Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem orvosin, vagy meg se próbáljam?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a történetemet:

Sajnos az alapiskolás éveimet nagyon elrontottam, amit most már nagyon bánok. Nagyrészt a lustaság miatt, szinte semmit sem tanultam. Ezt úgy kell elképzelni, hogy kettesekkel csúsztam át mindenből, sok tantárgyból csak a tanár jószívűségének köszönhetően. Éppen hogy felvettek középsuliba is (Egészségügyi szakközép), ahol már jobban megállom a helyemet, és érdekel is amit tanulok! Kiskorom óta az egészségügy a mindenem, pontosabban mindig is orvos szerettem volna lenni. Elkezdtem a felkészülést Biosz és Kémia érettségire. Viszont azt veszem észre, hogy sok esetben nagyon hiányzik az az alaptudás, amit én akkoriban magasról lesz*rtam. Bioszból elegég jól boldogulok, de a kémiával már kicsit nehezebben. A számításoknál nagyon hiányzik az alap matek tudás, amit egy év alatt nem lehet bepótolni.

Az érdekelne, hogy szerintetek merjem-e megpróbálni az orvosit. Tegyük fel, sikerül leérettségiznem Bioszból és Kémiából is 90%-ra. Ha fel is vesznek orvosira, mennyire fog nehézségeket okozni ez az alaptudás hiány. Gondolok itt olyanokra, hogy mennyi matematikai számítás van, milyen szinten kell érteni hozzá?

Ha biosz-t és kémiát-t megtanulom rendesen, azzal boldogulok? Mert ha megnézzük, oda olyanok jelentkeznek, akik Gimnáziumba járnak, és majdnem hogy tiszta ötös tanulók. Szerintetek, mennyi esélyem van?

Ne is próbálkozzak inkább?



2017. júl. 28. 13:36
1 2
 11/20 szenes43 válasza:
0%

Összeszeded magad,ráhajtasz és felvételt nyersz orvosira. Lediplomázol s akkor rájössz hogy nem vagy megfizetve és húzol kifelé mint ősszel a vadliba.

Ez most a forgatókönyv és beszélhetnek itt hivatásról meg nagy szavakról a friss dokik is azt nézik hogy kint többszörös pénz lehet kapni.

2017. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a biostatisztikát (biometria) SPSS-ben kell csinálni
2017. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Meg egy kerdésem lenne! Lehet hogy hülyén hangzik, de mi is az a Biostatisztika? Mit tanultok azon? Milyen tantárgy?

2017. júl. 30. 21:47
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy hülyeség :D Igazából le se tudom írni. Ezért bemásolom az egyetem által kiadott tárgyleírást :D :


"Ez a tárgy a hallgatói számára első statisztikai kurzusként az alábbi főbb területeket öleli fel: Adatok kezelése számítógéppel, adatok áttekintése és jellemzése grafikus és számszerű eszközökkel, a valószínűség és a statisztikai következtetés/döntés, az orvostudományban és orvosi gyakorlatban leggyakrabban használt statisztikai alapmódszerek.

Fő cél a statisztikai gondolkodásmód megismertetése és alapjainak begyakoroltatása. Ezzel a hallgatók most találkoznak először az oktatásuk során. Jelentőségét aláhúzza, hogy az orvoslásban (a tudományban és a hétköznapi munkában is) ezek a módszerek és készségek nélkülözhetetlenné váltak az utóbbi években. Ennek jegyében új tananyag blokként az orvosi döntéshozás alapvető jellemzőivel is elkezdünk ismerkedni a kurzuson."

2017. júl. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszerzed orvosihoz a kellő pontszámot, akkor az alaptudásod megvan. Az érettségik lényege, hogy pont ezt mérjék fel és szűrjék ki, amennyire lehet. Sőt, mivel van pl. aki fizikával jön, és kémiából talán nincs is olyan alaptudása, egyetemen is leoktatják újra a középsulis tanulmányokat lényegében, gyors tempóban, de alapoktól. Általában szoktak is szintfelmérőt íratni kémiából, akinek nem megy, annak van korrepetáció is. Úgyhogy itt ami kérdés, hogy meg tudod-e szerezni az alapokat az érettségihez? Szerencsére a természettudományos tárgyak nem annyira magolósak, mint inkább logikusak, így ha van elemi logikád hozzá, bepótolhatod a hiányosságokat. Viszont mindenképpen kéne hozzá tanár, aki érti a problémádat, és személyre szabottan tud segíteni.
2017. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
A bioinformatika (nálunk biometria néven futott első félévben) egy olyan csoda, amin azt tanítják meg nagyon szép szakzsargonnal leírni, hogy mi a helyesebb (a betegre nézve kisebb kockázatú) döntés mondjuk az alábbi szituban: kórtörténet és fizikális vizsgálat alapján valószínűsíthető, hogy eltört a karja, de nincs képalkotód, hogy ezt teljességgel megerősítsd vagy kizárd. Mi a nagyobb kockázat, ha feltételezed, hogy eltörte és szépen begipszeled, vagy ha feltételezed, hogy nem törte el, és útjára engeded? Meg haranggörbe, egy kis számítógépes adatkezelés stb.
2017. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bioszhoz és kémiához olyan nagy alaptudás nem kell. Kémiából a számítások matematikai szempontból nagyon egyszerűek, a kémia az, ami kicsit belebonyolít a képbe, de gyakorlással simán teljesíthetőek. Annyi kell hozzá, hogy gyakorlatban tudj gondolkodni, és értsd, hogy éppen mit kell csinálni, matematikai tudás szempontjából az egyedüli kompetencia talán, ami meghaladja a szorzás-osztás témakört, hogy a logaritmust be tudd ütni a számológépeden, illetve, ha vissza akarod keresni, hogy a 2,5 az minek a logaritmusa, akkor úgy kell beírni, hogy 10^2,5. Ja, és egy elsőfokú egyenletet is fel kell tudnod írni, de ezek mind olyan dolgok, amiket nem csak egy év, de két hét alatt is be lehet pótolni, ráadásul a matek érettségihez is esszenciálisak.


Ha kilencven százalékra leérettségizel bioszból és kémiából, akkor nem lesz olyan alaptudás, aminek a hiányáról beszélünk, hiszen az emeltek magukban foglalják a szakmai alapokat és a szaktárgyi kompetenciákat is. Az egyetemen az emelt kémiásnál bonyolultabb számítások nem lesznek.


Viszont mindenképpen ajánlom neked, hogy nézz meg más egészségügyis szakokat is, pl mentőtisztit, gyógytornászt, ápolást. Természetes, hogy merd megpróbálni az orvosit, sőt, ha elsőre nem sikerül, egy második próbálkozást is meg fog érni, de - egészségügyi szakközepesként biztos tudod, hogy - nem csak akkor tudsz embereken segíteni, ha orvos leszel. Most hajts ezerrel, hogy meglegyen, és közben próbáld a többi tárgyból is felhozni magadat.

2017. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%

Ezt csakis te tudhatod. Én 24+ évesen merek belevágni-mert addig az életem nem úgy haladott ahogy én akartam. És meg merem próbálni, megteszem, mert egy életem van és ezt akarom csinálni amíg élek.


Szóval, hajrá ;). De akkor tanulják, járjál kémia, matek, akár biológia magántanárhoz-tökmindegy kihez, de tanulj. És Villányi Attila tanár Úr kémia könyveit tanuld!! És a mozaikkos biológia és kémia könyveket is! És a kémia kurzusokra is be kell menned-nem úszod meg. Mert az érettségin nagyon nézik a tanárok-főleg az emelt szinten. De ha eléggé felkészültél,tanultál, meglesz a gyümölcse!


Az egyetem. Na az is megér egy misét. Előbb kerülj be!

2017. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Azt kell mondjam, van.

Én anno gond nélkül bekerültem 491 ponttal,és nem is volt nehéz az alapképzés. Be lehet pótolni bármit, én konkrétan analfabéta voltam matekból egészen 11.-ig, és 5-ösre érettségiztem ;)

2018. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Másfél év után ez még mindig dilemma, vagy miért emelted ki a kérdésed?
2018. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!