik egy kocsi és azt a többi kocsi nem tudja kompenzálni, akkor az egész szerelvény kiesik a forgalomból. A MÁVnál jelenleg ha egy kocsi nem megy, azt hipp-hopp kisorozzás és volt-nics.

Railjet egy komplikált dolog, müszakilag, drága, nem kiforrott technika, illetve a MÀV-nak nincs olyan infrastrukturája, ami kiszolgálná ezt a vonatot, illetve a RJ nem alacsonypadlós, mig az Stadlerek a kezdetektöl fogva alacsonypadlósak. Railjeteket szervizelni csak Bécsben lehet (ahogyan a Stadlereket is csak Szolnokon(?))

2020. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!