Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, levelezőn tanulok, mellette dolgozom. Az a helyzet, hogy hülye voltam, és mindent az utolsó pillanatra hagytam. Rengeteg beadandóm van, amit dec. 12-ig le kell adnom, dec. 11-én lesz egy nagyon nehéz zh, dec. 19-én lesz az első, legnehezebb vizsgánk.


Idén már nem kell dolgoznom, így egész nap tudok tanulni, de úgy érzem, hogy nem leszek készen. Nem tudok eleget haladni egy nap. Nem tudok eleget aludni, fáradt vagyok, fáj a fejem, meg is vagyok fázva (nem korona, csak sima megfázás meg kezdődő arcüreggyulladás), kéne írnom a beadandókat, de mindig azt veszem észre, hogy fél órája a falat bámulom, és máris este van, de alig csináltam valamit, pedig a telefonomhoz hozzá sem nyúltam, és nem is neteztem, csak a tervezett szünetekben... Eleinte nagyon jól haladtam, de most már nem megy. Pihennem kéne, mert nem alszok eleget és hétvégéken is reggeltől estig tanulok, de nincs időm, nem pazarolhatok el egy napot sem.


Mit csináljak? Hogy legyen elég energiám befejezni amit kell? Van valami bevált praktikátok? Akár a fáradtság leküzdésére, a motiváció visszaszerzésére, vagy a tanulás megkönnyítésére, a beadandók megírásának meggyorsítására. (Energiaitalt, kávét nem fogyasztok, fekete teát nem ihatok, zöldet azt szoktam. A telefont nem kell eltennem, nem nyúlok hozzá tanulás közben. Van egy napirendem, rendszeresen beiktatok szüneteket, olyankor eszek és pihenek. Próbálok sokat inni, több zöldséget, gyümölcsöt enni, szedek vitaminokat. Mit tehetnék még?)



2020. dec. 1. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem aludj egy nagyot. Akár 10-11 órát egy huzamban. Az nem megoldás, hogy pár órás szundításokkal, vagy koffein&cukor tartalmú innivalókkal próbálod összeszedni magad. Ahogy esik, napszaktól függetlenül feküdj le aludni. Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy a lehető legkényelmesebben tudjál aludni. Hidd el, megéri rááldozni 1 napot arra, hogy az elkövetkezendő időszakra kipihend magad.
2020. dec. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kb. 7 órát szoktam aludni esténként, de 9-re lenne szükségem. Hiába fekszek le korán aludni, folyton felébredek és nem tudok visszaaludni. Ha nem magamtól kelek fel, akkor a nyulam ébreszt, vagy a riasztó, vagy a szomszéd. :(


Tudom, hogy igazad van, fogalnam sincs, hogy miért nem tudom legalább egy délutánra abbahagyni a tanulást. Mindig az jár a fejemben, hogy mennyi mindent kell még csinálnom, de közben meg tudom, hogy amivel most két napig szenvedek, az kipihenten egy délelőtt alatt meglenne. Nem értem magam.


Koffeinzartalmú italok közül csak zöld teát fogyasztok, meg néha 1-1 pohár kólát. Pedig sokszor úgy érzem, hogy az lenne a legjobb rövid távú megoldás, de közben meg valószínűleg jobban járok így, hogy nem iszok ilyesmit.


Ma az a célom, hogy végre befejezzem a leghosszabb beadandómat, ha azt leadom, akkor talán végre tudok egy picit nyugodtan pihenni és feltöltődni.

2020. dec. 1. 08:17
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Idd le magad, oszt utána úgy fogsz aludni mint a bunda.
2020. dec. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de nem iszok alkoholt. :D
2020. dec. 1. 08:58
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
Kit érdekel? Vegyél 2 karton sört, 3 üveg vodkát, 4 üveg whisky-t, 2 üveg bort, ezt idd meg, utána majd minden rendbe jön. Én sem szoktam inni, de ha van vmi problémám, akkor leiszom magam, aztán másnap tiszta fejjel tudok gondolkozni.
2020. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretem, hányingerem van az alkohol ízétől egy korty után. Nem megy le a torkomon. Érettségi után is nagyon küzdöttem a pezsgővel amit az osztályfőnök hozott, de egy korty se ment le. Sokféle italt próbáltam, de úgy tűnik egyáltalán nem nekem való. Nem elvből nem iszom, néha tényleg jó lenne kikapcsolni, de sajnos ez van. Vagy talán inkább szerencsére, ki tudja. :)


Ma viszont egész jól haladok. Most sok apró, 2-3 perces szünetet tartok, így nem esek ki a ritmusból. Ha ezt befejezem, akkor egy napot pihenni fogok. Februárban meg az ágyból fogok dolgozni ha még akkor is homeoffice lesz, amit nagyon remélek.

2020. dec. 1. 09:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megértem a problémádat.


Pontosan ugyanígy vagyok, mint te. Azzal a különbséggel, hogy nappalira járok és dolgozok mellette 25 órát egy héten. Nem hangzik soknak, de úgy érzem, borzasztóan szalad velem az egész félév. Mondjuk az online oktatás sokat segített és hogy nem állnak mellettem vasvillával, hogy szigorúan csak három óráról hiányozzak.


Én tegnap adtam le a beadandódmat, pont határidőre lettem kész vele. Sokat szenvedtem vele és eléggé nyomasztott, hogy még mindig nincs kész... Frankón elterveztem, hogy mikor, melyik blokkot fogom meg írni. Hát marhára nem úgy haladtam vele, mint terveztem. Sokszor ilyen buta dolgokkal ment el az idő: tartalomjegyzék, irodalomjegyzék, források szerkesztésével. Forrás kereséssel. Eleve a irodalom olvasással órák mentek el és még egy betűt nem írtam.


Ezenkívül kezdődik a vizsgaidőszak is. Sajnos nem lesz egy olyan vizsgám se, amire három nap alatt feltudok készülni. Mindegyikre rá kell szánnom mondjuk két hetet és még így is rizíkós, hogy sikerülnek-e.


Én azt mondom, hogy szedjed részfeladatokra az egészet. Akkor könnyebb lesz átlátni. Priorozálj. Vedd számításba, mi a legfontosabb és mi a legsűrgősebb feladatod. Azt csináld meg először, hogy ne idegeskedj miatta. Próbálj meg párhuzamosan dolgozni. Délelőtt egy kis beadandó, délután egy kis vizsgára készülés. Csinálj úgy, mintha home-office-ban lennél. Reggel 7-kor vagy fél8-kor felkelsz, felöltözöl, zöld tea, reggeli és neki állsz, mintha éppen a munkában lennél.

2020. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Van egy táblázatom, amiben részfeladatokra bontottam a teendőimet. Nem ugyanannyi idő kell minden blokkhoz, de így tényleg átláthatóbb. Két nagyobb beadandóm van, ezek egyenként min. 15, max. 20 oldalasak. Ezek közül az egyik legkésőbb holnapra kész lesz, a másiknak kb. a fele van meg. Mindekettőnek dec. 12. a határideje. A 4-5 oldalas beadandókat megcsináltam korábban, hogy ne kelljen azokra is koncentrálnom.


A zh anatómiából lesz. Nem egy orvosi szint, de azért elég kemény. Amikor nincs kedvem írni, tanulókártyákat gyártok, illetve azokat olvasgatom, így a latin nagy része már megy, a többire meg elég lesz 2-3 nap, ha mást nem kell csinálnom. A vizsgára a tételek 75%-át kidolgoztam, a maradékból néha megcsinálok egyet, így dec. 12-19 között csak arra kell koncentrálnom, hogy megtanuljam őket, de sok mindent így is megjegyeztem gépelés közben. Dec. 20 pihenés, 21-23 körül megírom a két januári határidejű beadandómat, aztán dec. 26. után majd foglalkozok a többi vizsgával. Az a baj, hogy még semmire nem mondtak időpontot a 19-i kivételével, így nem tudok tervezni. :/


A felkelés szerintem is fontos, hat körül már ébren vagyok. Délelőtt sokkal könnyebben tanulok, ebéd után már nehéz nekiállni. Ma továbbra is jól haladok, remélem kész lesz, amit elterveztem. :)

2020. dec. 1. 10:56
 9/11 A kérdező kommentje:
A tartalomjegyzéket kifejezetten élveztem megcsinálni, nagyon jó volt látni, hogy a Word mindent elintéz helyettem. :D Én inkább a hivatkozásokkal szenveden, bár szerencsére nincs szükségem sok forrásra, mert más típusú feladatokat kaptunk, pl. interjút kellett készíteni és a hallottakat összehasonlítani.
2020. dec. 1. 11:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnád megismételni ezt a félévet? És legközelebb ne csak a vizsgák előtt, hanem mindennap tanulj.
2020. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!