Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi koleszba költöztem,...

Egyetemi koleszba költöztem, gólya vagyok, és a véleményetekre lenne szülségem, segítségre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval 3 napja vagyok még csak koleszba, de egyszerűen nem bírom. Ráadásul fiú vagyok ami így még cikibb. Egyetem kn 2,5 3óra utazásra van otthonról ami azért elêg nehéz lenne ha ingáznék, habár nem tudom, lehet valaki csinálta lerírhatja mennyire bírható. De mindegy is. Igazából egyszerűen nem bírom, a szobatársam jófej, de itt mindenki piál, meg megbolondul, hiányoznak a szüleim, a tesóm, az otthonom, szobám, egyszóval minden. Mióta itt vagyok szinte nem etten semmit. Egyszerűen gyomoridegem van, nem bírom. Ennek az egyetemnek van egy kampusza a lakhelyemhez közelebb is, 45 perc lenne busszal, csak az nem olyan "jó" elvileg mint ez, plusz nem is tudom átlehetne e jelentkezni évközben. Nem tudom hogy fogon bírni ezt, esetleg van valakinek hasonlo tapasztalata?

2019. szept. 1. 18:24
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező, fel a fejjel! Az első időszak mindenkinek nehéz, én mikor egy évvel ezelőtt megérkeztem a koliba és leraktam a bőröndömet az üres szoba közepére, az első dolgom volt elsírni magam. Ezen mindenki átesik szerintem, nem kell szégyellni, nem leszel puhány, gáz, se ciki attól mert fiú vagy és érzelmeid vannak.


Megpróbálhatsz őszintén beszélni a szobatársaiddal, és megmondani nekik hogy neked nagyon más az életritmusod, és szívesebben laknál olyanokkal egy szobában akik hozzád hasonlóbbak. Kolis fb csoportokban könnyen találhatsz új szobatársakat, főleg most szeptemberben, még előfordulhatnak olyan szobák amik nincsenek teljesen feltöltve.


Nem leszel gáz attól, hogy nincs igényed a piálásra és non stop bulizásra, sokunknak nincs :) Legközelebb ha hazamész próbálj hozni valamit a koliba, ami az otthonodra emlékeztet, nyomtathatsz pl képeket amiket kirakhatsz a faladra. A gyakori hazatelefonálás/skype szintén segít. Kérlek tényleg ne érezd magad gáznak, sokan vannak még ilyenek rajtad kívül, akik nehezebben szakadnak el otthonról.


Sok egyetemen igénybe vehető (az eltén biztosan) életvezetési tanácsadás, pszichológusi segítség is ingyenesen. Ne félj kihasználni ezeket a lehetőségeket se!

2019. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ezt is nezd meg:

[link]

2019. szept. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki írt! Sokat segített, hogy látom, mások is átestek rajta.
2019. szept. 4. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!