Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adták ki a diplomákat...

Miért adták ki a diplomákat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
A legutolsó migráns is beszél már angolul. Egy diplomás ember nem képes megszerezni egy angol középfokú nyelvvizsgát?

2020. nov. 20. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
69%

Vannak külömféle élethelyzetek, részképesség-zavarok, amiket nem vesznek figyelembe ebben a tekintetben, mindenkinek tudnia kell letenni a nyelvvizsgát.

[link]

2020. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:

#11


Nem értek veled egyet. Enyhe dixlesziásan sikerült egy felsőfokú németet és egy angol középfokot letennem. Sokat szenvedtem érte. Ne mond már, hogy egy diplomás ember ne legyen képes megszerezni egy középfokú angolt. Úgy, hogy az általános iskolában végig tanítják már az angolt. Nevetségesnek tartom. Én inkább azt látom, hogy lusták az emberek, mert a nyelv az olyan, hogy minden nap kell tanulni, és nem érdekli őket.

2020. nov. 20. 17:07
 13/67 anonim ***** válasza:
69%

Azért ez nem ennyire egyszerű. Én például 8 évig oroszt tanultam még. 16 évesen otthagytam a középiskolát, betanított munkákat végeztem. Felnőtt fejjel, 24 évesen érettségiztem levelezőn, akkor levelezőn nem volt nyelvoktatás, és érettségizni se kellett idegen nyelvből.

Közben szereztem két szakmát, egy német alapfokú nyelvvizsgát szintén huszonévesen, a nyelvet azóta sem használom, el is felejtettem.

44 évesen mentem egyetemre. És igen, ilyenkor már nem úgy fog az agy, mint 20 évesen, pedig könnyen tanulok.

Az egyetem mellett dolgoztam, egyszerűen ebbe a nyelvtanulás már nem fért bele.

Januárban fogok államvizsgázni. Ha nem hozzák meg újra ezt a döntést, utána fekszem rá az angolra, és teszek nyelvvizsgát, mert a diplomához kell.

Most már szükségem lesz a nyelvre egyébként is, kell az új munkahelyemen. Sokat tanultam is, de a szakmai angol más. Ami a nyelvvizsgára kell, szerintem annak kb a felét sem fogom használni.


Na mindegy, csak arra akartam kilyukadni, hogy nem mindenki nappalin jár egyetemre, és nem mindenki tanult közvetlenül előtte iskolában 10-12 évig angolt.

2020. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:
Én ezt megértem, viszont ha a másik oldalt nézzük sokan megszenvedtek érte nekem kettő kellett nem egy, mert én szálloda szakon voltam. Nem tartom még mindig igazságosnak, egy angol középfokot szerintem egy átlagember el tud érni 1 év alatt szinte az alapoktól, ha mindennap keményen tanul, már minden angolul van szinte. Angol nélkül boldogulni az életben sokkal nehezebb.
2020. nov. 20. 17:18
 15/67 anonim ***** válasza:
12%

#14:

Minden nap keményen. OK.

Reggel hatkor kelek. Este ótkor érek haza, de csak három hónapja, ez korábban este hat volt.

Egy óra a családdal, vacsi. Utána 10-11-ig tanulok, van, hogy éjfélig.

Ebbe hol fér bele a nyelv? Max ha vége lesz...

Az igazságosság meg...

Korábban pont az olyanok miatt, mint én, a 40 felett kezdőknek nem kellett nyelvvizsga a diplomához!

Azoknak járt ez utoljára, akik a 2015/16-os tanévben államvizsgáztak.Tehát 2012-ben kezdtek. Akkor voltam 39 éves.

Konkrétan fél éven múlt.

Most visszamenőleg megkapta mindenki, aki augusztus 31-ig államvizsgát tett. Én januárban fogok.

Ez öt hónapon múlt...


Én meg ezt nem tartom igazságosnak!

2020. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:
Tisztába voltál mikor elkezdted, hogy ez ezzel jár. Egy nyelvet minden nap kell tanulni, másképpen nem megy.
2020. nov. 20. 17:46
 17/67 anonim ***** válasza:
96%

Ennyi erővel gondolodhatnánk fordítva is...

Mivel neked meg kellett szenvedned a nyelvekkel, ezért vonják vissza mindenkinek a diplomáját, akinek nincs jelen pillanatban nyelvvizsgája, függetlenül attól, hogy mikor diplomázott.

Akkor biztosan megnyugodna a kicsi lelked, mert verhetnéd a melledet, hogy te vagy a Jani.

Úgy könnyű magas lóról beszélni, hogy neked volt rá lehetőséged és képességed megtanulni a nyelveket. Ha nem így lett volna, meg sem fordult volna a fejedben ez a kérdés, pláne nem született volna meg általad. Nem mondok nagy titkot azzal, hogy nem te vagy első, aki ezt a kérdést itt feltette (és valószínűleg az utolsó sem).

Az volt az igazságtalan, hogy ezt behozták játékszabálynak. Aki ezt meg kitalálta, annak pont annyi esze volt, mint neked, ugyanis abból indultak ki, hogy „az értelmiségieknek kell tudni beszélni egy nyelvet” (a valódi ok meg az volt, hogy csókos nyelviskoláját felfuttassák egy kicsit). A gond csak az, hogy a nagy többség csak azért tesz nyelvvizsgát, hogy diplomához jusson, utána az életben nem fogja újra használni a nyelvet, maximum ha nagyon muszáj.

A lényeg: nem a papír miatt fog valaki nyelven beszélni.

2020. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
68%

Persze. Csak akkor azt hittem, ez még esténként belefér. Suli után meg is fogom csinálni. De attól még ez ugyanúgy nem igazságos!


De akkor ugyanilyen alapon azok is háboroghatnának, akiknek korábban írásbeli felvételit kellett írniuk...


Ez szimpla irigység, bocs. Én is az vagyok. De én legalább beismerem.

2020. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:

"Mivel neked meg kellett szenvedned a nyelvekkel, ezért vonják vissza mindenkinek a diplomáját, akinek nincs jelen pillanatban nyelvvizsgája, függetlenül attól, hogy mikor diplomázott."


Nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna valaha is, viszont ennyierővel akkor aki dolgozik attól vegyük el az adóját és adjuk oda annak aki nem akar dolgozni.


"Úgy könnyű magas lóról beszélni, hogy neked volt rá lehetőséged és képességed megtanulni a nyelveket. Ha nem így lett volna, meg sem fordult volna a fejedben ez a kérdés, pláne nem született volna meg általad. Nem mondok nagy titkot azzal, hogy nem te vagy első, aki ezt a kérdést itt feltette"


Mivel igazságtalnak tartom, ebből kifolyólag értelemszerűen feltetem ezt a kérdést, az, hogy más is így látja mint én, az valahol azt a benyomást erősíti bennem, hogy igazam van. Persze volt rá lehetőségem ezt nem tagadom, bár szerintem aki diplomázik, az értelmes annyira, hogy képes felmérni azt a tényt, hogy el e tudja végezni a kiírt játékszabályok szerint a fősulit vagy nem. Továbbá amint írtam, én megszenvedtem vele, mert enyhe diszleksziám van.


"Az volt az igazságtalan, hogy ezt behozták játékszabálynak. Aki ezt meg kitalálta, annak pont annyi esze volt, mint neked, ugyanis abból indultak ki, hogy „az értelmiségieknek kell tudni beszélni egy nyelvet” (a valódi ok meg az volt, hogy csókos nyelviskoláját felfuttassák egy kicsit)."


Ezzel nem értek egyet, mivel már a legutolsó afrikai migráns is beszél angolul( itt megjegyzeném, hogy elég jól) akkor egy diplomás embertől elvárható, hogy egy angol középfokot megtudjon már szerezni.


" A gond csak az, hogy a nagy többség csak azért tesz nyelvvizsgát, hogy diplomához jusson, utána az életben nem fogja újra használni a nyelvet, maximum ha nagyon muszáj."


Ezzel akkor is tisztában voltatok mikor elkeztétek a főiskolát. Én is sok sz@rt megtanultam az első két évben amit soha az életben nem fogok használni, és akkor mi van? Nem sírok miatta. Elfogattam ezt a tényt és megcsináltam. Igen is, igazságtalan ez a döntés, és szégyen a Magyar oktatási rendszerre nézve!

2020. nov. 20. 18:30
 20/67 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező; tipikus példája vagy annak, hogy diploma =/= ész.


"Nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna valaha is, [...]"


Persze, hogy nem írtad. De ha szerinted az igazságtalan, hogy valaki így jutott diplomához, akkor annak is igazságtalannak kellene lennie számodra, hogy valakinek úgy van diplomája, hogy nincs nyelvvizsgája (nyelvtudása), annak ellenére, hogy a kretén szabály előtt diplomázott.


" [...] viszont ennyierővel akkor aki dolgozik attól vegyük el az adóját és adjuk oda annak aki nem akar dolgozni."


Ennek semmi értelme, de még a párhuzamba állításnak sem. Avagy ezzel azt akarod sugallni, hogy aki nem tudott egy nyelvvizsgát összeszedni, az egyenértékű azzal, aki nem is akar dolgozni? Mert ha igen, akkor tényleg komoly bajok vannak nálad...


"Mivel igazságtalnak tartom, ebből kifolyólag értelemszerűen feltetem ezt a kérdést, az, hogy más is így látja mint én, az valahol azt a benyomást erősíti bennem, hogy igazam van."


Ha egy 10 fős társaságban 2 ember ugyanazon az állásponton van, 8 pedig azok ellen, akkor szerinted kiknek van igaza (nagyobb valószínűséggel)?


" [...] bár szerintem aki diplomázik, az értelmes annyira, hogy képes felmérni azt a tényt, hogy el e tudja végezni a kiírt játékszabályok szerint a fősulit vagy nem."


El e tudja? OK...

Amúgy ezt tisztára úgy írod, mintha az ember gondolna egyet, hogy "én holnap lediplomázom", holott a diplomához vezető út több éves folyamat... Bár ezt elvileg neked kellene tudnod.

És hidd el, nem, nem tudják sokan felmérni; úgy vannak vele, hogy OK, most nincs nyelvvizsgám, de elvégzem az egyetemet, majd utána megszerzem. A gond ott kezdődik, hogy megvan a diploma, csak nem adják ki, aztán hova a francba tudsz elmenni dolgozni diploma nélkül? Mert ugye a nyelviskola/nyelvtanár nem 2 forint, fenntartani még mindig kell magad, ha meg elmész három műszakba dolgozni gyárba, akkor időd sem nagyon lesz nyelvet tanulni. Úgyhogy ott állsz bármilyen szakma/nyelvtudás nélkül, aztán még 10 év múlva sincs nyelvvizsga.


"Továbbá amint írtam, én megszenvedtem vele, mert enyhe diszleksziám van."


Egyéni szociális probléma, hogy neked milyen hátrányod volt. Más meg nem lát, és úgy tudott nyelvvizsgázni. Akkor most a vakok is verjék a nyálukat, hogy mi az, hogy nem csukott szemmel tanul mindenki, mert nekik hátrányuk volt? És elhiheted, hogy ők jobban megszenvedtek vele/érte, mint te.

Persze nagyon szép teljesítmény, hogy neked ennek ellenére is sikerült, de ebből nem következik automatikusan az, hogy ezt bárki meg tudja ugrani, még ha a diszlexia szempontjából előnyt is élveznek.


"Ezzel nem értek egyet, mivel már a legutolsó afrikai migráns is beszél angolul( itt megjegyzeném, hogy elég jól) akkor egy diplomás embertől elvárható, hogy egy angol középfokot megtudjon már szerezni."


Eléggé alpári a fogalmazásmódod, de most ezen lendüljünk túl.

Egyrészt jó lenne látni egy statisztikát erről, mert bemondásra nehéz elhinni. Ha pedig így is van, az azzal magyarázható, hogy az afrikai kontinensre számos segélyszervezet visz mindenféle segítséget, ami oktatásban is megnyilvánul, és nyilván egy külföldről jövő tanár inkább beszél angolul, mint afrikai nyelven, pláne a segélyszervezet résztvevői, így jórészt ők benne élnek az angol nyelvben, az életük része.

Szerinted a 80 éves Julcsi néni, aki egész életét a kis falujában élte le, mennyi angol beszédet hallott? De igazság szerint nem is nagyon kell falun élni ahhoz, hogy csak minimális angol behatás érjen.

Mint már írtam, élethelyzetfüggő, hogy ki tud valamilyen nyelvet valamilyen szinten megtanulni. NEM VÁRHATÓ EL senkitől, hogy bármit is tudjon, pusztán csak azért, mert nem vagyunk egyformák.


"Ezzel akkor is tisztában voltatok mikor elkeztétek a főiskolát. Én is sok sz@rt megtanultam az első két évben amit soha az életben nem fogok használni, és akkor mi van? Nem sírok miatta. Elfogattam ezt a tényt és megcsináltam. Igen is, igazságtalan ez a döntés [...]"


Nem is sír amiatt senki, hogy nem kapta meg a diplomát, mert nem volt nyelvvizsgája... Legalábbis én személy szerint nem találkoztam olyan kérdéssel, hogy mi a szarért kellett ezt bevezetni. Mindenki elfogadta, hogy ha nem teljesít, nem kap diplomát, most pedig örülnek emberek, akik mégis hozzájutottak.

És azért, mert te igazságtalannak érzed, attól még nem lesz az. Persze az igazság relatív dolog.


"[...] és szégyen a Magyar oktatási rendszerre nézve!"


Talán ez az egy dolog, amiben egyet tudok veled érteni. A "magyar" pedig kis "m".

2020. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!