Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mesterképzésre való jelentke...

A mesterképzésre való jelentkezéshez 2021-ben kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Hiszen tavaly eltörölték a nyelvvizsga kötelezőségét a diploma kiadásához. Azok, akik így kaptak alapképzéses diplomát, jelentkezhetnek mesterképzésre, vagy oda már kellene nyelvvizsga?Nem találtam a felvi-hu-n erről leírást.

2021. jan. 24. 09:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ha már az előző kommentedben nem jött össze az érvelés, akkor most beveted érvnek azt, hogy akinek családja van, annak mennyire borzalmasan nehéz minden ? Valszínűleg a képességeivel vagy a szorgalmával van a gond, nehogy már a családdal kezdjünk el takarózni. Már ha egyáltalán van családja. De ha van is, akkor is ezerszer letehette volna családalapítás előtt és utána is lehet rá időt szakítani. Úgy dumálgatsz itt, mintha egy 15 évesnek könnyebb lenne vizsgáznia, mint egy 30-40éves meglett, tapasztalt embernek. Nem értem a logikádat és hogy miért kell idekeverni a családot.
2021. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
24%

"Semmi köze a témához annak, amit ide irtál."


Micsoda észrevétel..... biztos azért mert pont neked írtam. Hallottam, hogy leesett. :D


Bocsi az offért kérdező!

2021. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
40%

"Felnőtt fejjel már nem feltétlenül nyelvvizsgázni akar egy 40 éves mert tudatosabban rá tud készülni. :D"



Ezt a mondatod légy szíves, elmagyaráznád, mit jelent ? Nem értem, logikátlan és elképzelni sem tudom, mit akartál vele kifejezni. A nyelvvizsgázás nem akarás-nem akarás kérdése, kötelező feltétele a diploma megszerzésének. Nem mellesleg éve ta terítéken van, hogy csak az kerülhessen be a felsőoktatásba, akinek már van legalább egy középfokúja, magyarul aki hatszor elbukja sokkal idősebb fejjel, annak be sem szabadna jutnia.


Az szerintem elég fekete-fehér, hogy akinek ekkora problénmát okoz egy ilyen vizsga letétele, nem szabadna fordításokat vállalni.

2021. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%
Mert mi a tököm köze van a családalapításnak ehhez a topikhoz, úgy őszintén ? Kínodban már nem tudtál mást felhozni "érvként". Ez NEM érv ebben a kérdésben...
2021. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

"Miért, miben más fiatalon csinálni ? Felnőttként tudatosabban rá tudsz készülni, én kamasz fejjel úgy mentem be , hogy azt se tudtam, mi vár rám."


Ebben a sületlenségben volt, és lehet pont te írtad? :D


Felnőtt fejjel már nem feltétlenül nyelvvizsgázni akar egy 40 éves....


Ugye hogy neked is átjött, hogy milyen egy ócska ok ez a felnőtt fejjel tudatosabban tud rá készülni. :D


Na nekem elég a hablatyotokból, írogassatok továbbra is szépen egymásnak.

2021. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
78%

Hány éves vagy ,15, most jársz tizedikbe ? Unatkozol az online oktatás miatt és trollkodsz egyet ? Rajtad kívül senki nem mondott butaságot a topikban.


Ha a felnőtt 40 évesnek NINCS nyelvvizsgája, akkor is MUSZÁJ letennie, ha diplomát akar kapni, mit nem tudsz te ezen megérteni ? Nehéz a felefogásod ?


Nem volt sületlenség a felnőtt fejjel - érv, valóban sokkal rutinosabb az ember a megmérettetések szempontjából, tájékozottabb a világ dolgairól, ami jól jön a szóbeli beszélgetésen és a fogalmazásnál is ,ha olyan témát kap, amiről van véleménye. És az is igaz, hogy sokkal egyszerűbb egy vizsgára fókuszálni, mint középiskolában a dolgozatok és témazárók között ezzel is foglalkozni. A továbbiakban akkor kommentelj, ha egy észérvet fel tudsz hozni a véleményed alátámasztására. Te nem tudsz logikusan érvelni.

2021. jan. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
36%

"Direkt úgy van felépítve, hogy ne a tudásodat, hanem a hiányosságaidat mérje."


Ezt KATEGORIKUSAN cáfolom, mint Rigó utcai rutinos vizsgázó ! Korrektek a vizsgafeladatok és rendesen pontoznak.


"Nyelvvizsgán azt várják, hogy a kivétel kivételét is tudd. Régóta mondom, hogy a nyelvvizsga nem egyenlő egy nyelv valós ismeretével, használatával."


Nem, az alapokat várják. A nyelvvizsga valóban nem jelenti a nyelv valós ismeretét, a vizsga után is siznten kell artani és fejleszteni a tudásunkat, de nagyon jó alapokat ad és ezzel bizonyithatja az ember másoknak és önmagának is , higy igenis birtokolja az adott idegennyyelvet egy értékelhető szinten.


Torkig vagyok a blöffölő emberekkel, akik a Rigó utát szidják, nem a Rigó utca tehet róla, hogy nektek egy átlagos képességeket kívánó vizsgát nehéz letenni... Ha tudnád, mennyivel nehezebb vizsgák meg szigorlatok vannak a felsőoktatásban , ahol sokkal szigorúbban osztályoznak !!

2021. jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

"Nyilván célzottan készültem a feladattipsuoknak, szóbeli témáknak megfelelően" - na errol beszelek. Ez karos, es torz kepet ad vissza.


Hany egyetemi csoporttarsamnal lattam hasonlot... vizsgara bevagni mindent, informaciohalmokkal megtomni az agyat, rendszerezetlenul, pusztan azert, mert az oktatas itthon tovabbra sem a logikara, plane a gyakorlatiassagra epul, hanem infocsomagok visszabofogesere. Amit aztan kiszor rovid tavon az agyad, mert nincs ra szukseged. Ma mar, elozetes rakeszules nelkul nem tudnal levizsgazni, hiaba van mar meg a papirod. A nyelvvizsga mindig csak azt tukrozi, hogy abban a pillanatban mennyire voltal topon, az elvarasoknak (tipusfeladatok) megfeleloen. Ettol meg nem felejtesz el teljesen mindent, csak azt probalom neked elmagyarazni, hogy egy akkori tudasnak (inkabb elvarasnak) megfeleloen megszerzett igazolas nem jelenti azt, hogy onnantol kezdve te ugyanazon a szinvonalon fogsz irni es beszelni es tipusfeladatokat megoldani eleted vegeig. Vagyis, mi ertelme az egesznek? Mit mer a nyelvvizsga? Hogy eleget gyakoroltal-e? Ki a fenet erdekel ez, amikor irodalmi szoveget kell magyarul is elvezheto formaban visszaadni? Hogy az olvasmanyos legyen, ne muvies, ne tukorforditas, ne ertelmezhetetlen... hol tanit erre meg teged a sok tipusfeladat?

Hat pont letojom a nyelvvizsgat. Lobogtassa a papirjait az, akinek ettol hizik az onbizalma.


Es megint ott tartunk, hogy az a begyepesedett nezet szerinted az egyetlen es megdonthetetlen igazsag, hogy csak annak van JOGA tudni velni egy nyelvet, aki fel tud mutatni errol egy papirt. Ami azt a tudasat tukrozi szazalekositva, amire tipusfeladatok orrverzesig torteno gyakorlasaval keszult...


Hat en nem gyakoroltam ezekre, mas a szemleletem. A magolas nem tudas, csak ideiglenesen a rovidtavu memoriaban valo tarolas. Kitorolheted vele...


Ne haragudj (illetve haragudj meg nyugodtan), de ez a "nincs nyelvvizsgad, szar fordito vagy" egy baromsag.

Raadasul jol eltertunk az eredeti kerdestol, ugyhogy nem irok ide tobbet, amit akartam, megtudtam. Amig a rendszer csak egy kiskaput is hagy, azon be fogok bujni, mert a szemellenzosseget ki nem allhatom. Egyebkent meg azt gondolsz, amit akarsz, menj lobbizni, hogy csak az fordithasdon, akinek papirja van az adott nyelvbol. Mert szerinted csak az a valid nyelvtudas... meglatjuk, mit szolnak hozza(d). :)


A tobbi valaszolonak koszonom. Megcelzom a kinezett MA-t.

2021. jan. 27. 07:31
 19/31 anonim ***** válasza:
36%

Jézus ! Ezt a litániát, amit ide vetettél, minden tantárgyra, vizsgára rá lehetne fogni az életben. Minden ember számtalan vizsgát kénytelen letenni élete során, még a melósok is ! Nekem az a fő bajom veled, hogy másokra hárítod a felelősséget, holott soktízezer ember példája mutatja, hogy ezt a vizsgát le lehet tenni. Magadban kellene a hibát keresni, rájönni, hogy mit ronthattál el, miben tévedtél, mit mértél fel rosszul. Ezzel az erővel minden dolgozatot, érettségit, egyetemi vizsgát eltörölhetnénk és élhetnénk anarchiában, ahol csak azok tanulnak meg írni-olvasni, összeadni, akiket érdekel, a többiek meg kifogásokat gyárthatnának, hogy nekik nincs hozzá érzékük és a rendszer a hibás nem ők, ők nem tanulják meg és kész. Felnőtt embertől ultra gáz ez a hárítás és személy szerint felháborítónak tartom, hogy képes vagy ebből pénzt csinálni, miközben manapság ezerféle módja van a pénzkeresésnek, találhatnál valami olyat, amiben jobb vagy. Én biztos nem fizetnék pénzt pl. a gyerekem magántanárának , ha megtudnám ,hogy kettes volt matekból és nins szakirányú végzettsége. Olyan emberknek kellene forditói munkához jutni, akik ezt tanulták, nem neked.


Én vagyok, aki három nyelvvizsgát letett még középiskolába, és már ne is haragudj, de egyáltalán nem érzem ,hogy bemagoltam volna és a biflázási készségeimnek hála tudtam megcsinálni. Gyakorolni kell, nyilván a szókincset csak "magolással" lehet növelni, de ez csak egy része a készülésnek, hisz a vizsgán úgyis egyedi témát kapsz a levélirásnál, fogalmazásnál (felsőfokúnál a tömöritésnél), a szóbelinél. Később is tudtam a tudásomat kamatoztatni és nem felejtettem el a nyelvet, miután kiléptem a nyelvvizsgaközpontból. A TE hibás és nem a rendszeré , ha neked ez ennyire nem megy. Ezzel a háttérel pénzzé tenni a "tudásodat" pedig pofátlanság. Nem hogy diplomád nincs belőle (pedig ezrével jönnek ki évente az egyetemekről a diplomás nyelvtanárok), még egy mezei középfokút sem tudtál megcsinálni és még te vagy felháborodva. én meg ezen vagyok felháborodva. Ha lenne önkritikád, másból keresnéd a pénzed. Üdv.

2021. jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
36%

". A nyelvvizsga mindig csak azt tukrozi, hogy abban a pillanatban mennyire voltal topon, az elvarasoknak (tipusfeladatok) megfeleloen. Ettol meg nem felejtesz el teljesen mindent, csak azt probalom neked elmagyarazni, hogy egy akkori tudasnak (inkabb elvarasnak) megfeleloen megszerzett igazolas nem jelenti azt, hogy onnantol kezdve te ugyanazon a szinvonalon fogsz irni es beszelni es tipusfeladatokat megoldani eleted vegeig. "



És akkor mi van ? Ezzel nem mondtál semmi újat. Minden vizsa ilyen,ha parlagon heverteted a tudásod, idővel megkopik. Ezzel akarod kimagyarázni a dolgokat ?? Minden vizsga az adott pillanatbeli tudásodat tükrözi. És elárulom neked, olyan alacsonyan van a lév a középfokúnál, hogy ha még az sem megy valakinek, ott tényleg nagy baj lehet. És te nem egyszer buktad el (nyilván van olyan, hogy valakinek rossz napja van, beteg, családi gondjai vannak...stb. ), hanem H-A-T-S-Z-O-R. és még ezt is képes vagy másokra fogni. felháboritó.

2021. jan. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!