Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszűnhet a tanárhiány, ha...

Megszűnhet a tanárhiány, ha az érkező uniós pénzekből megemelik a fizetésüket?

Figyelt kérdés
Várható, hogy az egyetemeken dömping lesz a tanárképzésre jelentkező hallgatókból?

dec. 13. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:

Nyilván nagyon sokan elmennek az iparba és ezért is van hiány, de szerintem ez logikus is. Aki meg maradt, annak nem biztos, hogy a legnagyobb vágya iparban dolgozni, lehet, hogy a tanítás az élete, imádja a gyerekeket.

Egyébként meg is lepődnél, milyen sok helyre keresnek az iparban kémia, fizika szakos tanárokat. A banki szektor pedig a matematikatanárokat szívja el, pláne ha ráképzést is csinálnak... hiszen osztatlan MSc után már csak egy lépés a PhD.

dec. 19. 17:28
 22/72 anonim ***** válasza:
100%
15, nem, Képzeld a társadalom elbutulás van nem a tanároknak van szerepe, meg nem az ő felelősségük. Ők megtesznek mindent amit ezekben a körülményekben lehet, még többet is tesznek mint amit kéne nekik. Azt hogy te ilyen fogyatékos vagy arról csak te tehetsz. Arról hogy kinek a felelőssége a társadalom elb utalása lehet vitatkozni
dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
100%
17, Egyébként még hozzátenném hogy csak nevetni tudok azon hogy szerinted nincs releváns tudásunk a verseny szektorban, amikor otthagytam a tanárságot a verseny szektorért és elég magas szintekre jutottam eddig benne. Tőled biztos magasabbra. De legalább minél több ilyen ember van annál könnyebb dolgunk van ;)
dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
0%

Az osztatlan az nem Msc.

A Phd-nek semmi köze az iparhoz.

Egyszerűen fingod nincs proli 🤡🤣🤣


Fizika tanár az iparba 🤣🤣

Ilyen szektorban dolgozom, soha egyetlen találkozón, gyárlátogatáson stb nem találkoztam tanárral.

Sőt soha egyetlen fejvadászcég se hozott hozzánk tanárt, pedig idén sok embert felvettünk és annak sokszora volt interjún.


Ezek gyerekes hülyeségek.

dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

20

Képzeld egy vegyészmérnök sem helyezkedik el olyan könnyedén a szakmában. Ismerek pár vegyészmérnököt. Tudnék mesélni. Persze ezt neked mesélhetem mert egyik füleden be a másikon ki. Bemesélted magadnak azt is, hogy tanár vagyok. Elküldjem a keresetemet? Sok diplomás tanár 5x ennyi munkaviszonnyal sem keresne annyit mint én.


24

Legközelebb ne a te operátori szinteden nézzed a világot.

Egyébként továbbra sem ártana megérteni, hogy nem te vagy a világ közepe. Fekete lyukat sem láttál még, és képzeld ennek ellenére léteznek (két füled között is egy). Az, hogy hozzátok nem ment egy tanár sem az nem jelenti, hogy máshol ne tudnának elhelyezkedni. Lehet nem egy olyan cégnél akarnak elhelyezkedni amit éppen próbálsz csődbe vinni.

A legostobább menedzserektől láttam ilyen hozzá állást mint amit te itt bemutatsz. Ahol tudom, hogy éppen ilyen ostobák dolgoznak azok a helyek masíroznak is szépen lefelé.

dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen nem alkalmasak.

Nem csak nállunk nincsenek. Nyilván téma a munkaerő minden találkozón, mást nem csevegés szinten. Egyetlen céget se tudok több tízből, ahol összesen hát nagyon nagyon sok ember dolgozik, ahol mérnöki vagy bármilyen diplomás pozícióban tanár lenne. Dzallag mellett lehetne de oda nem mennek el, mert ott dolgozni kell, nem úgy mint az iskolákban.

Informatika tanár meg fejlesztőként dolgozik vagy rendszer mérnökként igaz? 🤣🤣

Tanár esetleg mosogatni vagy szallag mellé tudnak Nyugatra kimenni vagy Magyarországon kaja futárnak ilyesmi, esetleg lehúzni a szülőket feketén adót csalva korrepetálással, ahol megtanítják amit az iskolában kellett volna.

Lehet itt okoskodni, ez egy szakadt réteg Magyarországon, nulla társadalmi megbecsültséggel.

dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 A kérdező kommentje:

24-26: Soha nem jártál még egyetemre, ha nem tudod mi az osztatlan képzés és milyen szintű diplomát ad. Nem kellene mégjobban lejáratni magad nyilvánosan, mert a tájékozatlanságodon és a primitív-agresszív stílusodon már szinte kacagok.

Az iparnak ahhoz az oldalához, amelyiket te ismered, ahhoz biztosan nincs köze a PhD-nak, de ettől még létezik és egy doktorált kémikus előny élvez veled (talán érettségizettel?) szemben egy vegyi üzem vezető pozícióinak betöltésére.

Egyébként még azt sem tartom jó dolognak, ha a szakmától távol álló, Corvinust végzettek ülnek be egy cég élére (manapság már divat, régen ranglétra volt).

A tanításról meg annyit, hogy vannak a taníthatóak meg a selejtek. Nyilván veled méga magyartanárod sem tudott mit kezdeni az írásod alapján. A nálunk 1 db l, ahogyan a szalag is. A nyugat pedig kisbetű, ha nem a korabeli folyóiratra gondolsz.

dec. 19. 18:40
 28/72 anonim ***** válasza:
0%

Az ócska kiégett prolik személyeskednek.


Igen phd pedagógus vezeti a vegyi üzemet.

Meg a vezető az lesz akinek phd-ja van.


Tudod, hogy miért nevetséges anit csinálsz? Mert csak feltételezéseket írsz. Meg dühbe gurulsz. Ezek szánalmas tulajdonságok.


Nincsenek tanárok az iparban diplomás pozicióban, maximum nagyon nagyon ritkán. Ez tény.

Még a státusz törvény miatt is csak egy törpe kisebbség mindott fel. Nyilván mert nem tudnának csak kaja futárnak vagy végzettség nélküli munkakörbe elmenni.

Ha el tudnlnának menni magas minőségű szellemi munkába a verseny szektorokba, akkor a kormány soha nem tudta volna velük megcsinálni, azt amit megcsinált.


🤡🤡🤣

dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondott fel túl sok mert akik maradtak azok mindjárt mennek nyugdíjba, fideszesek, hobbiból tanárok akiknek a párjuk keresi a pénzt és van egy kis réteg egyéb.


Rengeteg tanár felmondott már azonban. A maradék pedig szépen lassan nyugdíjba vonul.

dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg? 🤡🤡


75 ezer pedagógus van.

Átlag életkoruk 54 év.


Nem jelentkeztek kevesebben pedagógus, mint általában. Sőt egyes szakokra többen.


Butaságokat írsz.

Mindig lesznek akik nem akarnak dolgozni és nem képesek egy normál vagy nehéz szakot elvégezni. Így mindig lesznek tanárok. 🤣🤣

dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!