Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adták ki a diplomákat...

Miért adták ki a diplomákat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
A legutolsó migráns is beszél már angolul. Egy diplomás ember nem képes megszerezni egy angol középfokú nyelvvizsgát?

2020. nov. 20. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

"Persze, hogy nem írtad. De ha szerinted az igazságtalan, hogy valaki így jutott diplomához, akkor annak is igazságtalannak kellene lennie számodra, hogy valakinek úgy van diplomája, hogy nincs nyelvvizsgája (nyelvtudása), annak ellenére, hogy a kretén szabály előtt diplomázott."


Mikor elkezded a főiskolt akkor legalább akkora agykapcitással kell rendelkezni, hogy fel tudd mérni, hogy képes leszel elvégezni az általad említett kretén szabály szerint.


"Ennek semmi értelme, de még a párhuzamba állításnak sem. Avagy ezzel azt akarod sugallni, hogy aki nem tudott egy nyelvvizsgát összeszedni, az egyenértékű azzal, aki nem is akar dolgozni? Mert ha igen, akkor tényleg komoly bajok vannak nálad..."


"Ha egy 10 fős társaságban 2 ember ugyanazon az állásponton van, 8 pedig azok ellen, akkor szerinted kiknek van igaza (nagyobb valószínűséggel)?"


Nem tudom, hogy ezt az álltalad említett statisztikát mire alapoztad? Ha megnézed a válaszadókat, egymást pontozzák fel azok akik egytértenek velem. Ebből kifolyólag azt a konzekvenciát vonom le, hogy igazam van ebben a témában.

Ez így erős kifejezés, csak azt akartam érzékeltetni ezzel, hogy lusták az emberek és magyarán sz@rnak rá. Biztos van olyan akinek nehezebb az élete, vagy nem fog úgy az agya, vagy valami történik vele amire nem számít de ahogy már említettem az előbb is azért azt felkéne tudni mérni, hogy képes leszek e elvégezni a jövőben vagy sem.


"Mint már írtam, élethelyzetfüggő, hogy ki tud valamilyen nyelvet valamilyen szinten megtanulni. NEM VÁRHATÓ EL senkitől, hogy bármit is tudjon, pusztán csak azért, mert nem vagyunk egyformák."


Itt megint csak ismételni tudom magam, akkor minek kezdi el a képzést, ha nincs nyelvérzéke, és szükséges egy középfokú nyelvvizsga ahhoz, hogy diplomás emberlegyen? Felkéne mérni az elején reálisan, hogy mik a követelmények, és elgondolkozni, hogy képes vagyok e megcsinálni vagy nem?


"Nem is sír amiatt senki, hogy nem kapta meg a diplomát, mert nem volt nyelvvizsgája... Legalábbis én személy szerint nem találkoztam olyan kérdéssel, hogy mi a szarért kellett ezt bevezetni. Mindenki elfogadta, hogy ha nem teljesít, nem kap diplomát, most pedig örülnek emberek, akik mégis hozzájutottak.


És azért, mert te igazságtalannak érzed, attól még nem lesz az. Persze az igazság relatív dolog."


Én nem sajnálom attól aki megkapta, csak igazságtalannak érzem, mert sokan megszenvedtek a nyelvekkel, mint ahogy én is. Külön tanfolyamokra jártam, volt, hogy hajnalba kelltem, azért, hogy eltudjam sajátítani az anaygot, és ez nem esik jól.


"Talán ez az egy dolog, amiben egyet tudok veled érteni. A "magyar" pedig kis "m"."


Elnézést a helyesírásomért elég gyorsan írok, ebből kifolyólag biztosan vannak hibák a mondanivalómban.

2020. nov. 20. 19:31
 22/67 anonim ***** válasza:
100%

"a valódi ok meg az volt, hogy csókos nyelviskoláját felfuttassák egy kicsit"

És ilyenek utazhatnak a gyerekemmel egy villamoson. És választhatnak. Hát ez a tragédia.

2020. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
95%

20

Maradjunk annyiban szerintem, hogy aki nem tud ma középszinten angolul (diploma ide vagy oda), és tegyük fel, 50 év alatt van, az már szinte analfabétának számít. A középszint kb. az, hogy elmondod a hobbidat, meg hogy milyen ételt szeretsz. Én soha nem tanultam angolul egyik iskolámban se, mégis 1 hónap felkészítéssel letettem 90%-osan a középfokút angolból. Aki erre nem képes, annak kár a diploma szerintem is.


Hogy akarsz a szakmádban tájékozódni, ha googlen se tudsz rákeresni?

2020. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor elkezded a főiskolt akkor legalább akkora agykapcitással kell rendelkezni, hogy fel tudd mérni, hogy képes leszel elvégezni az általad említett kretén szabály szerint."


Szóval a te életedben még nem fordult az elő, hogy "úgy mérted fel", hogy valamit meg tudsz csinálni, aztán mégse sikerült. Irigyellek, ha tényleg így történt.

Sajnos az emberek többsége hajlamos túlvállalni magát, mondjuk azért, mert túlértékeli a képességeit. Ezzel nincs is semmi probléma, mindeninek meg kell ismernie a határait.

És, mint már leírtam nem egyszer, senki nem sírt azért, mert emiatt nem kapott diplomát.


"Nem tudom, hogy ezt az álltalad említett statisztikát mire alapoztad? Ha megnézed a válaszadókat, egymást pontozzák fel azok akik egytértenek velem. Ebből kifolyólag azt a konzekvenciát vonom le, hogy igazam van ebben a témában."


Egyrészt általánosságban kérdeztem. Másrészt az, hogy a GYK-s megmondóemberek szeánszot ülnek a kérdésed felett, egyáltalán nem reprezentatív. Ha szélesebb körben kérdezősködnél, más lenne az arány. És még azt is hozzászámolhatod, hogy a hőbörgők hamarabb fognak véleményt nyilvánítani, mint akik le se szarják a problémádat.


"Ez így erős kifejezés, csak azt akartam érzékeltetni ezzel, hogy lusták az emberek és magyarán sz@rnak rá. Biztos van olyan akinek nehezebb az élete, vagy nem fog úgy az agya, vagy valami történik vele amire nem számít de ahogy már említettem az előbb is azért azt felkéne tudni mérni, hogy képes leszek e elvégezni a jövőben vagy sem."


Ha jól látom, nagyon beakadt a tű. Olyannyira, hogy nem fog továbbugrani ebben az életben.

Még mindig azt érzem, hogy szerinted azért lett eltörölve ez a plusz kitétel, mert bizonyos emberek nyavalyogtak, aztán azt mondta a vezetés, hogy jó, akkor eltöröljük, holott ez nagyon távol áll a valóságtól.

Én is csak ismételni tudom magam; akik nem tudtak emiatt diplomához jutni, nem hisztisztek, hogy milyen dolog az, hogy ezt kitalálták. Ellenben ti hisztiztek, hogy mi az, hogy eltörölték, annak ellenére, hogy Te nem azért csináltál x nyelvvizsgát, hogy diplomához juss, hanem mert szükséges lesz a munkádhoz.


"Én nem sajnálom attól aki megkapta, csak igazságtalannak érzem, mert sokan megszenvedtek a nyelvekkel, mint ahogy én is. Külön tanfolyamokra jártam, volt, hogy hajnalba kelltem, azért, hogy eltudjam sajátítani az anaygot, és ez nem esik jól."


Mint ahogy mondtam, egyéni szociális probléma. Mindenki úgy oldja meg az életét, ahogy tudja (vagy nem). Ráadásul neked (és újfent csak ismétlés) mindenképp kell a nyelvismeret, hogy a szakmádban piacképes legyél. Másnak (például egy tanárnak) nem létszükséglet, hogy beszéljen nyelveket, vagy ha mégis, akkor ígyis-úgyis rákényszerül, hogy megtanulja, vagy keres másik szakmát magának.

Azért annak örülök, hogy nem akarod azokat az embereket keresztre feszíteni, akik így jutottak diplomához.


"Elnézést a helyesírásomért elég gyorsan írok, ebből kifolyólag biztosan vannak hibák a mondanivalómban."


Egy magyar anyanyelvű embertől -iskolázottságtól függően- elvárható, hogy ne írjon súlyos helyesírási hibával, még ha diszes is. Persze ezzel nem azt mondom, hogy csapnivaló a helyesírásod, hanem ez a "más szemében a szálkát, sajátjában a gerendát" tipikus példája; ennyi erővel én is verhetném az asztalt, hogy mi az, hogy a saját anyanyelved írott formáját nem tudod normálisan használni, mástól meg elvárod, hogy idegen nyelveket beszéljen?


Mivel nem reagáltál a "vakos" mondandómra, vehetem úgy, hogy egyetértesz benne?

2020. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
76%

"És ilyenek utazhatnak a gyerekemmel egy villamoson. És választhatnak. Hát ez a tragédia."


Amikor elfogynak az érvek (vagy alapból nem is voltak), akkor jön a személyeskedés. Igazi birka taktika.

Ugye azt nem gondolod teljesen komolyan, hogy a törvények nagy részét nem azért hozzák, hogy bizonyos emberek sokkal jobban járjanak?

De, ha már személyeskedés; nem az a szomorú, hogy a gyereked olyannal utazik együtt egy villamoson, amilyen én vagyok, hanem az, hogy az olyanoknak, mint te, alapvető emberi joguk a szaporodás, amely jogotokkal csúnyán vissza is éltek.

2020. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, az angoltól eltekintve kérdezem, melyik az az egyetemi szak amely minden szakmához szükséges tudást/ képesítést megtanít? Hát egyik sem, minden szakmához magának kell az embernek megtanulnia a dolgokat illetve haladnia a világgal. Kérdezem én, hogy aki arra nem képes hogy összeszedjen egy nyelvvizsgát hogy legalább a diplomája meglegyen amiért küzdött x évig abból milyen szakember lenne mindezektől eltekintve is?

Szerintem elég igazságtalan húzás volt, hogy csak így kiadták a diplomákat és szerintem nem is túl bölcs.


Aki szerint meg felesleges dolog a nyelvvizsga az nézzen utána hogy a munkaerőpiacon mennyire szükséges az angol nyelvtudás...

2020. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
29%

"20


Maradjunk annyiban szerintem, hogy aki nem tud ma középszinten angolul (diploma ide vagy oda), és tegyük fel, 50 év alatt van, az már szinte analfabétának számít. A középszint kb. az, hogy elmondod a hobbidat, meg hogy milyen ételt szeretsz. Én soha nem tanultam angolul egyik iskolámban se, mégis 1 hónap felkészítéssel letettem 90%-osan a középfokút angolból. Aki erre nem képes, annak kár a diploma szerintem is.



Hogy akarsz a szakmádban tájékozódni, ha googlen se tudsz rákeresni?"


Akkor azt válaszold meg nekem, hogy szerinted miért nem lehet valaki jó szakember angol nyelvtudás nélkül. Maradva a tanároknál, például. Egy magyar, történelem, matematika, fizika, biológia, testnevelés, ének, stb. tanár nem lehet jó szakember, mert nem beszél idegen nyelveket?

Ha pedig valami életbevágóan fontos a szakmájához, akkor utánakérdez. Nem kell feltétlenül tudni angolul ahhoz, hogy a megfelelő információhoz jussunk.

Persze, az lenne az ideális, hogyha mindenki valamilyen szinten beszélne legalább angolul, de úgy követelményeket állítani, hogy a megfelelő lehetőségeket, eszközöket nem biztosítjuk hozzá (gondolok itt például a méltán hirhedt nyelvtanításra a közoktatásban), több, mint pofátlanság.

2020. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
86%

Béna volt nagyon, hogy nyelvvizsga mentesség hírdettek a járványra hivatkozva, de hát ez van.


Mi úgyis a sok nyelveket beszélő és szerető emberek országa vagyunk, akik útba tudják igazítani a külföldi cserediákot, ha eltéved. Vagyis nem.. szigorúan magyarul mutogatunk és artikulálunk...


Remélem nem találják ki megint. Ezzel az erővel állitsák ki a jogosítványokat is eü vizsga vagy forgalmi vizsga nélkül.

2020. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy bennem van a hiba, természetesen én is hibáztam és hibázom is, viszont úgy érzem, hogy olyan meghatározó döntéseket mint a tanulmányaim, vagy a munkám, sikeresen mértem fel. Őszintén szólva elég sok baromságot írtál össze, ebből kifolyólag nem válaszoltam mindegyikre. Attól, hogy nincs szükségem az adott tantárgyra attól még a tantervben szerepel. Én is jártam matek tanárhoz a főiskolai tanulmányaim alatt, mert szükségem volt rá, könnyebb lett volna azt mondani a tanárnak, hogy felesleges az amit tanít, mert amúgy se veszem az életben hasznát, sőtt úgy képzelje el, hogy amiket megtanulok matematikából a főiskolán, soha de soha nem fogom hasznosítani az életben. A probléma ott van, hogy lusták az emberek, kifogásokat keresnek, mint ahogy te is azt teszed. Továbbá nem tesznek érte semmit, hogy elérjék a céljukat. Könnyebb megmagyarázni, mint leülni naponta egy órát tanulni. Mindenkinek kéne minden, de senki nem akar érte tenni semmit. Ez az igazság. Egy sz@ros angol középfokról beszélünk, több oldal óta. Aki nem képes ezt megszerezni az véleményem szerint nem érdemli meg a diplomát. Követelmény az idegennyelv a diplomához, az, hogy használni e fogja vagy nem az életben a diák, az egy másik kérdés, de benne van a tantervben. Ebből kifolyólag mindenkinek azt tanácsolom, hogy ezt mérlegelje mielőtt elkezdi a főiskolai tanulmányait.
2020. nov. 20. 22:58
 30/67 anonim ***** válasza:
91%

#28: Ez elég hülye hasonlat. A jogosítványhoz szervesen kapcsolódik a forgalmi vizsga.

Míg egy szakmai ismerethez nem.


Sajnos csak visszamenőleg törölték el, előre nem...


De miért fáj nektek? És miért az a fontos, hogy kifizessek e

30 ezret olyan tudás ért, amit nem használok?

Miért nem elég, ha az alapok megvannak, a szakmai rész megvan?

Ha a vevővel meg tudom beszélni a problémákat, el tudom mondani, mekkora préselőerővel préseljük be a csapágyakat, akkor miért vagyok kevesebb azért, mert nem tudok a művészetről, gasztronómiáról, egészségügyről, vagy a szociális ellátásokról beszélgetni?


De neeeeeem, nehogy a szakmai tudásomat fejlesszem! Fizessek ki harmincezret, és a szakmai nyelv fejlesztése helyett tanuljak a divatról, meg a szépségápolásról beszélgetni, mert anélkül nem lehet belőlem jó gépészmérnök? Mi ebben a logika?

2020. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!