Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adták ki a diplomákat...

Miért adták ki a diplomákat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
A legutolsó migráns is beszél már angolul. Egy diplomás ember nem képes megszerezni egy angol középfokú nyelvvizsgát?

2020. nov. 20. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
Szerintem a fősüli a statisztika a hülyeség, telejesen felesleges tantárgy egy szálloda szakod tanulónak. Ki kéne venni a tankövetelményből. Bár a matek 2 is kivehetnék már ennyi erővel, az is egy nagy hülyeség, megtanítanak deriválni, aztán az életbe nem használod majd azt a tudást. Sok hülyeség van. Bár a nyelv pont, hogy nem tartozik bele a hülyeségekbe. Annak van értelme.
2020. nov. 24. 14:33
 42/67 anonim ***** válasza:

#40

Általában mindkettőt nézik a munkáltatók hiszen ugyanúgy egy interjú alapján is nehezen mondható el, hogy mennyire tud angolul. Angliában azért nem kell, mert mindenki beszél angolul, mindenki hozzájuk is alkalmazkodik.

2020. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

#6

Ezzel az a baj, hogy ismerek olyat, akit több nyelvvizsgára is kényszerítettek és nem kap munkát, ráadásul korábban még sok pénzbe is kerültek ezek. Ráadásul rossz körülményekre kényszerítik, kevesebb bérét kell feladatautomatizálási folyamatokat kezelnie túlórában. Már retteg, hogy ismét mivel szeretnék aláásni az önbecsülését.

Másnak pedig támogatja a munkahelye, hogy tudjon ezen a téren fejlődni.

Azzal, hogy összehangolták a nyelvoktatást és már közintézményben egy központosított közép szintre felkészítenek azt máshogy értékelem, mint üres szövegeket helyettesítgetni felnőtt fejjel, van ahol más típusú feladatok vannak. Ezért gondolom, hogy nem tud mindenki letenni, viszont van olyan, akinek nincs is erre szüksége.

2020. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:

"#6 Ezzel az a baj"

Szerintem a baj az, hogy ezt nem a #6-ra akartad írni. :D Mert arra reakcióként nem látom értelmét.

2020. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
70%

Homo homini lupus

:(

2020. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
56%

Angol nyelvvizsgáról van szó, de elvárod, hogy megértsük a latin írásodat?

Cöh...

2020. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:

#45 Mi ez a hülyeség, hogy ember embernek farkasa?


Azért mert én tanulok, tanfolyamra járok, naponta belefektetek energiát, hogy meglegyen a diplomám, attól joggal várom el, hogy más is ugyan így teljesítse ugyan azon feltételekkel. Mindenki tudta, hogy követelmény a nyelvvizsga a diplomához, amikor elkezdte a főiskolai tanulmányait, nem utána kéne nyavalyogni pár évvel, hogy nem bír lerakni egy középfokú angolt. Szégyen az oktatási rendszerre nézve ez a döntés!

2020. nov. 26. 15:05
 48/67 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem hülyeség, azt mondta, amit én, kispályás irigykedésről van szó. Te nyilván, ha nyugdíjba készülsz majd 65 vagy fölötte, akkor a következő 10 éved arról fog szólni, hogy mély gyűlölettel emlegeted, hogy 85-ben a nők 55 éves korukban már nyugdíjba mehettek. Ha nem érthető az a kifejezés, hogy mások voltak a körülmények, akkor nem érthető, itt meg is áll a beszélgetés. :D
2020. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:

#48


Őszintén szólva elég sok hülyeséget olvastam itt, de eddig te írtad a legnagyobbat.

"kispályás irigykedésről van szó"


Ezt visszautasítom, én a szabályok szerint játszottam, megdolgoztam érte, időt és pénzt nem sajnálva. Nekem is könyebb lett volna azt mondanom a statisztika tanárnak, hogy felesleges az amit tanít, semmi értelme nincs. Az hogy te és még jó néhány ember, nem képesek betartani a szabályokat, és elvégezni egy középfokú angolt, abból kifolyólag én lennék a kispályás irigykedő? Ez inkább szánalmas, és elszomorító ez a gondolkodásmód.


"Te nyilván, ha nyugdíjba készülsz majd 65 vagy fölötte, akkor a következő 10 éved arról fog szólni, hogy mély gyűlölettel emlegeted, hogy 85-ben a nők 55 éves korukban már nyugdíjba mehettek."


Ekkora hülyeséget nem is tudom mikor olvastam. Először is mikor elkezded a főiskolai tanulmányaidat, vélhetően rendelkezel akkora agykapcitással, hogy fel tudod mérni, hogy mik a diplomához szükséges tanulmányi követelmények. Ha már ez gondot okoz, akkor egyáltalán minek mész főiskolára? Összehasonlítani egy 1985-ös nyugdíj számadattal a főiskolai követelményeidet nem sok logikára vall. Bár elég sok hülyeséget olvastam itt, de ez viszi a pálmát.


"Ha nem érthető az a kifejezés, hogy mások voltak a körülmények, akkor nem érthető, itt meg is áll a beszélgetés."


Milyen más körülmények voltak? Lehet, hogy én vagyok tudatlan, és elnézést kérek érte, viszont én úgy emlékszem, hogy mikor beiratkozol, főiskolára akkor megmondják, hogy milyen követelmények vannak, ahhoz, hogy 7 szemszter múlva kézbe kapd a diplomádat. Én személy szerint úgy vélem, hogy szégyen és gyalázat, ez a magyar oktatási rendszerre nézve, és valahol felháborító is, mivel már az utolsó migráns is elég jól beszél angolul, továbbá jelen esetben diplomás emberekről beszélünk.

2020. nov. 26. 16:08
 50/67 anonim ***** válasza:
51%

Nem értékelik azokat, akik tisztességgel megfeleltek, sajnos. Időt is elvesznek tőlük, önbecsülést.

Kilátástalan helyzet. Hogy tudják leétékelni bárki erőfeszítéseit?!

Ideológiákat kerülgetni.

HR regimentnek kell bólogatni, toporogni, úgyse lesz megoldva.

Vki CVt se írt soha, de aki rostán megy át még többet is kinlódik, napi teljesítmény, meg erre dobálja ki az idejét.

Öröme van vkinek, ha megaláztatja, kioktatgatja. :(

2020. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!