Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ez az...

Csak engem idegesít ez az állandó hiszti az érettségi körül?

Figyelt kérdés

Minden évben ugyanaz a szöveg. "Jajj, hogy kicsesztek velünk", "Milyen szörnyűségesen nehéz volt", "Az emelt is könnyebb volt mint a közép" stb.


Mindenkinek az a legnehezebb, amit éppen neki kell megcsinálni. A többi érettségi sem könnyebb semmivel, csak annak tűnik. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek más számít nehéznek.


Ha meg véletlenül még is annyira szörnyen nehéz az érettségi, akkor mi van?

Megbukni még így sem lehet rajta...

Ha meg mindenkinek szar lesz, akkor a pontok is lejjebb mennek, ugyanis a jelentkezők pontja alakítja a ponthatárt.


Akkor minek az állandó vinnyogás?

Miért számít vki ötös érettségire, ha végig bukdácsol a gimiben?


2012. máj. 9. 23:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
70%

nekem a töritanárom mondta (másik szakja magyar) hogy tényleg nagyon szemét dolgok voltak a magyar érettségiben,

példa: egy XY író írta le, hogy gyűjtött össze olyan szövegeket, amik erősítik a magyarokban a nemzeti tudatot, csak magyar szerzőktől. a másfél oldalas szöveg végén volt egy ilyen mondat, h gondolkozott, ki kerüljön bele a "lenni vagy nem lenni" részbe. ehhez kapcsolódó kérdés: kitől származik az idézet: lenni vagy nem lenni? Shakespeare/Kosztolányi. Szerintem MINDEN kicsit is művelt ember egyből Shakespeare-t mondaná. Válasz: Kosztolányi, mert a szöveg elején szerepelt, hogy csak magyar szerzőktől van idézve.


és ehhez hasonló dolgok. szerintem ez baromi inkorrekt dolog!


én sem támogatom, h 500 kérdés legyen a GYIK-en, ahol mindenki magát sajnáltatja, de vizsgák vannak, nagy a tét, változások voltak a felsőoktatásban és nem vicc az egész! ha te olyan nyugodtan el tudtad ezt viselni, akkor gratulálok, de ne várd el mindenkitől!

2012. máj. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
26%
Tévedsz, ez nem fórum...
2012. máj. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:

Minden évben vannak szemét dolgok az érettségiben. Mikor én érettségiztem, a magyarral minket is rendesen megszívattak, mégse rinyáltam. Ja és a német is nehezebb volt sokkal, mint az angol. Ezt nem én találtam ki, akkor mindenki ezt mondta(tanárok is). Mégse rinyáltam...

Ennyit erről.

2012. máj. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

Minden ében előfordulnak kicsit nehezebb feladatok. Nem mondom, hogy az egészet csuklóból meg lehet írni 100%-ra.

De hány pontot is ér pl. ez a Kosztolányis dolog? Gondolom egyet.

Azért nem egy tetves ponton fog múlni a dolog. Vagyis múlhat, de az már rég rossz.


Az érettségi (matekon kívül persze) 150 pontos. Ha hibátlanul felelsz (ami valljuk be, nem vmi nagy ucc, tekintve, hogy csak meg kell tanulni az előre kiadott x darab tételt...), akkor az írásbelin még 30 pontot veszthetsz ahhoz, hogy ötöst kapj!

És azért egy 80%-os érettségi nem annyira hú de szar.

És ennél azért jobbra is meg lehet írni.

Nem mondom, hogy 100%-ot feltétlenül könnyű írni, de azért 90%-ra teljesíthető volt ez is ugyanúgy, ahogy az összes többi érettségi.

2012. máj. 10. 09:41
 15/65 anonim ***** válasza:

Mindig ez van. Amúgy az érettségi színvonala a béka segge alatt van, 20%-ot bárki össze tud szedni, jövőre 25 lesz, hűűűűha. Egyetemen az első matek zh-m után mondtam, hogy inkább leérettségizek mégegyszer, vizsgánál meg ez hatványozottan érvényes volt, főleg hogy általában 40-50% a 2-es szint és nem 25. Szóval ezen még lehetne keményíteni.


Aki a 4 év alatt figyelt és úgy általában tanult az simán összehoz egy 3-as érettségit, 1 hét felkészüléssel. A töri egy vicc, a források alapján aki full hülye, de van egy kis fogalma a dolgokról könnyen átmegy a minimum határon.

Akinek meg számít az érettségi eredménye, az úgyis tanul rá rendesen, mellesleg a matekon kívül szóbelin simán lehet javítani akár egy jegyet is.

A sok rinyáló közül kíváncsi vagyok hányan jelentkeztek fősulira, egyetemre, ha bekerülnek akkor mi lesz, ha szembesülnek a keményebb követelményekkel?

2012. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
94%
A nagyon okos, tapasztalt, hihetetlenül intelligens és széles látókörű zseniális egyetemisták kíváncsi vagyok mit parádéztak össze amikor ők érettségiztek. :) Na hagyjuk inkább, ez egy annyira dedós szöveg, hogy mit fognak majd csinálni egyetemen... tanulnak majd bas.zki, mit csinálnának, ha nem akarnak kibukni?
2012. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
Én pl mindenből 5-ösre érettségiztem, legrosszabb a töri lett 80%-kal, államin tanulok és az emelt matekon kívül az összes többi tárgy tételére szántam kb egy hétvégét, hibátlan lett szinte összes felelet, pár pontot ha vesztettem. Ó ja hoy én 4 év alatt csináltam valamit és ez már parádézás? Sorry boss, my bad.
2012. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim válasza:
Az egyértelmű, hogy idén mivel ennyire megvonták az állami támogatást és a keretszámot lecsökkentették, az érettségi nehezült. Szerintem ez nem szorul bővebb magyarázatra, innentől kezdve teljesen értelmetlen a kérdésed, nincs szükség több válaszra.
2012. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, most se nehezebb az érettségi, mint tavaly vagy tavalyelőtt vagy azelőtt... Sőt a matekra konkrétan azt mondták, hogy tele volt könnyű feladatokkal. A magyar könnyebb volt, mint mikor én írtam, a töri meg minden évben egy nagy LOL. Szóval ne erőltesd a hülyeségedet. Megértem, hogy most írod és mindenkinek a sajátja a legnehezebb, de nincs erre szükség.
2012. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem érem az összefüggést.

A kérdésben leírtam, hogy a jelentkezők pontszáma alakítja a ponthatárt.

Ha nehéz az érettségi, és mindenkinek szar lesz, akkor a ponthatárok is lejjebb mennek. Attól nem fognak kevesebb embert felvenni.


De mint mondtam, semmit nem nehezedett az érettségi az elmúlt évekhez képest.

2012. máj. 10. 10:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!