Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszűnhet a tanárhiány, ha...

Megszűnhet a tanárhiány, ha az érkező uniós pénzekből megemelik a fizetésüket?

Figyelt kérdés
Várható, hogy az egyetemeken dömping lesz a tanárképzésre jelentkező hallgatókból?

dec. 13. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem...manapság már a " jómodorú diákok" miatt sem akar senki sem tanár lenni. A tinik, gyerekek tiszteletlenek..én biztos nem lennék tanát még ha megis emelik a fizetést.. Az élet úgyis mindig drágább lesz már ezért sem éri meg pont tanárnak elmenni
dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kormány évek óta fingatja a tanárokat. Ne feledjük, nem csak a fizetésekről van szó! Ha most radikálisan változtatna a kormány, szerintem akkor is évekbe kerülne, míg sikerül visszaállítani a bizalmat.


Ami a konkrét kérdést illeti, nem hiszem, hogy a közeljövőben nagyobb emelés lenne, és azt sem, hogy jelentősen nőne a pedagógus szakma iránti érdeklődés.

dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen bértáblas bérekkel az a helyzet, hogy sztem mìg ezek a bérek nem lesznek inflacio követőek hanem fix összegűek akkor pár év alatt sajnos elinflálódnak hiába teszik egyszer rendbe őket.
dec. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszeri X összegből hogyan lesz hosszútávú béremelés?

Esetleg egy egyszeri bónusznak (ha lesz) kéne megoldania a tanárhiányt?


Ami egyébként rengeteg helyen alap dolog, még közalkalmazotti területen is ismerek olyanokat akik kapnak éves bónuszt.

dec. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
18%

Van egy ismerősöm pedagógus és drogos és gyógyszerfüggő.

Egy másik alkoholista.

dec. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Brüsszelről meg az EU-ról beszélnek, szerintem várjunk még a támogatásokkal😅.


De ha meg is érkeznek a támogatások, szerintem meglesz annak a maga helye (végül is nem véletlen, hogy nekünk van az egyik legkorruptabb kormányunk).


És ha valamilyen rejtélyes módon mégis kapnánk támogatást és visszafognák a vérüket a kedves vezetőink, akkor is egyszeri pénzről van szó. Abból tényleg csak egyszeri bónusz lesz, és mivel a tanári fizetések borzasztó rosszak, semmit, de tényleg semmit nem fog megváltoztatni. Egy kezdő tanár, ha milliói vannak megspórolva diákéveiről se kap lakáshitelt, mert nincs annyi fizetése. Ezt nem tudja megoldani egy bónusszal.


De szerencsére Vodafone-ra volt pénz, az ő fizuemelésükre volt pénz, így minden jó🙂

dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
12%
Tanárok így is túl vannak fizetve.
dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim válasza:
76%
Mikor lesz fizetesemlees a tanaroknak?
dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%
7 szerintem meg te vagy túlfizetve
dec. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
13%

Nekem alkalmazottaim vannak.

Volt, h tanár jelentkezett munkára, többször is, de próbaidő alatt mindről kiderült, h nem képesek dolgozni. Iskolába, oviba elmegy a látszat munka, kamu dokumentáció, alig írat dolgozatot ne kelljen javítani, nyári, őszi, téli, tavaszi szünet, plusz szabi, plusz beteg szabi. Filmet berakni órán ne kelljen tanítani, elcsevegni órán a diákokkal, ha rosszul van akkor diákokon kitölteni stb. Verseny sférában nem. Tüntetni is alig mentek ki, arra is lusták voltak.

dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!