Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ez az...

Csak engem idegesít ez az állandó hiszti az érettségi körül?

Figyelt kérdés

Minden évben ugyanaz a szöveg. "Jajj, hogy kicsesztek velünk", "Milyen szörnyűségesen nehéz volt", "Az emelt is könnyebb volt mint a közép" stb.


Mindenkinek az a legnehezebb, amit éppen neki kell megcsinálni. A többi érettségi sem könnyebb semmivel, csak annak tűnik. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek más számít nehéznek.


Ha meg véletlenül még is annyira szörnyen nehéz az érettségi, akkor mi van?

Megbukni még így sem lehet rajta...

Ha meg mindenkinek szar lesz, akkor a pontok is lejjebb mennek, ugyanis a jelentkezők pontja alakítja a ponthatárt.


Akkor minek az állandó vinnyogás?

Miért számít vki ötös érettségire, ha végig bukdácsol a gimiben?


2012. máj. 9. 23:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
Megcáfoltátok amit állítottam? Hoztatok ellene észérveket? Nem, csak butának és primitívnek tituláltok. Szerintem ez a szánalmas:)
2012. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

ma 11:57!


Nem a stresszel van gond. Mindenki izgult, hogy milyen lesz, én is. Itt a siránkozás a probléma. A ponthatároknak meg semmi köze nincs ehhez az egészhez. Már a kérdező is világosan elmagyarázta, hogy ha nehezebb lett volna az érettségi, akkor mindenkinek egyformán nehezebb. Az igazságosság és az egyenlő esélyek ugyanúgy megvannak.

2012. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim válasza:
Igazság? Egyenlő esélyek? hol vannak ezek? Én se most érettségiztem, de ha csak azt vesszük figyelembe,hogy volt olyan Politikus csemete (akit nem fogok megnevezni) Aki teljesen egyedül egy szaktanár társaságában írta meg az érettségiét, már nem beszélhetünk egyenlőségről. Itt a gazdagoké a világ a többi meg pusztuljon el... Szerintem felháborító az ami itt zajlik, és ebbe igen erősen beletartozik az oktatásunk is, ami természetesen az érettségi utánra is érthető!
2012. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ha felvázolsz egy problémát, amitől egy másik ember véleménye eltér, nem kéne agresszívan reagálnod, tanulj egy kis együttérzést."


Mikor reagáltam agresszíven? Szerintem semmikor. De ha így gondolod, ugyan másold már be legyél olyan kedves.


40. kommenthez pedig:

Az érettségi jelenleg egyet jelent a felvételivel. Arra való, hogy az embereket kicsit differenciálja.

Semmi értelme nem lenne annak, hogy aki 3 értelmes mondatot le tud írni, annak alapból 100% lenne, a kicsi butábbaknak meg mondjuk 20%.


Azért vannak könnyebb és nehezebb feladatok is, hogy összességében mindenki a tudásának megfelelő pontszámot kapja.

Ha túl könnyű lenne, akkor mindenki meg tudná írni 100%-ra. Mire lenne jó? Semmire.


Így aki okosabb és/vagy többet tanult, az megírta 90% fölé, aki nem annyira okos/kevesebbet tanult, az megírta mondjuk 60%-ra, aki meg sík hülye, az kapott egy kettest.


Aki egyetemre akar menni, az szépen szedje össze magát és tanuljon. Azért nevetséges azon hőbörögni, hogy nem jut be, mert nehéz volt az érettségi....

Ilyen nincs. Ha más meg tudta írni, akkor csak nem volt olyan nehéz..

Ha meg más sem tudta megírni, mert tényleg nehéz volt, akkor a ponthatárok sem lesznek az egekben, mint ahogyan azt már kifejtettem.

2012. máj. 10. 17:33
 45/65 anonim ***** válasza:
Aki most siránkozik, és mondjuk egy komolyabb egyetemre megy, ahol tényleg be kell járni naponta, és tanulni kell sokat, majd ott megtudja, mi a nehéz!
2012. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim válasza:
én nem olvastam a többi kommentet de nem értek egyet. sokan hisztiznek, de én most érettségizem, és nem tartottam nehéznek. Sőt, sztem mázlink volt. aki tanul azzal nem lehet kicseszni. ennyi
2012. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim válasza:

"Hoffmann Rózsa már beiktatása óta hangoztatja, hogy meg fogják szigorítani az érettségi követelményeket. 2010 augusztusában lapunkban tarthatatlannak nevezte, hogy "míg Európában mindenütt 50 százalék körül van az elégséges szint, nálunk ez 20 százalék."


a forrás: hir24.hu

2012. máj. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez most mi? Megszigorították? Nem. Ugyanúgy 20% a határ. Akkor miről beszélsz?
2012. máj. 11. 10:03
 49/65 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy is csak 25%-ra fogják emelni. Úristen, milyen nehéz lesz... Vicc az egész:)
2012. máj. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
ki megy a kettesért érettségin?? hát én nem.... kettest minden hüly elér, de nektek olyan "könnyű" az ötös szint is? megnézném a biziteket....
2012. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!