Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen tönkreteszem ezzel...

Teljesen tönkreteszem ezzel az életem?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Idén érettségizem. Az írásbelik már megvannak, most jönnek majd a szóbelik. 12 évig szinte végig kitűnő voltam, az utolsó 1-2 évben lett csak 2-3 négyesem év végén. Szóval becsületesen végigtanultam a 12 évet, volt hogy napi 15-18 órákat folyamatosan, de az utóbbi időben egyre nehezebben ment és kevésbé érdekelt. Eljutottam arra a pontra, hogy nem bírom tovább ezt az egészet. Jött az érettségi. Kb minden 50%-ra sikerült (kivéve a magyar, de nekem az alig számít). 430 pont felett kellene teljesítenem. De ez egyszerűen lehetetlen... Számolgattam és szóbelivel sem tudok annyit javítani, hogy ez meglegyen. Egyszerűen már nem érdekel semmi. Elvesztegettem 12 évet a tanulással a semmiért. Mi lesz így velem? Teljesen kilatastalannak latom az eletem. Utalok elni. En tenyleg mindent megtettem de semmi ertelme nem volt, csak az idomet fecsereltem vele..

2016. máj. 25. 19:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mármint mi látszik?

Az hogy szakmunkásba jártam vagy mire gondolsz?:) Mert akkor egy picit túl nagy az egód :) De ha nem erre gondoltál akkor bocsánat.

Egyetemi felvételnél nem nézik hogy honnan mentél, mit tanultál,és épp ezért innen lesz szép ha engem felvesznek :)!

2016. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bocsi nem ertem. Ket emeltet csináltál es azok 50%-ra sikerultek? Szerintem ez nem gaz. Jovore ha csak azokra koncentralsz menni fog.:)
2016. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező gyenge iskolába járt is, teljesen egyetértek azzal, hogy még nem kell elbátortalanítani az egyetemtől, sőt, az orvositól sem!


Kérdező!

Én ezt csinálnám:

- Menteném, ami menthető

- Pihennék

- Jövőre újra megpróbálnám a bioszt és a kémiát. Sajnos csak pontduplázásra hajthatsz, ami orvosin nem előny, de ez van, még így is simán bekerülhetsz! Sokan csak 2-3. alkalommal jutnak be az orvosira. (Bár a 2. sikertelen próbálkozás után már én sem erőltetném, de egyszer még feltétlenül megpróbálnám, ha ez az álmod.) Egy év elszánt biosz és kémia tanulás a nulláról is csodákat tehet, de ennél biztosan jobb alapjaid vannak!

Nem mondom, hogy nem "baj", ami történt, de azért még nincs veszve semmi!

Fel a fejjel! :)

2016. máj. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Igen bioszbol es kemiabol emelteztem.

Atneztem megegyszer a megoldokulcsokat, a biosz irasbeli legrosszabb esetben 63% korul lesz, a kemiat nem tudtam pontosan meghatarozni.

Ha most nem is, hatha jovore sikerulni fog! :(

2016. máj. 25. 20:07
 15/20 A kérdező kommentje:
Ugy dontottem, ma meg megengedem magamnak a pihenest es a szomorkodast, holnaptol pedig belehuzok es mindent beleadok meg!
2016. máj. 25. 20:10
 16/20 anonim ***** válasza:

hmm érdekes amikor én voltam hasonló cipőben nem lettem ennyire reményvesztett, te se legyél!

19 éves vagy jajj mi az, tessék újra próbálkozni, menj el dolgozni és írd újra mindkettőt :)

2016. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Na msotmar vegkepp nem ertem..:D az elobb azt irtad, hogy 50% lett mind a magyaron kívül, most meg hogy a biosz legrosszabb esetben is 60vmennyi.. Ami azert nemmindegy:D szerintem ne sajnaltasd magad inkabb próbáld meg minel jobbra felhuzni az irasbelit, ha meg nem sikerul bejutni, jovore normalis felkeszulessel akar 90+osat is irhatsz.. Sok sikert
2016. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tehát nagy valószínúséggel lesz egy sikertelen felvételid az idén, amiből egyenesen következik, hogy tönkre tetted az életed. Minden évben van néhány hisztéria itt gyakorin, egyik másik már-már öngyilkossággal fenyegetőzik, mert vmilyen oknál fogva el sem tudják képzelni, hogy halasszanak egy évet és esetleg megpróbálják azt, ami állítólag hú de nagy álmuk. Hát tudod, aki ennyit nem képes küzdeni az álmaiért, akár meg is öngyilkolná magát, annak pont annyit is ér az élete...

Orvosin az évfolyamtársaim fele jutott be 1-2 év halasztással, valaki 7 évvel azután, hogy leérettségizett jött ide. Mi a fene történik tehát, ha szépségesen okosan khagysz egy évet és újra próbálod? Én is kihagytam 2-t, OKJ-ra jártam, dolgoztam, nyelvet tanultam. Soha ilyen marhaság, hogy ezzel tönkreteszem az életem, nem jutott eszembe. Sőt, én magam akartam egy évet kihagyni, mert láttam, hogy a sulim nem adott megfelelő felkészítést egy kémia, biológia érettségihez. Ott ültem az osztálytársaim körében egyedül azzal a "jövőképpel", hogy én most biztosan nem megyek egyetemre. Csak tudod, nekem őszintén az orvosi volt az egyetlen, amit el tudtam képzelni magamnak, és 1-2 év kihagyás semmi, ahhoz képest, hogy ezzel életem végéig fogok foglalkozni.


Akinek pedig állítása szerint 15-18 órát kell tanulni az érettségire (amit egyébként nem hiszek el, hacsak ki nem derül, hogy ez a 18 óra havi egyszeri tanulásod eredményéből jött össze), az valamit nagyon nagyon rosszul csinál és semmi keresnivalója nincs az orvosin. Itt egy vizsgára fogsz annyit tanulni, mint az összes érettségi vizsgádra együtt, csak nem 4 éved lesz rá, hanem egy szemesztered. Nem is baj, ha ez most nem sikerül, legalább lesz időd megismerni magadat és valahogy a tanulási stratégiádon javítani, mert az nem hatékony tanulás, ha 15-18 órát ülsz a könyv felett (mint ahogy azt a jelenlegi eredményeid is mutatják). Ezen muszáj lesz változtatni, mert nemhogy az orvosi, de az egyetemi szakok egy erős hányada nem megcsinálható ilyen "taktikával".


Azért merészelem ezt így leírni, mert nekem se adott senki tanácsot, hogy hogyan kell tanulni és a tervezett egy évből ezért lett 2 év kihagyás és bizony nagyon kemény első évem volt anno az orvosin, pont azért, mert én sem tudtam tanulni. Most már nagyon jó és effektív stratégiám van, negyed annyit nem tanulok, mint az évfolyamelső nálunk (lakótársam) és alig hozok egy jeggyel rosszabb eredményeket, mint ő.

2016. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ohhh mintha csak magamat hallanám. :(

Teljesen elvagyok keseredve én is, szintén orvosikat jelöltem meg és mindig jól tanultam, de az utóbbi időben annyira nem volt semmi energiám, kedvem, affinitásom ehhez az egészhez. Egyszerűen elfáradtam, szerintem Te is.


Viszont az életedet semmiképpen sem rontottad el, ha nem jön össze, akkor majd még próbálkozol, ha igazán ezt szeretnéd :).

Szerintem pihend ki magad, én eddig semmit sem készültem a szóbelikre, pont ezért mert még mindig a pihenés fázisban vagyok :D. Kicsit összekapod magad, aztán újult erővel beleveted magad a szóbelikre való készülésbe. Próbáld a legjobb formádat hozni a szóbeliken, kisugárzás nagyon fontos!


Figyelj ezek szerint Te mindent megtettél eddig is, becsülettel tanultál, nem kell magad okolnod. Sok tényező közrejátszik ebben, ami rajtad kívül esik.


Szurkolok!! :)

2016. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt az egészet, és nem látom, hogy hova van a kutya elásva.

Olyan nem létezik, hogy valaki keményen tanult ennyi ideig folyamatosan 100%-ra, és az egészből csak 50%-ra vizsgázik.

Ez azt mutatja, hogy a tudás felére csökkent legalább.


Az alábbi okokat tudom elképzelni:


-Rossz módszerrel tanulsz, vagy csak magolsz, de nem érted a jelenségek lényegét és összefüggéseit. Így rövidtávra bepaukolva magad kaphattál jó jegyeket, de hosszútávra törlődött az ismeret.


-Alacsony a képzés szintje az intézményetekben, és ezt nem vetted észre, nem néztél utána a követelményeknek. Azért mondom ezt, mert az emelt érettségidet ugye más intézményben írtad, máshol van a szóbeli, más oktatók előtt, így ott az értékelés módja is központi. Míg ha valakinek a saját tanára javít, más a helyzet.


-Rosszul értékeltek a tanárok. Kegyelemjegyeket adtak, esetleg pofára.



Más okokat erre nem tudok elképzelni, ezek valamelyike állhat fönn. Vagy ha más a szituáció, akkor tessék mondani.


De olyan nem létezik, még több tényező összejátszása esetén sem (vagy legfeljebb speciális, egyedi esetekben, mint pl. családi tragédia, tartós betegség, depresszió, stb.) hogy mintegy 50%-os teljesítményromlás jelentkezik ennyi idő becsöletes tanulás után. (nagyfokú idegesség, stresszelés esetén is csak 15-20% lehet max. a teljesítményromlás, de ebbe most ne menjünk bele)


Itt más is kell legyen a háttérbe, ami a kérdésből nem derül ki, nem látom hol van a kutya elásva.

2016. máj. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!