Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mesterképzésre való jelentke...

A mesterképzésre való jelentkezéshez 2021-ben kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Hiszen tavaly eltörölték a nyelvvizsga kötelezőségét a diploma kiadásához. Azok, akik így kaptak alapképzéses diplomát, jelentkezhetnek mesterképzésre, vagy oda már kellene nyelvvizsga?Nem találtam a felvi-hu-n erről leírást.

2021. jan. 24. 09:35
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

A vegere itt az atombomba, jo csamcsogast rajta: 3 eve beragadt a diplomam a tipusfeladatfelmero-papir (nyelvvizsga) hianya miatt. Tavaly meglett, bar ettol nem lettem kormanyparti szavazo. Az egyetlen pozitiv dolog ram nezve, amit az elmult evekben veghezvittek ezek odafenn.


Tehat: kosz, de lett nyelvvizsga nelkul diplomam, eltem a lehetoseggel, kihasznaltam az alkalmat, es egy budos pillanatig nem banom!


Most pedig tovabb tanulok, es ha nyelvvizsga hianyaban nem kapom ki az MA diplomat, akkor varok. Nem kulonosebben izgat. Nem a papirszerzesekert jarok egyetemre, hanem mert erdekel, amit ott tanulhatok, es ennek koze nincsen a nyelvvizsga letehez vagy nemletehez. Azert forditok, mert erdekel az adott szoveg tartalma, es azt szeretnem, hogy masok is hozzajuthassanak ehhez, nem pedig azert, mert papirok menten feljogositottnak erzem magam a feladatra. Es igen, kapok erte penzt, hat az edes jo anyukamat mar, hogy nem meltoztatok ingyen dolgozni es ehen dogleni, hiszen nekem csak arra lenne jogom....


A szemlelet, emberek, azzal van itt a baj. Ugy latom, nagyon maskepp gondolkodunk. En erdeklodesbol es elvezetbol csinalok mindent. Ugy latom, ti pedig sokan inkabb azert, hogy megfeleljetek az elvarasoknak.


Nos, minden jot. Tavozom.

2021. jan. 27. 07:48
 22/31 anonim ***** válasza:
57%
Graulálunk a munkáidhoz, csak igy tovább, hat bukás után nekem nem lenne képem bárkitől is pénzt kérni pont ezért. A Rigó utca pedig teljesen normális elvárásokat támaszt, négy osztály végzett anno nálunk a gimiben, százával tudnék neked példákat mondani, akik legalább egy középfokút le tudtak tenni még akkor, sokan még többet. Érdekes, ők meg tudták csinálni.
2021. jan. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
36%
Én is élvezetből tanultam nyelvet a gimiben. A diplomámhoz elég lett volna egy középfokú, de letettem kettőt és egy felsőt. Egyetem elején a második felsőmet is megcsináltam. Egyetemen ingyen lehetett nyelvket tanulni, három másik nylevet kezdtem el akkor és azokból is lett középfokúm. És nem éltem külföldön, nem vettem meg a vizsga javitókulcsot, nem voltam kéttannyelvűs, nem nyelvszakra jártam, hanem mérnökire. Üdv.
2021. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
(Meg jo, hogy en arulok el valamit magamrol, es utana azzal tamadnak, holott a kerdes nem erre vonatkozott. Vagyis: ha nem mondom el, rogton nem tudod mi alapjan szinvonaltalannak nevezni a munkam, mert nincs fogodzo ahhoz, hogy belekoss. Raadasul ugy, hogy egy sort se olvastal belole, de csak szar lehet, ugye... Nem baj, tanulsagot levontam: felteszek itt egy kerdest, es kussban megvarom a valaszokat, nem kezdek beszelgetni, nem csevegoszoba.)
2021. jan. 27. 08:01
 25/31 anonim ***** válasza:
73%
Tisztában vagyok vele, hogy nem láttam a forditásaidat. Akkor is súlyos pofátlanság ezért pénzt kérni másoktól, ha esetleg jók a forditásaid. Egyébként a google forditóval én is vállalhatnék svéd-magyar szakforditást ezzel az erővel, pedig egy szót nem beszélek svédül. Hagyjuk már. Ha te nem érzed, mekkora ciki ebből pénzt csinálni, az a te peoblémád. A diplomás nyelvtanárok meg nem jutnak munkához...
2021. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Tehat ha ok nem jutna munkahoz, en szegyelljem magam. Ne legyek elelmes es eletrevalo. Ha jol forditok, akkor is a k anyamat.


Ez tudod mire hasonlit? Ne vasarolj mar annyit, hiszen Afrikaban eheznek... Ne folyasd a vizcsapot, mert mashol meg utik egymast az emberek a palackozott vizert...


Egy dolog szolidaritast vallalni masokkal, pl egyutt erezniba munkanelkuli tanarokkal vagy kimenni tuntetni mellettuk, meg egy masik lemondani a bevetelrol pusztan azert, mert mas kuszkodik... ne legyunk mar hulyek.

Na jo, ebbol en tenyleg kiszalltam.

2021. jan. 27. 08:10
 27/31 anonim ***** válasza:
73%

Tudják az ügyfeleid, hogy mi a helyzet ???? fel mernéd nyilvánosan válllalni előttük ???? Pl. a facebookon ??? Mert én nagyon kiakadnék, ha átvernének. Nem életrevaló vagy, hanem csaló. Száz másik lehetőséget találhatnál pénzkeresésre. Nekem elvből nem lenne hozzá képem, már ne is haragudj. De a sértődött érveid is olyanok,mint egy óvodásé, egyetlen kommentedben sem villantottad fel, hogy esetleg te vagy a hibás a történetben, nem, szerinted a Rigó utca tehet róla. Eszembe nem jutna abból pénzt keresni , ami a gyengepontom és ha tudom, hogy a gyengepontom valami, akkor minden erőmmel azon vagyok, hogy fejlődjek benne ls kijavitsam a hibáimat.


Irtam fentebb, hogy mérnök lettem, a BME-re jártam. Megnézném, hogy ott hogy evickélnél át olyan tárgyakból, ahol feleannyi idő alatt kell letenni egy vizsgát, mint amennyi kellene, számos tárgyból nincs égen-földön jegyzet, tankönyv, amiből készülhenél és olyan szigorlatok vannak ,hogy az évfolyam 85%-a megbukuk több hét tanulás után, akkor engednek át egy kettessel ,ha 100%-ra megirod. Nem viccelek. A nyelvvizsga egy sétagalopp ehhez képest. De nyilván egy orvosit is elég nehéz végignyomni. Semmi keresnivalója nem lenne a felsőoktatásban olyan embereknek, akik a minimum elvárásokat sem tudják teljesiteni.

2021. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%

"Hany egyetemi csoporttarsamnal lattam hasonlot... vizsgara bevagni mindent, informaciohalmokkal megtomni az agyat, rendszerezetlenul, pusztan azert, mert az oktatas itthon tovabbra sem a logikara, plane a gyakorlatiassagra epul, hanem infocsomagok visszabofogesere. Amit aztan kiszor rovid tavon az agyad, mert nincs ra szukseged."



És honnan a jóéletből tudod te azt, kérdező, hogy a csoporttársaidnak mi van a fejében, hogyan készültek fel, mire emlékeznek belőle ? Gondolatolvasó is vagy ? Hihetetlen ez a magyarázkodás. Átlagembereknek van kitalálva a középfokú nyelvvizsga, nem leendő nyelvészprofesszoroknak. És pont, hogy jól van összerakva, olyan feladatokat adnak a Rigó utcai nyelvvizsán, ami méri a szókincset, a nyelvtani szabályokban való jártasságot, ugyanakkor kreatívnak is kell lenni, hogy stílusosan meg tudj írni egy levelet, rövid fogalmazást, szóbelin tudj pár mondatot mondani egy témáról. A minimumok minimumát szokták kérni és akit csak lehet, átengednek. Nagyon el vagy tájolva.

2021. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
73%
Mindenkinek vannak ilyen vizsgái, ahol sok információt kell memorizálni, de azt nem tudom, kérdező, honnan veszed, hogy mindenki rendszerezetlenül tömi az agyát, én világéletemben rendszerezve tanultam meg mindent.A magyar oktatás kimondottan erős. Ezt azért merem állítani,mert erős középiskolába és egyetemre jártam. Hidd el, vannak nagyon jó iskolál ebbek az országban. Ne magadból indulj ki minden témában. Arról meg nem az iskola tehet, ha te nem tanulsz vagy megkerülöd a kötelességeidet.
2021. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
73%
Az intelligens, értelmes , felnőtt ember ott kezdődik , hogy nem másokra keni a hiányosságait, hanem be tudja látni, hogyha benne van a hiba. Ennyit a topikról. Miért nem próbáltál meg más fajta nylevvizsgát, miért nem kerestél különtanárt, miért nem vettél nyelvkönyveket (célzottan a vizsgára felkészitő könyvekkel vannak tele a tankönyvesboltok), miért nem készültél többet ? Tizenévesek megcsinálják néhány hónap gyakorlás után. És ez PONT HOGY NEM egy magolós vizsga, szerintem kimondottan jól van összeállítva . Szakemberek állítják ezeket össze több évtizedes tanítási és vizsgáztatási tapasztalattal, nem kóklerek.
2021. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!