Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mesterképzésre való jelentke...

A mesterképzésre való jelentkezéshez 2021-ben kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Hiszen tavaly eltörölték a nyelvvizsga kötelezőségét a diploma kiadásához. Azok, akik így kaptak alapképzéses diplomát, jelentkezhetnek mesterképzésre, vagy oda már kellene nyelvvizsga?Nem találtam a felvi-hu-n erről leírást.

2021. jan. 24. 09:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Mesterképzéshez jelenleg a sikeres alapképzés a bemeneti követelmény. Ha az megvan (nyelvvizsgával vagy anélkül), akkor jelentkezhetsz.

Más kérdés viszont, hogy milyen okból kifolyólag nem sikerült megszerezni a nyelvvizsgát alapképzés során, mivel mesterképzéshez továbbra is szükséges lesz a nyelvvizsga (vagy akár több nyelvvizsga).

2021. jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

A fele van meg, írásban 6-szor futottam neki, aztán belefáradtam.

A vicc az, hogy egyébként meg mellékkeresetként idegen nyelvről fordítok magyarra rövidebb írásokat. Ennyit ér a nyelvvizsga...

2021. jan. 25. 02:13
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
Kérező, ezt komolyan mondod, hogy hatszor megbuktál a nyelvvizsgán és pénzt adnak a forditásaidért ? Miket forditasz ?
2021. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, ennek most olyan felhangja van,hogy biztos jó pocsék a munkám. Pedig nem. Szerintem a nyelvvizsgáztatási rendszerrel (Rigó utcai) van a baj. Direkt úgy van felépítve, hogy ne a tudásodat, hanem a hiányosságaidat mérje.

Plusz tegyük hozzá, fordításkor rendelkezésedre állnak a szótárak mellett a szakcikkek, gyűjteményes oldalak, tkp. az egész internet. Ha végképp nem boldogulsz valamivel, vannak erre specializálódott csoportok, belépsz és kérdezel.

Nyelvvizsgán azt várják, hogy a kivétel kivételét is tudd. Régóta mondom, hogy a nyelvvizsga nem egyenlő egy nyelv valós ismeretével, használatával.

Amúgy szórakoztató irodalmat fordítok.


Ugyanitt kérdés: szóbeli Rigó utcai nyelvvizsga (jó régi, 2004-es, nem évült el?) mivel párositható össze? Gondolok itt olyan írásbelire, ami kevésbé szívatós, köznapiasan szólva "könnyebb, megúszósabb". Egyszer túl kell lennem rajta, aztán kenjék a hajukra...

2021. jan. 26. 16:43
 5/31 anonim ***** válasza:
31%

Annyit mondanék neked, kérdező, hogy valamit nagyon, nagyon ,nagyon rosszul csinálhatsz, ha hatszor vágtak meg a Rig utcán. Én csak a gimnáziumban (!) letettem két nyelvből két közép- és egy felsőfokú Rigó utai nyelvvizsgát, mindhárom elsőre sikerült. Mindkét része. Ettől sokkal nehezebb vizsgáim is voltak már életemben. Az iskolámban gyakorlatilag mindenkinek meglett , pár embernek kellett csak másodjára irásbeliznie. Le vagyok döbbenve, hogy hatszor buktad el. Én pár hónapot készültem rájuk és gond nélkül megvoltak. Nem voltam kéttannyelvűs , nem laktam külföldön.


Egyik osztálytársam 14 évesen tette le a középfokút.

2021. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
20%
5, biztos jó akkor a nyelvérzéked na meg meg is írtad a lényeget... "gimnáziumban"... fiatalon sokkal könnyebb.
2021. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
36%

Miért, miben más fiatalon csinálni ? Felnőttként tudatosabban rá tudsz készülni, én kamasz fejjel úgy mentem be , hogy azt se tudtam, mi vár rám. Nyilván célzottan készültem a feladattipsuoknak, szóbeli témáknak megfelelően, de sokkal naivabb is voltam. A másik : akkor még nem volt internet , szerinted mennyivel volt nehezebb a hallás utáni szövegértést abban az időben megcsinálni ?


Nevetséges kifogások. :) ja, és nekem ezen kivül 10 másik tantárggyal is fogllakoznom kellett, egy felnőtt meg megengedheti magának azt a luxust, hogy munka mellett leteszi és csak erre kell tanulnia.

2021. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%

A kérdésre visszaérve : előbb-utóbb a felsőoktatásba való jelentkezés feltétele lesz a minimum egy középfokú, addig jelentkezz, amig azt be nem vezetik és tegyél le inkább egy eszperantót... bocs, de szerintem nagyon durva, hogy te ilyen háttérrel forditasz és ezért pénzt kérsz, gondolom, az ügyfelek nem tudnak róla.



"Ennyit ér a nyelvvizsga." : akár hiszed, akár nem, teljesen jól fel van épitve, szerintem lel ehet mérni rajta, hogy készült-e eleget a vizsgázó és elérhető ez a szint. A felsőfokú szintje is elérhető már kamaszként.Pedig én még csak kéttannyelvűbe sem jártam és a második nyelvemet gimiben kezdtem tanulni.

2021. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
18%

7, fiatalon csak azzal foglalkozol, tanulsz. Akkor egy kis plusz és meg is van a nyelvvizsga.

Felnőtt fejjel már nem feltétlenül nyelvvizsgázni akar egy 40 éves mert tudatosabban rá tud készülni. :D


"Nevetséges kifogások. :) ja, és nekem ezen kivül 10 másik tantárggyal is fogllakoznom kellett, egy felnőtt meg megengedheti magának azt a luxust, hogy munka mellett leteszi és csak erre kell tanulnia."


Munka mellett családja is lehet az embernek, gyerekei, akik mellett nem olyan fekete és fehér minden amit te itt felvázoltál. Nyílván aki 40 évesen is csak nyelvvizsgákat, diplomákat akar nyűjteni kutya macska nélkül, az biztosan "megengedheti magának azt a luxust, hogy munka mellett leteszi és csak erre kell tanulnia."


Nincs több hozzáfűznivalóm. Majd rájössz, ha felnősz!

2021. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

"Majd rájössz, ha felnősz!"

Köszönöm a roppant sok érvvel alátámasztott kommentedet, rég elmúltam 30 éves, felnőtt ember vagyok... ezek csak kifogások, de egyébként sem értem, miből gondolod, hogy a kérdezőnek családja van. Semmi köze a témához annak, amit ide irtál.


Akkor egy kis plusz és megvan a nylevvizsga. : ezt a kérdezőnek magyarázd, mert hatszor bukta már el és ennek ellenére pénzért vállal forditásokat...

2021. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!