Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az érettségi?

Mennyire fontos az érettségi?

Figyelt kérdés

21/F

Felvidékről származom.


Utolsó érettségi évben vagyok, a szakmám és az érettségi év külön van. A szakmám adminisztráció. Egy hónap, és már lesznek az írásbelik. Nem tanulok egyáltalán, nem tudom hogyan fogom megcsinálni a vizsgákat. A szakmámat nem tudnám végezni a jövőben. Van praxom autógyárban, szalagnál voltam, vagy csomagoltam. Mint diákmunkás voltam, de ha belépnék állandó munkahelyre akkor 3 műszakos a munka itt, és 700€/havi fizetés.


Apukám azt mondja, mire van az érettségi? Úgyis a gyárban fogok kikötni.


Mi a ti véleményetek? Nulla nyelvtudásom van, hallottam, hogy rosszabaknak is odaadták az érettségit. Milyen munkát keressek magamnak? Van jogsim B. Őszintén megmondom félek. Szeretnék dolgozni mert pénzre szükségem van, de félek hogy milyen lesz az első nap a munkahelyen.


2019. febr. 6. 08:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most ne akarj mindent egyszerre eldönteni. Step by step lépésről lépésre. Majd találsz valamilyen szállítással kapcsolatos munkát, de most ne ezen rágódj. Az érettségi fontos.
2019. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen az érettségi fontos, de a szüleim szeretnék hogy már Július 1. től belépnék munkába.
2019. febr. 6. 11:55
 13/16 anonim ***** válasza:
Ma milyen tételeket vettél át?
2019. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szlovákot olvasgatom, és máma szeretnék elkészülni a projekttel, ami 20 lapra kell lenni, és március végéig kész kell lennie.
2019. febr. 6. 12:12
 15/16 anonim ***** válasza:

akkor ne csak olvasgasd, hanem olvasd és közben JEGYZETELJ - kézzel, papírra írd le a fontosabb dolgokat. Jobban megmarad, a tudatod nagyobb része dolgozik a kézírással. Holnap reggel a jegyzetet olvasd át.

A 20 oldalt készítsd el, vidd a tanárhoz megbeszélésre, javításra, konzultálásra - ezzel sokat tud segíteni. (aki azt mondj nem tudok semmit, azzal általában nem tudnak mit kezdeni. Hajrá!

2019. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást.
2019. febr. 6. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!