Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, levelezőn tanulok, mellette dolgozom. Az a helyzet, hogy hülye voltam, és mindent az utolsó pillanatra hagytam. Rengeteg beadandóm van, amit dec. 12-ig le kell adnom, dec. 11-én lesz egy nagyon nehéz zh, dec. 19-én lesz az első, legnehezebb vizsgánk.


Idén már nem kell dolgoznom, így egész nap tudok tanulni, de úgy érzem, hogy nem leszek készen. Nem tudok eleget haladni egy nap. Nem tudok eleget aludni, fáradt vagyok, fáj a fejem, meg is vagyok fázva (nem korona, csak sima megfázás meg kezdődő arcüreggyulladás), kéne írnom a beadandókat, de mindig azt veszem észre, hogy fél órája a falat bámulom, és máris este van, de alig csináltam valamit, pedig a telefonomhoz hozzá sem nyúltam, és nem is neteztem, csak a tervezett szünetekben... Eleinte nagyon jól haladtam, de most már nem megy. Pihennem kéne, mert nem alszok eleget és hétvégéken is reggeltől estig tanulok, de nincs időm, nem pazarolhatok el egy napot sem.


Mit csináljak? Hogy legyen elég energiám befejezni amit kell? Van valami bevált praktikátok? Akár a fáradtság leküzdésére, a motiváció visszaszerzésére, vagy a tanulás megkönnyítésére, a beadandók megírásának meggyorsítására. (Energiaitalt, kávét nem fogyasztok, fekete teát nem ihatok, zöldet azt szoktam. A telefont nem kell eltennem, nem nyúlok hozzá tanulás közben. Van egy napirendem, rendszeresen beiktatok szüneteket, olyankor eszek és pihenek. Próbálok sokat inni, több zöldséget, gyümölcsöt enni, szedek vitaminokat. Mit tehetnék még?)



2020. dec. 1. 07:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Az egész félévet semmiképpen sem szeretném megismételni. 10 tárgyam van, 9 kötelező meg egy szabadon választott. Egy tárgyból már megvan a jegyem, a tanár megajánlotta az ötöst. 3 tárgyhoz csak egy beadandó fog kellenni. 2 tárgyhoz 1-1 nagyon hosszú, egyenként 20 oldalas beadandót kell írni, amit később meg is kell védeni, ebből az egyiket ma sikerült teljesen befejeznem, a másiknak kb. a harmada van készen. Van egy tárgy, ami nagyon könnyű, csak helyesírás, max. 1 napot kell majd rá tanulni a vizsga előtt. A maradék 3 tárgyból vizsga lesz, azok a tárgyak a legnehezebbek. Az egyikből feleletválasztós teszt lesz és amúgy érdekel is, az menni fog. A másik nagyon nehéz, de lesz rá időm tanulni karácsony után, a harmadik a legnehezebb, abból dec. 19-én lesz a vizsga.


A zh-t jó lenne 90% fölött megírni, mert akkor eggyel kevesebb vizsgám lenne, de az sem probléma, ha rosszul sikerül, mert az előző nagyon jó lett, úgyhogy a 61%-os átlag meglesz az aláíráshoz.


Pár napja nagyon rossz hangulatom volt, teljesen reménytelennek éreztem az egészet, de sikerült összeszednem magam, most már tudom, hogy menni fog. Ha pedig a decemberi vizsgám egyes lesz, akkor januárban lesz még két alkalmam javítani.


Amúgy ősszel nem tudtam volna minden nap tanulni, nálunk a munkahelyen az a főszezon. Mezőgazdaság, úgyhogy a vírus sem befolyásolta. Sokszor még enni sem volt időm, pedig én az irodában dolgozom. Cserébe viszont november közepétől szabadok vagyunk (és még a teljes fizetés is jár).

2020. dec. 3. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!