Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adták ki a diplomákat...

Miért adták ki a diplomákat nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
A legutolsó migráns is beszél már angolul. Egy diplomás ember nem képes megszerezni egy angol középfokú nyelvvizsgát?

2020. nov. 20. 15:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy lezártam, de akkora nagy baromságokat írsz, hogy erre muszáj reagálnom.


Nézzük akkor milYen baromságokat írtál már megint.


"És ezt neked egyetemen kellett megtanulnod? LoL..."


Nem tudom, hogy te, hol olvastad, hogy én egyetemre jártam? A kulturálatlan viselkedéseden kívül, úgy látszik, hogy problémád van a szövegértéssel is.


"A gond csak az, hogy ebben a történetben te vagy a hülye, így nem tudsz a hülyék szintjére lesüllyedni, mert már alapból ott vagy!"


Én nem mondtam rád, hogy hülye vagy. azt mondtam, hogy nem vagy okos. Itt ismételten szövegértési probléma merül fel.


"Amit te véleményként lobogtatsz, az nem más, mint merő rosszindulat. Ha valaki valamit nem tud az életben elérni, az csak lusta lehet. Lehet, hogy neked elég volt napi 1 óra nyelvtanulás ahhoz, hogy tudj nyelvvizsgázni, másnak nem elég ennyi (a diszlexia pedig minimálisan befolyásoló tényező a nyelvtanulásnál)."


Itt pedig úgy látom, hogy nem értetted meg a mondani valómat, leírtam már pár oldalon, keresztül, hogy ha nem vagy képes akkora agykapacitással rendelkezni, hogy fel tud mérni, mik a követelmények ahhoz, hogy sikeresen megszerezd a diplomád akkor minek mész főiskolára?


"Apropó, diszlexia! Ennyi erővel mi is mondhatnánk, hogy csak lusta vagy normálisan meg tanulni olvasni, és csak a kifogásokat keresed, hogy miért nem akarod rendesen megtanulni. Ráadásul úgy könnyű bejutni az egyetemre is, hogy kapsz érte pluszpontot. Szóval nem elég, hogy lusta vagy, még kevesebbet is kellett teljesítened a felvételin, és pont e miatt a könnyítés miatt valakit nem vettek fel, mert kitúrtad."


Ezt vissza kell utasítanom, nem kaptam semmilyen könnyítést veled ellentétben. Mindent, amit megszereztem azt magamtól szereztem meg, befektettet munka és idő révén.


Tényleg nagyon sajnálom a szüleidet, hogy felneveltek egy ilyen embert.

2020. nov. 27. 17:03
 62/67 anonim ***** válasza:
30%

A tieid meg biztos büszkék rá, hogy egy rakás szart neveltek belőled...

Abban igazad van, hogy nem írtál egyetemet, hanem főiskolát. De ebből szépen látszik, hogy a részletekben elveszel, de a teljes képet nem látod át. Ráadásul erre még ráküldöd azt is, hogy "szövegértési problémám van"... Nem, kiscsillag... Értelmezési problémáid neked vannak.

A kulturált viselkedés pedig, gondolom, nálad ott kezdődik, hogy amivel te nem értesz egyet, az csak baromság lehet...

Hol írtam én azt, hogy hülyének tartasz? Mondjuk sehol. Én viszont igen, leírtam, hogy a történetben te vagy a hülye, így nem is tudsz hova lesüllyedni. Szóval, hol az a híres-neves szövegértésed?

Értem, hogy mit akarasz mondani, de te nem tudod megérteni, hogy az élet nem fekete-fehér. Már valaki leírta korábban, hogy miért nem sikerülhet sem az egyetem elvégzésig, sem utána lerakni a nyelvvizsgát. Sőt, ezek az emberek nem vergődnek (mint te), hogy nem kapják meg a diplomájukat. Beletörődtek, hogy nem lesz diploma nyelvvizsga nélkül, és élik a kis életüket. Hasonló ez ahhoz, hogy minek megy az ember egyetemre, ha menet közben kibubik. Hát azért, mert senki nem lát a jövőbe. Elmegy, kipróbálja magát, nem jön össze, ez van. De te azért vered a nyálad, hogy hogy merészel valaki rossz döntést hozni, mert ugye te perfekt vagy, és az bántja az önérzetedet...

Hallgatlak, hogy én milyen könnyítést kaptam. Mert ezek szerint te tudod. De igazad van, te nem kaptál semmilyen könnyítést, elvégre a diszlexiára járó 40 pluszpont az semmi...


"Ezt vissza kell utasítanom, nem kaptam semmilyen könnyítést veled ellentétben. Mindent, amit megszereztem azt magamtól szereztem meg, befektettet munka és idő révén."


Sztahanovista érdemérmet nem szeretnél esetleg? Meg gondolom anyádék nem neveltek (bár ez látszik is), nem tartottak el, de nem is iskoláztak, azt mind te intézted magadnak... Szóval, kiscsillag, szállj vissza a földre.

2020. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

62

Nekem úgy hangzik, hogy neked csak fáj hogy gyengébbek a képességeid. De jó kérdés, hogy akinek gyengék a képességei, most miért kap diplomát?


Nekem nem azzal van a bajom, hogy nyelvvizsga nélkül diplomát kapnak egyesek. Nekem azzal, hogy erre se képesek. Attól függetlenül, hogy kell-e nyelvvizsga, már nem lesz belőled értelmes ember alapvető angol tudás nélkül a mai világban. Nem csak a diplomásoknak, az összes 20-30 közötti embernek tudnia kéne alap szinten angolul, legalább annak, aki érettségit végzett annak ellenére is, hogy pl. németes volt. A középfokú Magyarországon meg nem kíván meg többet, mint egy "alap szintű" tudást. El se tudom képzelni, hogy mi mehet "alapszintű" nyelvvizsga néven, valószínűleg ilyen mit mond a tehét? Mooo, oké kettes leülhetsz.

2020. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
55%

63-as; elvárod másoktól az angol nyelvtudást, de neked meg a magyar nem megy.

Hogy is van ez?

2020. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

64

Vérig lettem sértve :(

2020. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim válasza:
100%
Nem olvastam végig minden választ, így csak a saját helyzetemmel kapcsolatban tudok nyilatkozni. Mesterszakon vagyok végzős, oda már kettő legalább középfokú nyelvvizsga kell. Az angolt rég letettem, a német volt a másik, amit gimiben tanultam, de akkoriban nem volt rá keret, hogy elmenjek vizsgázni, mostanra meg már erősen megkopott a tudásom. Az egyetemen érthetetlen módon egy ideje megszűntek a nyelvi kurzusok, így kénytelen lennék magántanárhoz járni, de ez még hagyján, az jobban zavar, hogy rendkívül ellenszenvezek a némettel (anno sem azt akartam tanulni, de csak azt indították), semmi motivációm arra, hogy egy papír miatt beletegyem az energiáimat. Más nyelveket már elkezdtem tanulni, azokat szívesen felfejleszteném, azokat viszont nem fogadják el a szakomon nyelvvizsgaként. 🙃 Tehát messze nem annyira egyszerű ez, mint azt sokan hiszik.
2022. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim válasza:
100%
Pont a lényeget hagytam ki: tehát a nyelvvizsga nélküli diploma kiadása az én vállamról is levenné ezt a terhet, és ezzel valószínűleg sokan mások is hasonlóképp vannak/voltak. Az, hogy rengetegen örülnek ennek a rendelkezésnek, nem feltétlenül azt jelenti, hogy nincs kedvük nyelveket tanulni, hanem könnyen lehet, hogy a körülmények nem adottak (covid miatt akár), vagy annyira irreális feltételeket szab meg az egyetem, hogy mindezt mérlegelve egyszerűen értelmetlennek találja az ember az egészet.
2022. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!