Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha már le van járva a személyi...

Csak egy lány 152846 kérdése:

Ha már le van járva a személyi igazolványom megbüntet az ellenőr a buszon?

Figyelt kérdés
Már nem tanuló vagyok, dolgozom és pár napja észre vettem hogy, le van járva a személyim de még nem jutottam oda hogy, megcsináltassam mert mire végzek nincs nyitva a kormányablak.. Ha esetleg jön az ellenőr csak a bérletemet kéri majd vagy megbüntet ha mondom neki hogy, otthon hagytam vagy lejárt?

2019. máj. 14. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ellenőr csak a bérletedet fogja nézni, és az esetleges kedvezményre jogosító kártyát.
2019. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb, ha csak mutatod neki, és ő veszi észre, hogy lejárt (vagy nem veszi észre). Inkább legyen nálad egy egy hónapja lejárt személyi, mint semmilyen. Ugye az a lényeg, hogy egy bérlettel csak egy személy utazhasson.

Esetleg ha van útlevelet, arra átírathatod a bérletet, erre a jegypénztárnál kérdezz rá.

2019. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A baj az hogy, egy éve van lejárva :D De basszus nem figyeltem!
2019. máj. 14. 07:54
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

BKK vagy vidék? Én csak a fővárosról tudok nyilatkozni, de az országosan igaz, hogy semmiféle ellenőr, jegyvizsgáló, nevezzük bárminek nem büntet, nincs rá jogosítványa, eszköze. Egy szolgáltató vállalat alkalmazottja.

Kb. annyit tehet, mint egy sakkegyleti elnök, pincér vagy kéményseprőt.

Elkérheti a jegyet, bérletet. Ha nincs vagy érvénytelen, akkor pótdíjazhat a cég utazási feltételeinek megfelelően. Amennyiben nem vagy együttműködő, akkor nem tehet semmit. Illetve kérhet rendőri vagy közteres segítséget.

Ha nincs jegyed, bérleted, van, de nem érvényes, illetve minden rendben valónak látszik, de kétségei vannak afelől, hogy azt jogosan használod, akkor kérheti azt az igazolvány (Budapesten ez többféle lehet), amelynek a száma szerepel rajta. Kézbe nem veheti, csak felmutatod neki, hogy le tudja írni az adataidat, ami a csekkre kell.

Ha egy lejártat mutogatsz, akkor legfeljebb annyit tehet, hogy nem fogadja el, de egyébként semmi köze hozzá.

2019. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vidéki vagyok a bérlettel minden oké bérlet igazolo is van fényképpel. Csak a személyim van lejárva.
2019. máj. 14. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fényképes bérleted, akkor gondolom annak a száma van a bérletjegyen, ez esetben a személyit meg sem kell mutatnod. Rendőrnél lehet gond, ha igazoltat valahol (erre azért kicsi az esély, de megtörténhet), de ha van érvényes jogsid vagy útleveled, hordd azt magaddal, az helyettesíti a személyit.
2019. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!