Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El lehet végezni egy egyetemet...

El lehet végezni egy egyetemet heti 5 munkanap mellett?

Figyelt kérdés
Hétfőtől péntekig dolgozom, egyik héten 6-14, másik héten 14-22. A levelezős nem jó, mert nekem mindenképp nappalis kell.
2012. dec. 14. 11:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na ezért ne itt informálódj. Igen, járhatsz nappalis képzésre, csak egyéni tanrendet kell kérni. Ez lényegében azt jelenti, hogy nem kell bejárnod, vagy nem annyit. Pontos és hiteles információkat a TO-n kapsz.


Arra viszont készülj fel, hogy nagyon nehéz lesz. A párom estin tanul munka mellett. Szerencsére laza a munkája (sokszor munkaidőben ír beadandókat meg ott készül zh-kra), én pedig minden mást elvégzek helyette (házimunkától kezdve a hivatalos ügyek intézésén át - már amit lehet meghatalmazással - egészen a szüleinek szánt karácsonyi ajándékok kitalálásáig és felkutatásáig), így is legtöbbször olyan, mint egy zombi. Munka után bemegy egyetemre, így kb. 14 óra egy napja, hétvégén meg meglepő módon mást se csinál, csak alszik.

Ha munka mellett jársz egyetemre, te is kb. ezzel számolhatsz, mert egyéni tanrend mellett is célszerű minél több órán részt venni, esetedben praktikusan egyik héten a délelőttieken, másik héten a délutániakon. Mellette nem lesz életed, de ha a képzés megéri, akkor menj be a to-ra és vágj bele!

2012. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
oszt mi a f@szanak neked is akkor diploma ???!! annyi diplomás van már itthon,hogy az a ténylegesen dolgozó réteg már így is alig tudja kitermelni a nyavajáikat,meg a cigók és ingyenélők segélyeit .....ezért kell csökkentett létszámú fizetős felsőoktatás !!!!!!!!
2012. dec. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11:55


Na mesélj, ki az a ténylegesen dolgozó réteg, okostóni.

2012. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
én kb a felét, max 20 órákat dolgozom nappali mellett diákmelóban, de készülök otthagyni, mert év közben semmi időm/energiám nem maradt tanulni és ennek most, vizsgaidőszakban szívom a levét. de ismerek olyat, aki bírja, bár neki sem a legjobbak a jegyei.
2012. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én egyetemre járok pl, de ilyen 2 éves felsőfokú szakképzésre, eleve kevesebb órám van, mint a BSC-seknek. Emellett még kérvényeztem egyéni tanrendet, tehát nem kötelező bejárnom órákra, a tanárokkal megbeszéltem, h küldjenek egy mail-t az órai anyagokról. Tanulni pedig esténként tudok, illetve sokat utazom, a buszon is átolvasom párszor az anyagot, és akkor az úgy jó.


Ez amolyan kompromisszumos megoldás, de működik.

2012. dec. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyéni tanrendet arra, hogy dolgozol nem fognak adni, azt arra kapod ha verseny sportoló vagy, esetleg valami kórházi kezelés miatt. Azt fogják mondani azért van a levelező. Nem fog menni hidd el, annyi hiányzásod lesz, hogy nem fogod teljesíteni a követelményt. Vigyáz mert ha aláírod a hallgatói szerződést és abbahagyod akkor a fele tandíjat vissza kell fizetned.
2012. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!