Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az állatorvosi egyetem?

Milyen az állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap nem tudtam elmenni a nyílt napra. Esetleg valaki össze tudná foglalni, hogy milyen az egyetem, a hangulat, maga az oktatás és kicsit jobban a lehetőségeket?

Előre is köszi.



2016. dec. 8. 11:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Állati...
2016. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A 9-10es valaszoloba szorult halistennek némi empátia :D

Nem akarok személyeskedni, de csak egy ártatlan kérdés volt, amiben a hangsúly, gyanítom, inkább azon volt, hogy meseljunk kicsit az egyetemről.

Erről egyébként rendkívül sok helyes olvashatsz, itt gyik-en is, de azért nagyvonalakban:

Jó az egyetem, egyenfuggo, hogy mennyire kemény. Szerintem kemény, de megcsinalhato. Lehet mellette hobbim, jarhatsz buliba, de akár sportolhatsz, konyvtarazhatsz is. Sokféle ember van itt, az evfolyamomban is van nagyon sok introvertalt, és én is inkább magamnak való vagyok. Ezt mindenki tolerálja, ez nem a gimi, itt értelmes, okos, felnőtt emberek vannak javarészt, biztosan találsz jó barátokat :)

A hangulat is barátságos, néha kicsit szetcsuszott, főleg a bulikban, de osszessegeben szerethető a társaság.

Az oktatásrol nem feltétlen vagyok minden téren megelegedve, én hiányolom a hasznos gyakorlatokat, de igazából a vége felé haladva ez mindenkire jellemző - el kell járni rendelozni, ha gyakorlatot akarsz magadra szedni a hatalmas elméleti tudás mellé. Vannak korrekt tanárok és tanszékek, van 1-2, amit/akit meg kell tanulni magadban kezelni, elengedni, ha olyat mond, ami nem igaz és még az onbizalmadba is tapos. Minden egyetemen vannak nem tanárnak való tanárok, van ahol rosszabb a helyzet, mindenhol fogsz ilyennel találkozni.

A lehetőségek adottak: kis vagy nagyallatorvos, egzotikus kisemlosos, állatkerti, lovas, gyogyszerugynok, gyogyszertari patikus, nebihes, hivatali, vágóhídi stbstbstb.. Majd rajossz mit akarsz :) elhelyezkedni el fogsz tudni, két kézzel kapkodnak a jó allatorvosok után. (Kisállatos és lovas praxis csöppet telített, de jó ismerősökkel minden megoldhato ;) )

En kérek elnézést az érzéketlen hozzaszolasokert. Viszont az életben jól jön, ha kicsit megerosodsz lélekben :)

2017. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%

Én többször is hozzászóltam, ezek szerint voltam "érzéketlen" és voltam "empatikus" is.

Azért lehettem ezek szerint "érzéketlen", mert figyelembe véve, hogy ez az egyetlen hely az országban, amit elvégezve állatorvossá válhat az ember, számomra kicsit értelmezhetetlen a kérdés...

Magamból indultam ki, mikor azt írtam, lényegében tök mindegy, milyen, mert én állatorvos akarok lenni - tehát ha ehhez a pokol tornácán vezet az út, akkor is végigjárom - különösen, hogy nincs más lehetőség (hacsak nem külföld, de én azt elvetettem)! (De szerencsére, nem ott vezet, többnyire jól érzem magam:))

Amúgy minden egyetemnek megvannak a jó és rossz oldalai, ez nagyon évfolyam- és tanszék- és tanárfüggő tud lenni. Nekem is voltak olyan periódusaim, amikor nem voltam különösebben "boldog":S, de általában az vagyok:)

Másrészt meg hiába próbál az ember akármilyen alaposan is előzetesen tájékozódni, igazából akkor tudja felmérni, hogy valójában mire is vállalkozott, ha már min. 1 félévet végigjárt azt adott helyen.

2017. febr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Végülis már mindegy, mert beadtam a jelentkezést rá.

Most gyúrogatok a kémiára meg a bioszra. Egyelőre ettől jobban van gyomorgörcsöm.

2017. febr. 18. 09:59
 15/20 A kérdező kommentje:
Egyébként megkérdezhetem, hogy te milyen állatorvos akarsz lenni?
2017. febr. 18. 10:00
 16/20 A kérdező kommentje:

12. Hú...amúgy köszi.

Én egyébként azt hiszem, hogy madarakkal szeretnék foglalkozni. Remélem erre is lesz lehetőseg, ha oda kerülök.

2017. febr. 18. 10:04
 17/20 anonim ***** válasza:

Sok sikert:)

Remélem, jövőre találkozunk:)

2017. febr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi.

Vagyis még az idén, nem? Szeptemberben indul. :S

2017. febr. 18. 12:26
 19/20 anonim ***** válasza:
Ja, persze, én tanévre gondoltam:)
2017. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na sikerült bejutnod végül😊 milyen tapasztalataid vannak az egyetemről?
2018. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!