Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek beválhat ez korán...

Szerintetek beválhat ez korán kezdett felkészülés az orvosi egyetemre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez hosszúlesz szóval aki végigolvassa és válaszol annak köszi! :) Előre mondom hogy a space billentyűm haldoklik szóval az esetleges egybeírásokért bocsi!

Szóóóval, kezdjük az elején. Egy 15 éves Veszprém megyei diák vagyok egy közepes erősségű gimnázium 9. osztályában . Emelt szinten tanulok matematikát és biológiát, a matematika esetében ez emelt óraszámot jelent a biológia esetében pedig azt hogy mi már 9.ben elkeztük tanulni 10. helyett. Namármost ebből adódik hogy inkább reál beállítottságú vagyok. Az átlagom "globálisan" 4.3 körül van . A tanulási időm egy nap 0 óra nulla perc . amit egy kicsit szégyenlek de technikailag jelenleg ennyi is elég nekem. És ezt nem feltétlen a Gimnázium gyengeségéből adódik mert követelnek szerencsére rendesen. Pl.: az osztályelső akinek az átlaga mindessző két tizeddel jobb mint az enyém napi több órát tanul. (nem akarom magamat fényezni csak szeretném felvázolni az alaphelyzetet) :)

Hosszútávú tervem a Pécsi tudományegyetem Általános Orvosi Kara.Amihez remek alapot biztosít a tagozatom, illetve inkább a tanárunk. Egy remek tanár tanítja szerencsére a Biosz-Kémiát, az opsztálytársaim mind utálják mert nincsenek hozzászokva hogy egy tanár követel.DE szerintem nála korrektebb és jobb tanár nincs a tanári karban . nyílván nekem is okozott néha bosszúságot hogy néha nem hullott a jó jegy az ölembe úgy ahogy vártam... :D

Szóval a tervem jelenleg az mivel ( ha minden ugy megy ahogy tervezem :D) 2022-ben érettségizek tehát kell a nyelvvizsga. szóval 10. osztály végén lerakok egy középszintű nyelvvizsgát angolból, és kb egy hete próbálom magam rászoktatni a rendszeres tanulásra a fontos tantárgyakból. Kb két hete beszélt velem ez a kémia tanár hogy , ő mindenkit lebeszélt az osztályból aki orvosira készül az emelt kémiáról de bennem látja alehetőséget és felkészítene rá . én ezt örömmel halgattam végig és teljesen fellelkesültem eziránt az egész iránt, beszéltem a suli másik ilyen szakterületű tanárával aki spec a föci tanárunk és mondta hogy nekem már most hatalmas tudásom van és tényleg megvan hozzá az hogy meglegyen az emelt kémia . Csak ehheu ahogy mind a ketten mondták, el kell kezdenem tanulni rendszeresen még ha egy jó átlag összehozható anélkül hogy tanuljak , akkor is hozzá kell magam szoktatnoma rendszeres tanuláshoz. ÉÉÉS minnél hamarabb el kell kezdenem készülnöm az érettségikre, a kémia tanárom már most el szeretné kezdeni a kémiát és biológiábol plusz órákat, feladatokat adni, amit én egy kcisit korainak tartok. Ebből fakad a kérdésem, hogy űszerintetek nem túl korai 9. osztályban elkezdeni készülni? nem égek ki addig? nem fog a hátrányomra válni ez a sok sok ezzel töltött idő, olyan szempontbol hogy a kevesebb lehet néha több. örülnék ha leírnátok hogy ti mikor és hogy készültetek fel az egyetemre. (egyébként a villányi féle könyvekből fogunk felkészülni kémiából. azt hallottam hogy azok nagyon jók)És ne higyjétek hogy ennyire nagyon nagyképű szeretnék lennia leírtakkal hogy milyen nagyon okos vagyok hogy semmit sem csinálok aztán nem olyan rosszaz átlagom, csak szeretném felvázolni az alaphelyzetet :D. Szoval igen .

Mi a véleményetek arrol hogy ilyen korán kezdjem a felkészülést?

Ti hogy csinálnátátok?

Ti hogy csinálnátok a helyemben?

Valamint ha van még valami vélemyénetek arrol azt is leirhatnátok :) Köszi előre mindenkinek .

Szép napot!



2019. máj. 18. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőven korai.

A kémiára a számolásokat 11. után a nyáron kezdtem, az elméletet és a bioszt csak szeptemberben (addig csak 4-5 voltam mindkét tárgyból, szintén kb. semmi tanulással nyelvtagozaton. Se biosz se kémia fakt nem volt). 457 pontom lett.

Viszont ez kétélű dolog, mert ha nemet mondasz a tanárodnak, lehet, hogy besértődik, és jobb esetben csak nem segít, rosszabb esetben megkeseríti az életed:(

Amúgy megvan a véleményem arról a tanárról, aki a saját tárgya (vagy bármilyen tárgy) emelt érettségijéről le akarja beszélni a diákjait (mindenkit). Egyértelműen lustaságból. Mert igaz, a kémia emelt nehéz, de azért nem AKKORA mumus, a tanárnak inkább ezt kellene sulykolni. (A biosz emelt meg kifejezetten a könnyebb emeltek közé tartozik.)

2019. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszia véleményt! :) Hát öszintén én megértem a tanárt , mert egyedül én vagyok aza tagozatomrol aki komolyan gondolja hogy orvosira megy. Az egyik srac 2-3 kémiábol a másik meg bukásra áll belőle, csak hogy más példát ne mondjak.
2019. máj. 18. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Korai, ki fogsz égni, lehet meg is utálod. Bőven elég 11-edik felé készülni. De valóban a tanárnak nem lenne jó nemet mondani. Legalább laza lesz a tanulás, nem ilyen durr bele.
2019. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha már jelezted a továbbtanulási szándékod a tanár felé, akkor szerintem mostmár ne mondj nemet, mert lehet tényleg sértőnek fogja érezni. Bár szerintem is korai még, de hátrányod nem fog származni belőle. Kiégni? Hát, nem hiszem. Nekem sokkal megterhelőbb volt az, hogy később kezdtük az emelt kémiát-bioszt, mint a tagozatosok, és így kevesebb időre nagyobb anyagmennyiség jutott, gyakran estig tartó duplafaktokkal. Én megértem, hogy nem akar azokkal foglalkozni, akik nem olyan szinten vannak. Nálunk is valami 30 fővel kezdtük kémia emelt fakton, a végére maradtunk vagy 10-en, bioszon szintén. Volt még vagy 20 tagozatos diák és így összességében 5-6 ember jutott be orvosira. Ha te most elkezded a tanulást, akkor szerintem garantált a bejutás, plusz megszokod, hogy tanulni kell, ami egyetemen már tényleg muszáj lesz.
2019. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz mindenkinek. Igen nem tudom hogy kiégnék e mert nyílvàn nem szakadék bele a tanulásban mert viszonylag jó a memóriám. ( Illetve hát nem akarok nagyképűnek tűnni de. A fent leírtakból szerintem az következne hogy átlagon felüli) és jobb úgy szerintem is hogy nem kis idő alatt sokat , az a jó hogy hosszú távon is meg marad , ezért nem hátrány szerintem most kezdeni.
2019. máj. 18. 20:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem korai. Ahogy mondtad, nem fog minden csak úgy az öledbe hullani majd, úgyhogy nem árt, ha hozzászoksz a terheléshez. Nem éjjel-nappal gürcölésre gondolok, de heti 3-4 óra tanulásba nem fogsz belehalni, pláne jó memóriával (nem kell egy nap alatt lenyomni, beoszthatod az egész hétre, hétvégére, gondolom, nem mindennap gyakorolna veled a tanár, hanem csak heti 1-2 alkalommal). Ennyit ki kell bírni egy leendő orvosisnak vagy bármilyen egyetemistának, mert ott nem lesz elég órán odafigyelni, nagyrészt magadnak kell megoldani a felkészülést.
2019. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen el kellene kezdened rendszeresen tanulni, napi fél óra-egy óra tanulás az simán hozható és nagy előnyöd származik majd belőle később. Lehet hogy kicsit korai ilyenkor elkezdeni, de valamennyit lehet. Azt javasolnám hogy az emelt kémia-biosz mellett feküdj rá a nyelvtanulásra, a mai világban már akármikor kerülhetsz olyan helyzetbe hogy szükség lesz a tudásra. Az angol középfokot igazából nagy erőlködés nélkül lehet hozni, ha amúgy a többi tárgyad ennyire nem megterhelő, akkor én próbálnék vagy második nyelvből is összehozni egy nyelvvizsgát, vagy angolból rámenni a felsőfokra, mondjuk 11. végén, 12. legelején.
2019. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nyugodtan kezdheted már most a felkészülést. A tanárral esetleg megbeszélhetsz egy ütemtervet, hogy most még lassabban haladjatok, aztán majd 11. körül keményebben készülni. De ha lelkes vagy és tényleg ez a célod nem hinném, hogy kiégnél.


Én is 9.ben kezdtem a felkészülést, már akkor jártam érettségi előkészítőre bioszból. Nem vettem túl komolyan, csak bejártam az előadásokra, ott figyeltem és jegyzeteltem, de nem tanultam rá otthon külön. Szerintem volt értelme, mert egyetemi tanárok tartották az órákat, így megszoktam a jegyzetelési tempót, többször hallottam az anyagot, egy csomó érdekességet is elmondtak amire suliban nem volt idő. Még gyakorlat szerűségek is voltak. Később nem volt ismeretlen a tananyag, versenyeken is jó eredményeket értem el, azért mert mindig érdekelt a dolog és sokat foglalkoztam vele. 10.ben is voltam ugyanazon az előkészítőn, akkor már azért kicsivel komolyabban vettem, az előkészítős jegyzetemet újraírtam az óraival vegyítve, az interneten is néztem utána dolgoknak.

Kémiából 11.ben és 12.ben pedig kémiából jártam, az is nagyon hasznos volt, főleg a számolások miatt.

Ehhez az is hozzátartozik, hogy az én iskolám sima suli volt, nem voltam tagozaton, 9.ben nem is volt biosz óránk. A faktok is csak dísznek voltak úgymond, nagyon kevés óra volt, kémiából már nem volt alap óránk, csak heti 2 óra fakt, bioszból pedig heti 2 alap + 2 fakt. De ebben a kevés időben is alig csináltunk valamit...

A lényeg, hogy még mindig imádom a bioszt és a kémiát is, nem égtem ki. Voltak és vannak mély pontok, amikor már fáradt vagyok vagy nincs kedvem tanulni, de ezek a napok mindig elmúlnak. Nekem is orvosi a cél, idén érettségizek, remélem felvesznek.


Sok sikert, nagyon szurkolok, hogy sikerüljön elérni a céljaidat.

2019. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek ment a zöld kéz.

Utolsó neked meg külön szurkolok hogy. A szóbeli nagyon jól sikerüljön és felvegyenek.

Ha jól tudom az írásbelin már túl vagy ha gondolod jöhetnél privibe.

2019. máj. 21. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Elkezdeni soha sem korai szerintem, de ne görcsöld túl a dolgot. Az a lényeg, hogy mindent tegyél meg a célért, a lelkiismereted legyen tiszta. Én másodéves vagyok a Pécsi Tudományegyetemen, pont az orvosira járok és amit tanácsolni tudnék az az, hogy szoktasd magad a tanuláshoz, mert az hogy elég jó aggyal rendelkezel sajnos itt nem elég, a középiskola nagyon más tészta. Ha elkezdesz rendszerességgel tanulgatni , itt sem lesz megterhelő ez a nagy váltás. Azt nem hiszem, hogy kiégnél ebben mert aki ezt a hivatást választja általában odáig van érte. Az egyetem már más rendszer, a középiskolai tudás 1-2 hétre volt elég, de érdekesebb szerintem és jobb az oktatás mint középsuliban. Bioszra hajts nagyon, mert kémia nem hangsúlyos a bioszhoz képest. Én egyébként napi 4-5 órát tanulok, vizsgaidőszakban 9-12 óra/nap(kb mindenki ennyit ) , 4-es átlag körül, ezért írtam hogy próbáld meg fokozatosan szoktatni magad a tanuláshoz. Egyébként sok sikert a jövőben, jó döntés Pécs! :)
2019. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!