Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adták ki a diplomákat...

Miért adták ki a diplomákat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
A legutolsó migráns is beszél már angolul. Egy diplomás ember nem képes megszerezni egy angol középfokú nyelvvizsgát?

2020. nov. 20. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
100%

"kifogásokat keresnek, mint ahogy te is azt teszed."


Ezt kategórikusan visszautasítom. Azt se tudod, hogy nekem milyen nyelvizsgám van, vagy van-e egyáltalán, ennek ellenére ezt írod.


"Egy sz@ros angol középfokról beszélünk, több oldal óta."


Szomorú, hogy neked csak ennyi jött le, több oldal óta...


"Őszintén szólva elég sok baromságot írtál össze"


Baromság az volt, hogy normális embernek gondoltalak, ezért leálltam veled vitatkozni, és rád áldoztam az időt.

Látod, nem jól mértem fel a helyzetet. Előfordulhat ez bárkivel.

Ezek után én lezártnak tekintem az eszmecserét. Vergődj nyugodtan, hogy már pedig akkor is igazságtalan volt, mert neked mennyi problémád volt az életedben (mintha másoknak nem lennének problémáik, csak neked lehetnek), az én életemre nem lesz semmilyen hatással a mártírkodásod.

2020. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 A kérdező kommentje:

"Ezt kategórikusan visszautasítom. Azt se tudod, hogy nekem milyen nyelvizsgám van, vagy van-e egyáltalán, ennek ellenére ezt írod."


Ebben igazad van, nem tudom, hogy milyen nyelvvizsgával rendelkezel, csak azt látom, hogy keresed a kifogást, hogy ne kelljen tanulni. Benne van a tantervben kész. Akinek ez nem tetszik az ne menjen főiskolára.


"Szomorú, hogy neked csak ennyi jött le, több oldal óta..."


Ha nem erről lenne szó, akkor egyáltalán fel se került volna ez a kérdés ide. Mindenkinek meglenne az angol középfokúja és megkapnák a diplomáját.


"Baromság az volt, hogy normális embernek gondoltalak, ezért leálltam veled vitatkozni, és rád áldoztam az időt.


Látod, nem jól mértem fel a helyzetet. Előfordulhat ez bárkivel."


Olvasd már vissza miket írtál, nem csak én egyedül szóltam már miatta.


"Ezek után én lezártnak tekintem az eszmecserét. Vergődj nyugodtan, hogy már pedig akkor is igazságtalan volt, mert neked mennyi problémád volt az életedben (mintha másoknak nem lennének problémáik, csak neked lehetnek), az én életemre nem lesz semmilyen hatással a mártírkodásod."


Egyetértek veled, több időt fordítottunk erre a témára mint amit megérdemel, valahogy csak elvergődöm majd egyedül.

2020. nov. 20. 23:26
 33/67 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:43


Igen, tudjon angolul, ne kelljen külön egy tolmács mellé, ha érdekli valami. Ez olyan, mintha tolókocsis lennél. Persze, lehet valaki, aki eltologat, de attól még rokkant vagy.


Kihegyezném inkább a kérdést arra, hogy mit várunk egy olyan "diplomástól", aki nem tud letenni egy nyelvvizsgát? Eltekintve, hogy kell-e neki. Nekem elég nehéz elképzelnem, hogy értelmes szakember.

2020. nov. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
91%

#33:

Ajánlom figyelmedbe a 30-as válaszomat.

Miért nem lehet jó gépészmérnök az, aki nem tud a szépségápolásról, vagy a divatról beszélgetni?

Miért kell tökéletesen tudnia az összes igeidőt?

Miért nem elég az, hogy tud kommunikálni a beszállítóval és a vevővel a szakmai dolgokat illetően?

Miért kell tájékozottnak lennie a nyelvvizsga témaköröket illetően?


Harmincezer... Ez erről szól sajnos. :(

2020. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
100%

34

Azt hiszed perfektül kell tudni az igeidőket egy középfokúhoz?:D Te nagyon el vagy tévedve, sőt, pl. euroexam nyelvvizsgán egy igeidős feladat sincs. A középfokú tényleg az eltudod mondani a hobbidat szint, és ezek, akik most kapták meg a diplomájukat, erre se képesek. Vicc az egész.

2020. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
69%

#35: Van egy kollégám, sok éve gépészmérnöki munkát végez. Nagyon jó szakember, de csak most kapta meg a diplomáját, mivel nem volt nyelvvizsgája.

Háromszor volt nyelvvizsgázni, és bizony nyelvtani dolgokba bukott bele az írásbelin. A szóbelin meg ilyen hülye témákat kapott.

Közben meg angolul kommunikál a beszállítókkal, meg a vevőkkel!

Igaz, nem a divatról, a szépségápolásról, meg a múzeumokról. Hanem anyagösszetételről, fogaskerekekről, meg forgácsolási módokról.

2020. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%
Vele van baj, nem a középfokú nyelvvizsgával. Én is mérnök vagyok, és tényleg életemben nem tanultam angolt, de annyi csak ráragad az emberre, hogy letegyen egy középfokút. Meg is lepődtem, hogy milyen nevetségesen könnyű.
2020. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
48%
Mindenkinek vannak gyengébb témái. Nekem az autózás, az utazás, a célnyelvi ország kultúrája, a színház és a mozi, neked valami más. A nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással.
2020. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem több oka is van: hirtelen kellhet munkaerő, sok helyre ahhoz kell a diploma, valamint kell az utánpótlás a vírus miatt esetleg kiesett emberek helyére.


Valahol nem jogos,mert mások meg küzdenek sokat érte, valahol pedig megérte,mert nekem is van ismerősöm, aki munka mellett végzett jogot, viszont a nyelv nem ment neki eléggé. A hasonlóktól nem sajnálom. :) Végülis,aki végig csinálta a sulit, szerintem megérdemli a diplomát.

2020. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a nyelvizsga teljesen felesleges,a papir ugysem bizonyiteka a nyelvtudasnak. Ha valakinek kell a nyelv az allasahoz, akkor idegen nyelven kell az allasintejut lefolytatni. Angliaban pl nem kernek semmilyen idegennyelvet a diplomahoz. Szerintem is hulyeseg.
2020. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!