Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adták ki a diplomákat...

Miért adták ki a diplomákat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
A legutolsó migráns is beszél már angolul. Egy diplomás ember nem képes megszerezni egy angol középfokú nyelvvizsgát?

2020. nov. 20. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
Beszáll a játékba jövedelmet generál azzal, h a fizetett hirdetéseket is megcélozta.
2020. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező; ha még 100x leírod ugyanazt a f@$2ágot, akkor sem fog igazzá válni. Nem tud az utolsó migráns is angolul, bármennyire az a vágyálmod, hogy így legyen.

És nem kérte senki, hogy eltöröljék ezt a szabályt, de a hülye agyad ezt képtelen felfogni, diplomás létedre. Hiába hibáztatod őket, ők erről nem tehetnek.

Vagy mit vártál? Eltörlik a szabályt, és tömegesen fellázadnak, hogy már nekik akkor sem kell a(z egyébként kemény munkával elért) diploma, mert nehogymá' így kapják meg, amikor le volt írva feketén-fehéren, hogy addig nem kapnak diplomát, amíg nem lesz nyelvvizsgájuk?

Jobb lenne, hogyha befejeznéd a szítást, és végre kezdenél valamit az életeddel meg a tucatdiplomáddal, mert szemmel látható, hogy az a valódi problémád, hogy semmit nem érsz a papírkáddal.

2020. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Az emberek, ha jelzik, igen is figyelembe kell, hogy vegyék Őket.

Hova menjen már, tisztességes állampolgár.

Tönkretették az életét az önbecsülését, hogy játékba küldték.

Nah miért mert EGO XY játéka a nyerő és nem fér el. KB mindenki a főnökének képzeli magát. Egy lovon is max egy szekér van...

2020. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Enged meg, hogy válaszoljak a f@$2ágaidra.


Ahogy már írtam, nem tehetek róla, hogy te és néhány társad nem voltak képesek megszerezni egy középfokú angol nyelvvizsgát. Ez igazándiból titeket minősít úgy vélem, nem azokat az embereket, akik becsülettel megfeleltek a kiirt szabályoknak.


"És nem kérte senki, hogy eltöröljék ezt a szabályt, de a hülye agyad ezt képtelen felfogni, diplomás létedre. Hiába hibáztatod őket, ők erről nem tehetnek."


Dehogy nem tehetnek, hogy ne tehetnének, gondolkozzál már egy kicsit, használd már azt a tökfejedet, végül is diplomás ember vagy, amit igaz nyelvtudás nélkül megkaptál. Ha teljesítitek azt, amit vállaltatok, akkor a kormánynak nem kellett volna ilyen szégyenteljes intézkedést meghoznia. Ez szégyen a magyar oktatási rendszerre nézve bárhogy is nézem.


"Jobb lenne, hogyha befejeznéd a szítást, és végre kezdenél valamit az életeddel meg a tucat diplomáddal, mert szemmel látható, hogy az a valódi problémád, hogy semmit nem érsz a papírkáddal."


Nem érzem, azt, hogy szítottam, volna bárkit is elmondtam a véleményem, volt aki egyetértett velem, volt aki nem, nincsen ezzel igazándiból probléma. Van benne igazság, amit írsz, éppen azért ér ennyit az én diplomám, mert már nincs értéke az ilyen történések miatt. Nem is kell messzire menni, egy angol középfok nélkül kiadják a diplomákat, nem is csodálkozom már azon, hogy értéktelenné válik. Szerencsére ebből kifolyólag nem érzem azt, hogy nem lennék sikeres az életben, persze most vannak nehézségeim a vírus miatt, viszont ezzel nem vagyok egyedül. Köszönöm így utólag is, hogy aggódsz értem.

2020. nov. 26. 22:19
 55/67 anonim ***** válasza:

Nem tudom más szakokon mi a helyzet. Úgyhogy a magam nevében írom azt amit írok.


Idén végeztem az orvosin,és itt gyakorlatilag angol nélkül halott voltál. Elég sok előadás eleve angol nyelvű volt, és pl ha kihagytál egy előadást/szemináriumot, bizony ha nem tudtad az angolt elég nagy bajban voltál. Vagy például ha valamit nem értettél jól meg, sokszor bizony csak az angol nyelvű oktatóvideókra hagyatkozhattál, mert vagy nem volt meg egyáltalán magyarul az anyag, vagy rosszul volt fent magyarul.


Továbbmegyek. Végzés után gyakorlatilag megint ott vagyok hogy kell az angol, hiszen a legújabb terápiás vívmányokat, kutatásokat, eredményeket csak angolul tudom megnézni. Így, akik nem tudnak / kevésbé tudnak angolul, nekik sokkal nehezebb magukra szedni azt a tudást. Gondolom mérnöki, vagy egyéb komolyabb szakon is ez lehet a helyzet .


Egyébként én nem sajnálom senkitől azt a diplomát, tényleg nem, tekintve hogy azért vannak olyan szakok ahová tényleg nem kell az angol ( óvodapedagógus,matektanár stb....)


UI: nekem is “csak” középfokúm van angolból, viszont néha érzem hogy ez is kevés.

2020. nov. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
100%

Persze, azért nem ér a diplomád semmit, mert mások nyelvvizsga nélkül megkapták... ékes példája vagy annak, hogy a diplomát nem észre adják.

Azért nem ér semmit a diplomád, mert egyszerűen olyan sík hülye vagy, hogy hozzád képest az Alföld magashegység.

Ha pedig te olyan penge lennél angolból meg németből, amennyire te azt magadról beállítod, már rég külföldi szállodában dolgoznál magas pozícióban, és telibeszarnád, hogy ki mire kapott diplomát. De nyilván egyszerűbb másokra köpködni, mint magadba nézni egy kicsit, hogy egyedül csakis a SAJÁT HOZZÁÁLLÁSOD MIATT nem sikerült semmit elérned az életben. És ez lerí a többi irományodból is („minek statisztikát tanulni, annak semmi értelme” és társai).

Egyébként megnyugtatlak. Nem vagyok annak a körnek a tagja, amihez boszorkányüldözést szerveztél.

2020. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 A kérdező kommentje:

#56


Őszintén szólva az alpári stílusodtól eltekintve még kedvellek is, mert elmondod a véleményedet. Viszont egy kis műveltség és kultúra rád férne. Szeretnék válaszolni az engem ért sérelmekre, megnyugtatlak, hogy Ausztriában dolgozom egy szállodában, csak a vírus miatt jelenleg bezártunk. Elégedett vagyok az életemmel. De azt rühelem, hogy ha olyan emberek mint te is, valami olyan dolgot kapnak amiért nem dolgoztak meg. Oldalakat beszélünk erről a témáról, ami igazándiból nem baj, csak könnyebb volna leülni napi 1 órát tanulni, mint megmagyarázni a hülyeségeket. Lusták vagytok, ennyi. Könnyebb bemagyarázni magadnak, hogy az nem kell, mint leülni naponta 1 órát tanulni. Nekem is vannak gyengeségeim viszont veled ellentétben elfogadom azokat, és megpróbálok javítani rajta. Ne haragudj meg, de nem szeretnék, minden általad említett feltevésre válaszolni, mert véleményem szerint hülyeség. Ettől függetlenül elfogadom a véleményed, még ha nem is értek veled egyet.

2020. nov. 27. 01:09
 58/67 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy kiérdemelted az alpári stílust?

Egyébként meg bagoly mondja verébnek, hogy ráférne a kultúra...

Ahhoz képest, hogy elégedett vagy az életeddel, úgy állsz hozzá ehhez a kérdéshez, mintha csak azért hozta volna meg ezt a döntést a kormány, hogy téged idegesítsenek. Bármennyire is úgy hiszed, egyáltalán nem körülötted forog a világ.

Miért is nem dolgoztam meg, kiscsillag? Én pedig azt rühellem, hogy az emberek olyan dolgokba pofáznak bele, amikkel még köszönőviszonyban sincsenek. Azért, mert leírom, hogy egy nyavajgó b@Łf@$2 vagy, nem jelenti azt, hogy nem tudtam nyelvvizsgát tenni, vagy hogy emiatt nem tudtam a diplomához jutni. Ráadásul még le is írtam, hogy nem tartozom ebbe a körbe, de neked derogál ezt az információt feldolgozni.

Mondd csak, ki nem tudta elfogadni a gyengeségeit? Elmondom én, mi a te gyengeséged, aztán fogadd el; lehet, hogy sikerült megszerezned egy olyan diplomát, amit kb. bárki meg tudna szerezni, meg sikerült két nyelvvizsgát szerezned (mellette 0 nyelvtudással), de az biztos, hogy ezek ellenére egy 6 éves értelmi szintjén vagy. Nem azért beszéltek oldalakon keresztül a problémákról, mert "miaz hogy a sok köcsög nem tudott nyelvvizsgát szerezni", hanem mert képtelen vagy normális vitára; az ellenoldalt meghallgatni képtelen vagy, és papagáj módjára ugyanazokat írod "érvként", holott már nem egyszer leírták, hogy a nyelvvizsga nem egyenértékű a nyelvtudással, sőt, a nyelvvizsga hiánya nem egyenértékű azzal, hogy az ember nem tud nyelveket beszélni (csupáncsak nincs fölösleges 30.000 forintja egy nyomoronc papírra), és senki nem problémázott azon, hogy nem kaptak diplomát, mivel "nem teljesítették a játékszabályokat".


"véleményem szerint hülyeség"


Persze, ezt a legegyszerűbb mondani. Ami nem a te véleményeddel van egy oldalon, az csak hülyeség lehet.


Tudod, ezen az oldalon nem is olyan régen volt egy hasonló kaliberű ember, mint te; szerinte mindenki hülye volt, csak ő volt a helikopter, minden huszadrangú szarba belekötött, és mindenkit "életképtelennek", "lustának", "óvódásnak", stb. hívott. Gondolom te annak a vadbaromnak az unokája lehetsz.

2020. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kiscsillag :D


Úgy gondolom, hogy elmondtam a véleményem ebben a pár oldalban, szerintem nem volt jogos, továbbá szégyen ez a magyar oktatási rendszerre nézve. Ettől függetlenül nem kötelező velem egyetérteni, ez az én egyéni véleményem, úgy gondolom, hogy egy diplomás ember teljesítse azt, amit elvállalt, és 2020-ban tudjon legalább középfokon angolul. Lehet, hogy ez sok elvárás egyeseknek, bár szerintem ez egy minimum elvárás egy diplomás ember felé. Nem gondolom, hogy körülöttem forogna a világ, elfogadom mások véleményét is veled ellentétben. Szeretném lezárni ezt a párbeszédet, mert sok értelme nincs, továbbá az alpári stílusod nem egyenlő a józan érveléssel. Attól, hogy bunkó vagy az emberekkel, attól nem lesz még igazad. Én magamban lezártam ezt a párbeszédet, ha te szeretnéd még akkor folytasd nyugodtan. Egy utolsó gondolatot szeretnék még megosztani, amit kommunikáció órán mondott a tanár a főiskolán, és úgy gondolom, hogy nagyon idevág. Azt mondta, hogy ne veszekedj a hülyékkel, mert legyőznek a rutinjukkal. Ez persze, nem azt jelenti, hogy hülye vagy, csak szerintem nem vagy okos.

2020. nov. 27. 16:36
 60/67 anonim ***** válasza:
100%

És ezt neked egyetemen kellett megtanulnod? LoL...

A gond csak az, hogy ebben a történetben te vagy a hülye, így nem tudsz a hülyék szintjére lesüllyedni, mert már alapból ott vagy!

Nem az emberekkel vagyok bunkó. Én 1 darab emberrel vagyok bunkó, és az te vagy. És hogy miért; mert az olyanokkal, mint te, máshogy sajnos nem lehet beszélni.

Amit te véleményként lobogtatsz, az nem más, mint merő rosszindulat. Ha valaki valamit nem tud az életben elérni, az csak lusta lehet. Lehet, hogy neked elég volt napi 1 óra nyelvtanulás ahhoz, hogy tudj nyelvvizsgázni, másnak nem elég ennyi (a diszlexia pedig minimálisan befolyásoló tényező a nyelvtanulásnál).

Apropó, diszlexia! Ennyi erővel mi is mondhatnánk, hogy csak lusta vagy normálisan megtanulni olvasni, és csak a kifogásokat keresed, hogy miért nem akarod rendesen megtanulni. Ráadásul úgy könnyű bejutni az egyetemre is, hogy kapsz érte pluszpontot. Szóval nem elég, hogy lusta vagy, még kevesebbet is kellett teljesítened a felvételin, és pont emiatt a könnyítés miatt valakit nem vettek fel, mert kitúrtad.

2020. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!