Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ez az...

Csak engem idegesít ez az állandó hiszti az érettségi körül?

Figyelt kérdés

Minden évben ugyanaz a szöveg. "Jajj, hogy kicsesztek velünk", "Milyen szörnyűségesen nehéz volt", "Az emelt is könnyebb volt mint a közép" stb.


Mindenkinek az a legnehezebb, amit éppen neki kell megcsinálni. A többi érettségi sem könnyebb semmivel, csak annak tűnik. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek más számít nehéznek.


Ha meg véletlenül még is annyira szörnyen nehéz az érettségi, akkor mi van?

Megbukni még így sem lehet rajta...

Ha meg mindenkinek szar lesz, akkor a pontok is lejjebb mennek, ugyanis a jelentkezők pontja alakítja a ponthatárt.


Akkor minek az állandó vinnyogás?

Miért számít vki ötös érettségire, ha végig bukdácsol a gimiben?


2012. máj. 9. 23:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Természetesen 68%-osnak szántam a választ, csak közben írtak.
2012. máj. 10. 10:56
 22/65 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem senki ne mondja azt, hogy a matek érettségi nehéz, ha olyan ember, aki nem tudja kiszámolni, hogy 40 pont a 90 pontnak hány %-a, az átmegy kettessel.


Egyszerűen nevetséges. Az sem értem, hogy az ilyen hogy jut el az érettségiig.

2012. máj. 10. 11:01
 23/65 anonim válasza:
Nem idén érettségiztem, viszont érintett vagyok a témában a tesóm miatt és még mindig nem értem a kérdésed. Idén szívatták szegényeket eleget, az érettségi pedig egy szánalom, legalábbis az eddigiek. Nézz már körül, mi zajlott az elmúlt fél évben. Februárban derült ki, hogy hány szakon megvonják az állami támogatást, úgyhogy aki 4 évig az adott szakra készült, az utolsó pillanatban nagyon benézte. A gazdagok tanuljanak, az átlag meg teljesítse csak a teljesíthetetlen 460 pontokat.
2012. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
Létezik ám kedves utolsó szakképzés is, amivel szerintem 5x olyan jól lehet a jövőben keresni, mert mindneki a diplomára hajt...
2012. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
52%

A kosztolányis kérdés nem értem, miért volt szívatós. Így néz ki:

"A Nemzeti olvasókönyv nyitánya a lenni vagy nem lenni? dilemmáját felvető írás. Kitől

származik, származhat a szöveg? Húzza alá a megfelelő választ, majd az Elöljáróban közölt

információk alapján indokolja döntését! (5)"


Egyrészt szerintem alap, hogy ha az ember szövegértést ír, akkor minden kérdésnél átfutja a szöveget, mert abból kell dolgozzon.

Másrészt itt azt is kérték, hogy indokolják a szövegbeli információk alapján. A szövegből pedig nem lehet Shakespeare-t indokolni, tehát ha a diákok legalább vették volna a fáradságot, hogy átfussák a szöveget, máris nem szúrják el.

2012. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:

68%-os:

És szerinted a kérdés úgy szólt, hogy "miért rinyálnak a végzősök a változtatások miatt?"

Ugye nem?

Igen, szívatták őket eleget. Bizonyos dolgokkal nem is értek egyet. De nem ez a téma.

Rinyáljanak azért, azt legalább megérteném.


De ne azért, hogy nehéz az érettségi. Mert semmivel sem nehezebb, mint az előzőek.

2012. máj. 10. 11:14
 27/65 anonim ***** válasza:
en is most erettsegiztem, nekem eszembe se jutott Shakespeare-t aláhúzni, hirtelen még eszembe se jutott h Hamlet :D szerintem itt egyertelmu volt Kosztolanyi, mivel előljárókban olvasottakból kellett indokolni, kivancsi lennek aki Shakespeare-t huzta ala az mivel indokolt?! de amugy az elozo evekhez kepest tenyleg szivatosabb volt, mondjuk en teljesitettem, amit magamtol elvartam... de hat akkor is! :D
2012. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted... Mi köze van a keretszámok csökkentésének az érettségi nehézségéhez? Ha már szóba hoztad. Mindenki sír, hogy mi lett/lesz a jogász szakkal. Nem véletlenül csökkentették és nem véletlenül akarják, hogy csak költségtérítéses legyen belőle. Ugyanis annyi jogász van, mint a szemét. Egyszerűen nem kell már belőlük több. Ilyen egyszerű.
2012. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim válasza:
:) Én ehhez már nem fűznék több kommentárt, az emberi butaság határtalan. Kérdező, ha felvázolsz egy problémát, amitől egy másik ember véleménye eltér, nem kéne agresszívan reagálnod, tanulj egy kis együttérzést.
2012. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
azert pofatlansag volt ezt erettsegi elott benyogni, nem gondolod utolsó?
2012. máj. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!