Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy egyetemen 30+ igazolt...

Ha egy egyetemen 30+ igazolt covidos hallgató van campuson belül, akkor hogyhogy nincs zárva az egész campus, az egész egyetem?

Figyelt kérdés

Aki olvassa a híreket tudja melyik egyetem ez.

30+ igazolt covidos hallgatót vittek el.

Ezek a hallgatók már voltak előadáson koleszban beiratkozáson stb szóval kb mindenkivel érintkeztek.

Ők karanténban vannak, de az egyetem a campus nyitva az oktatás folyik mintha mi se történt volna.


???? Most akkor hogy is van ez?


2020. szept. 5. 11:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
29%

Mert most az a politika, hogy úgy kell tenni, mintha nem lenne semmi. Hogy bejárunk, ha beled*glünk is, ha meghal a nagyi, az meg nem számít, még könnyíti is az állam terheit.

Amúgy az is r*hej, hogy engedték a gólyatáborokat. A gólyatábor meg a maszk meg a távolságtartás??? Mégis, mit vártak???

2020. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
36%
Miért kellene bezárni? Ha az egyetemet bezárjuk, akkor bezárhatjuk a középiskolákat, bezárhatjuk az óvodákat, bezárhatjuk a vendéglátó egységeket és szórakozóhelyeket, bezárhatjuk a nagy áruházakat és plázákat és így tovább... Én értem, hogy most kezdődik meg az új tanév és ezért fókuszál mindenki az egyetemekre és iskolákra, de azt nem tudom, hogy miért kell úgy csinálni mintha kizárólag az oktatási intézményekben terjedne a vírus. Az emberek nap mint nap elmennek dolgozni, vásárolnak, közlekednek, szórakoznak stb., de egyetemre ne menjen senki, mert kipusztul a világ... Én is egyetemre járok, nálunk is voltak és vannak fertőzöttek, a kollégiumon belül is vannak elkülönítve fertőzöttek, de ugyanúgy indul a félév. Megvannak az előírások és óvintézkedések és majd kiderül, hogy hogyan alakulnak a dolgok a továbbiakban, de szerintem hülyeség lenne rögtön bezárni egy egész egyetemet, mert van koronavírusos hallgatója, aki nyilvánvalóan az egész egyetemet körbefertőzi, de azon kívül soha nem ment sehová és soha nem érintkezett senki mással....
2020. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
54%
1, az NKE-n volt már oktatás. Van is egy rakás beteg, kolit el kell hagyni, engedéllyel lehet maradni, az étkezést is oldja meg a suli, hogy az ajtó elé kap mindenki reggelit, ebédet, vacsorát.
2020. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
nem ez a gond ezzel hanem az hogy olyanban kötnek bele a gyökerek aminek köze sincs a kérdéshez. Campus nem campus nem tök8 hogy hívják? Nem ez a lényeg nem erről szól a kérdés.
2020. szept. 5. 12:07
 15/34 A kérdező kommentje:

"Ha az egyetemet bezárjuk, akkor bezárhatjuk a középiskolákat,"



Így van!! ezt mondja a járványügyi protokoll amit a "T" kormányunk böfögött ki.

Így van! Hát ha egyszer ezt mondja ki akkor én meg joggal kérdezem hogy hát és akkor most mi a gyász van?

2020. szept. 5. 12:08
 16/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem fognak központilag bezárásokat elrendelni. Tavasszal sem az emberek egészségének védelme miatt voltak korlátozások, hanem azért, hogy az egészségügyet megkíméljék. Mivel most - a kormány szerint - az egészségügy felkészítve, és van több tízezer lélegeztető gép, mindenkinek az egyéni felelősségére van bízva a védekezés. Ezzel csak az a baj, hogy az egyéni védekezés nagyban függ mások hozzáállásától is. Ha pont egy vírustagadó "szabadságharcossal" utazom együtt a villamoson, akinek derogál maszkot hordani, akkor ott ette meg a fene az én védekezésemet. Másik dolog, hogy egyéni felelősség nem nagyon van a magyarokban.
2020. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
32%

"mindenkinek az egyéni felelősségére van bízva a védekezés" - ez annyiban nem igaz, hogy ha kényszerítenek, hogy bejárj suliba / dolgozni, akkor meg van kötve a kezed.

Szerintem az lenne a korrekt, ha a közoktatásban csak szülői beleegyezéssel lehetne bejárni, aki nem jár be, az osztályozót tesz, egyetemen pedig eltörölnék az összes katalógust, egyszerűen át kell menni a félév végi vizsgákon és kész.

2020. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
95%
A győri egyetemen pontosan ezt tették, nincs katalógus, mindenki akkor megy be, amikor akar.
2020. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
5%
Csak a lúzerek hívják az egyetemi épületet campusnak :) ez nem campus. Neumann janos egyetem campus? :D 1 béna épület a kórház helyén, előtte 1 buszmegallo és zebra, ami a gamf-hoz vezet. Hú de nagy egyetem élet van ott
2020. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%
A Közszolgálati Egyetemet, vagy éppen a Széchenyi Egyetemet nehéz lenne másnak nevezni, mint kampusznak, "város a városban" szállással, vendéglátóhelyekkel, egyetemi épületekkel, jól elkülönülve.
2020. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!