Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszűnhet a tanárhiány, ha...

Megszűnhet a tanárhiány, ha az érkező uniós pénzekből megemelik a fizetésüket?

Figyelt kérdés
Várható, hogy az egyetemeken dömping lesz a tanárképzésre jelentkező hallgatókból?

dec. 13. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 A kérdező kommentje:
Ez egy orvosi eset, sürgősen pszichiáterre lenne szüksége. És több ilyen van, mert bezárt Lipótmező.
dec. 23. 17:51
 62/72 anonim ***** válasza:
0%

Nem dolgoznak mérnökök diploma nélkül. A project akkreditáció része, h szakirányú végzettséggel dolgozzanak rajta. Minőségbiztosítási szempontból se mindegy.


Akkor az nem mérnöki pozíció, lehet cnc re azt hiszed mérnök.


Itt ahol a pedagógusra azt mondják tudós. Simán belefér.


Ti sajnos nagyon kis jövedelmű, kiégett emberek vagytok. Akiknek soha életében nem volt köze ipari vagy piaci diplomás pozíciókhoz.

Ahogy egyszerű emberként elképzelitek, h működhet azt írjátok le úgy mintha valóság lenni mivel trggerelve lettetek.


Átküldtem ezt pár mérnök kollégámnak chat csoportba és fejfadászoknak is akik a cégünkkel dolgoznak.

Neveti mindenki a kommenteket.

🤣🤡


Mit hisztek, h ha itt kamuztok, akkor többet fog érni a ped képzés? 🤣

dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
83%

"Akkor az nem mérnöki pozíció, lehet cnc re azt hiszed mérnök."

Nem CNC-ről beszélek. A pozíció nevében is benne van, hogy mérnök. Persze aki a gyártósornál tovább nem jutott az lehet nem tudja, hogy hogyan is mennek ezek.



"Ti sajnos nagyon kis jövedelmű, kiégett emberek vagytok. Akiknek soha életében nem volt köze ipari vagy piaci diplomás pozíciókhoz.


Ahogy egyszerű emberként elképzelitek, h működhet azt írjátok le úgy mintha valóság lenni mivel trggerelve lettetek."

Köszönjük, hogy jellemezted magadat.



"Mit hisztek, h ha itt kamuztok, akkor többet fog érni a ped képzés? 🤣"

Inkább fordítva. Mit hisszel, ha itt kamuzol akkor kevesebbet fog érni a tanári szakma? Kevesebb lesz a jelentősége?


Persze tudom, hogy te képtelen vagy átlátni a dolgokat annyira, hogy meglásd a tanári szakma fontosságát.


Na de mindegy. Égesd magad tovább a következő hazugságaiddal. Megint tisztán látszik, hogy fogalmad nincs arról, hogyan is mennek a dolgok a valóságban. Csak egy elképzelésed van a mérnöki szakmáról is.

Koránt sem olyan nagy kunszt az egész.

Az a rövidke gyakorlat se ér túl sokat amit el kell végezni a mérnöki diplomához.


De persze ehhez nem árt belülről is látni az egyetemet és nem csak elmenni előtte.

dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
0%

A mérnöki területeken a felelős döntéshozatal és a biztonságos tervezés alapkövetelmények. A diploma nélkül nehéz lenne megfelelően felkészülni a szakmai felelősségvállalásra és az esetleges kockázatok kezelésére.



Hol szerezte a mérnöki tudást az ovónő képzőben? 🤣🤣

Hogy biztosítja a cég a projektet a megbízónak? Garantáljuk a sikeres projektet, mert nálunk volt matematika tanárok és egyéb diploma nélküli mérnökök dolgoznak. 🤣🤣


Tesi tanár jogsi nélkül meg vadászgép pilóta.


Mintha óvodások lennétek komolyan. Semmi közötök az iparhoz.

De hát ebből látszik kb. milyen szinten látja a világot egy magyar pedagógus vagy annak a köre.


Mérnöki pozícióban nincs diploma nélküli személy.

Bár gondolom a biosz tanár meg orvosnak is el tud menni 🤣🤣


De legalább a kormány és a társdalom jól megalázta a pedagógusokat az elmúlt években.

Ami jár az jár.

🤡🤡🤡

dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagy kunszt a mérnökség, bezzeg a tanár 🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Rossz nincstelen proli

dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
83%

Szerinted mit tanul egy mérnök és szerinted mit csinál egy mérnök?


Ezenfelül én valós eseteket hoztam az iparból. Az, hogy te nem tudod, hogy hogyan kerülhet diploma nélküli ember mérnöki pozícióba vagy mérnökök csoportvezetője hogyan lehet pusztán ez is azt mutatja, hogy az egészen eddigi válaszaidban hazudoztál a munkádról és provokálni próbáltál pont mint az első válaszodtól kezdve csak provokálsz és sértegetsz másokat.


Újra és újra leleplezed magad a hazugságaiddal. De továbbra is hazudozol. Lehet ez már kényszeres nálad. Nem ártana felkeresned egy szakembert.

dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
0%

A pedagógus képzés elsősorban oktatási és nevelési módszerekre, pedagógiai pszichológiára és a tanulási folyamatokra összpontosít. Az ilyen végzettséggel rendelkező szakemberek elsősorban gyermekfejlesztéssel, tantervezéssel, és diákok segítésével kapcsolatos ismeretekkel rendelkeznek. Mivel a mérnöki területek, például szoftvertervezés vagy műszaki rajzok készítése, specifikus technikai szaktudást igényelnek, ezek a területek nem szerepelnek átfogóan a pedagógusok képzésében.


A mérnöki szakmákhoz olyan szaktudás szükséges, amely magában foglalja a matematikát, fizikát, informatikát, valamint specifikus mérnöki eszközök és szoftverek használatát. A mérnöki gyakorlatban a tervezés, modellezés és műszaki rajzok készítése alapvető fontosságú, és ezek a készségek nem szerepelnek a pedagógiai képzés tananyagában.


Ezért a két területen való szakmai munkához eltérő szaktudás és képzettség szükséges. A pedagógusok elsősorban oktatási intézményekben, gyermekvédelmi szervezetekben vagy hasonló helyeken találnak alkalmazást, míg a mérnökök a technológiai vagy ipari szektorban, tervezőirodákban vagy kutatási intézményekben dolgoznak.



Te érvelésed:

Mert csak. Így van én tudom. Nem kell diploma a mérnöknek. A tanár lehet vegyész. Te nem tudod én tudom.

Ezen a szinten vagy. Koelégülést szeretnél az ócska életdben, azzal, h úgy érzed legalabb a gyakorkérdéseken nyertél egy vitát. Azonban nincsenek eszközeid egy vitához, nem tudsz érvelni és olyan témában okoskodsz amiről fogalmad sinxs, legalább jobban hazudnál, de arra is képtelen vagy.

Nem hoztál valós eseteket, leírtál egy hazugságot, h több diploma nélküli mérnököt ismersz.

Nem válaszoltad meg, h akkor ezekkel, h működik a projekt akkreditáció, a minőségbiztosítás, a céges felelősségbiztosítás.


Szerenencsétlen

🤡🤡🤡🤡

dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
83%

Menjél el egy mérnöki egyetemre. Gőzöd nincs semmiről.



"Te érvelésed:

Mert csak. Így van én tudom."

Ezt úgy írod mintha lenne bizonyítékod a hazugságaidra.



"A mérnöki szakmákhoz olyan szaktudás szükséges, amely magában foglalja a matematikát, fizikát, "

Igen, van egy félév ahol alapokat megtanulják fizikából. Matematikát pedig sok esetben nem használják olyan szinten ahogy tanulják.


"informatikát, valamint specifikus mérnöki eszközök és szoftverek használatát."

Tehát programozás alapismeretek amit máshol is könnyen meglehet tanulni. Kb. youtube videósorozat szinten.

Az eszközökből az alapok és szoftverekből sincs értelme különösen extrábakat tanítani mert mindenhol más programokat használnak.


"A mérnöki gyakorlatban a tervezés, modellezés és műszaki rajzok készítése"

Műszaki rajz szakja válogatja van ahol az is egy féléves töltelék. Tervezni sem tanulnak különösebben inkább csak csinálják az addig tanultak alapján.



"alapvető fontosságú, és ezek a készségek nem szerepelnek a pedagógiai képzés tananyagában."


Tehát a fölösleges mese habbal nem szerepel a ped képzésben.


Szépen látszik, hogy azzal nem vagy tisztábban, hogy milyennek ezek a valóságban és mennyit használnak abból amit az egyetemen tanulnak.

dec. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
0%

Máshol is írkáltál már erről. Te vagy a diploma nélkül mérnöknek lenni troll.


55 mérnök dolgozik a cégnél, ahol dolgozom. Senior részleg vezető vagyok, az én részlegemben 22 mérnök van. A szakmai vezető nem én vagyok ez igaz, más területekért felelek.


Amiről te beszélsz egyfeleképpen lehetséges, amíg volt régebben. Ha valakinek csak a nyelvizsga hiányzott a diolomához. Akkor gyakornoknak felvették amíg nem szerzi meg a nyelvvizsgát.


Amit te írsz úgy egy pedagógus képzeli el a világot vagy egy tini vagy egy lecsúszott proli.


A mérnök a prog. alapon túl számos más programozás kurzust tanul...


Az, h neked soha nem sikerülne mérnöknek lenni és úgy írsz mint egy óvodás a te bajod.


Viszont diploma nélkül nem dolgoznak mérnökök. Át se menne a projekt, meg se felelne a törvényeknek sem.

Ahogy tanár se dolgozik diplomás pozícóban az iparban.

Látszik az írásodból, a modataidból, h nincs közöd a területhez. Vannak itt ilyenek akik valami mentális probléma miatt feleslegesen hazudoznak, de amit te csinálsz nagyon átlátszó.


Menj sétálj egy és nézd meg az épületeket biztos sok van amit diploma nélküli ember tervezett vagy kivitelezett mint mérnök, úgy, h youtube-ról tanulta meg.

Amikor meg baj történik, akkor hivatkozhat arra, h rossz videót nézett meg 🤡🤡🤡


Az év bohóca a gyakoris nem kell diploma troll 🤣🤣🤣

dec. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
83%

A temérdek hazugságot hagyhatnád bár akkor talán ha 2 szót írnál.


Nem, nem a nyelvizsgásokra gondolok. Olyanokra akik az egyetemet sem kezdték el.


A mérnökök esetén, mérnök szak függő is részben de amiket egyetemen tanítanak programozásból az sok esetben csak a programozás alapjait érinti.

Egyrészről az már bőven elég ahhoz, hogy elboldogulj vele. Másrészről temérdek nyelv is van és az is nagyon változó, hogy hol melyiket kell használni így nem tudnak felkészíteni mindegyikre. De arra se lenne lehetőség, hogy egy nyelvből megtanítsanak komolyabban úgy ha például gépész, villamos, ... mérnöknek tanulsz ahol a programozás attól még fontos.


Persze ha nem csak a levegőbe beszélnél megint hanem értenél is hozzá, tudnál bármit a programozásról akkor nem égetnéd itt magadat.



"Az, h neked soha nem sikerülne mérnöknek lenni és úgy írsz mint egy óvodás a te bajod."

Ha te azt tudnád... :D


"Menj sétálj egy és nézd meg az épületeket biztos sok van amit diploma nélküli ember tervezett vagy kivitelezett mint mérnök, úgy, h youtube-ról tanulta meg.


Amikor meg baj történik, akkor hivatkozhat arra, h rossz videót nézett meg "

Én hasonlót sem írtam de nem lepődöm meg.


"Vannak itt ilyenek akik valami mentális probléma miatt feleslegesen hazudoznak,"

Belenéztél a tükörbe?



Írtam én olyat egyébként, hogy bárkit felvesznek diplomás munka körbe az utcáról?


Azt írtam, hogy ha nem csak hazudoznál akkor tudhatnád, hogy milyen helyzetben történhet ilyen. De fogalmad sincs mert annyit hazudsz, hogy remélem, hogy egy kész csoda, hogy az épület még kitart.

dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!