Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek beválhat ez korán...

Szerintetek beválhat ez korán kezdett felkészülés az orvosi egyetemre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez hosszúlesz szóval aki végigolvassa és válaszol annak köszi! :) Előre mondom hogy a space billentyűm haldoklik szóval az esetleges egybeírásokért bocsi!

Szóóóval, kezdjük az elején. Egy 15 éves Veszprém megyei diák vagyok egy közepes erősségű gimnázium 9. osztályában . Emelt szinten tanulok matematikát és biológiát, a matematika esetében ez emelt óraszámot jelent a biológia esetében pedig azt hogy mi már 9.ben elkeztük tanulni 10. helyett. Namármost ebből adódik hogy inkább reál beállítottságú vagyok. Az átlagom "globálisan" 4.3 körül van . A tanulási időm egy nap 0 óra nulla perc . amit egy kicsit szégyenlek de technikailag jelenleg ennyi is elég nekem. És ezt nem feltétlen a Gimnázium gyengeségéből adódik mert követelnek szerencsére rendesen. Pl.: az osztályelső akinek az átlaga mindessző két tizeddel jobb mint az enyém napi több órát tanul. (nem akarom magamat fényezni csak szeretném felvázolni az alaphelyzetet) :)

Hosszútávú tervem a Pécsi tudományegyetem Általános Orvosi Kara.Amihez remek alapot biztosít a tagozatom, illetve inkább a tanárunk. Egy remek tanár tanítja szerencsére a Biosz-Kémiát, az opsztálytársaim mind utálják mert nincsenek hozzászokva hogy egy tanár követel.DE szerintem nála korrektebb és jobb tanár nincs a tanári karban . nyílván nekem is okozott néha bosszúságot hogy néha nem hullott a jó jegy az ölembe úgy ahogy vártam... :D

Szóval a tervem jelenleg az mivel ( ha minden ugy megy ahogy tervezem :D) 2022-ben érettségizek tehát kell a nyelvvizsga. szóval 10. osztály végén lerakok egy középszintű nyelvvizsgát angolból, és kb egy hete próbálom magam rászoktatni a rendszeres tanulásra a fontos tantárgyakból. Kb két hete beszélt velem ez a kémia tanár hogy , ő mindenkit lebeszélt az osztályból aki orvosira készül az emelt kémiáról de bennem látja alehetőséget és felkészítene rá . én ezt örömmel halgattam végig és teljesen fellelkesültem eziránt az egész iránt, beszéltem a suli másik ilyen szakterületű tanárával aki spec a föci tanárunk és mondta hogy nekem már most hatalmas tudásom van és tényleg megvan hozzá az hogy meglegyen az emelt kémia . Csak ehheu ahogy mind a ketten mondták, el kell kezdenem tanulni rendszeresen még ha egy jó átlag összehozható anélkül hogy tanuljak , akkor is hozzá kell magam szoktatnoma rendszeres tanuláshoz. ÉÉÉS minnél hamarabb el kell kezdenem készülnöm az érettségikre, a kémia tanárom már most el szeretné kezdeni a kémiát és biológiábol plusz órákat, feladatokat adni, amit én egy kcisit korainak tartok. Ebből fakad a kérdésem, hogy űszerintetek nem túl korai 9. osztályban elkezdeni készülni? nem égek ki addig? nem fog a hátrányomra válni ez a sok sok ezzel töltött idő, olyan szempontbol hogy a kevesebb lehet néha több. örülnék ha leírnátok hogy ti mikor és hogy készültetek fel az egyetemre. (egyébként a villányi féle könyvekből fogunk felkészülni kémiából. azt hallottam hogy azok nagyon jók)És ne higyjétek hogy ennyire nagyon nagyképű szeretnék lennia leírtakkal hogy milyen nagyon okos vagyok hogy semmit sem csinálok aztán nem olyan rosszaz átlagom, csak szeretném felvázolni az alaphelyzetet :D. Szoval igen .

Mi a véleményetek arrol hogy ilyen korán kezdjem a felkészülést?

Ti hogy csinálnátátok?

Ti hogy csinálnátok a helyemben?

Valamint ha van még valami vélemyénetek arrol azt is leirhatnátok :) Köszi előre mindenkinek .

Szép napot!



2019. máj. 18. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ennyire korán nekiállni, én 10.-ben például még kettes voltam kémiából, ami kifejezetten szégyennek számított a jóhírű gimiben ahova jártam, és mindenki megmondta hogy soha nem vesznek fel orvosira. Most oda járok szóval nem lett igazuk. A 12. év második felét kell nagyon meghúzni, és az érettségi szünetben is éjjel nappal. Nyilván 11-12.körül érdemes a kémiával heti 1-2 plusz órát ráfodítani pl. magántanárnál, de ezen kívül nem kell rágörcsölni.

Szurkolok neked hogy sikerüljön, de a gimis éveid elejét ne ‘rontsd el’ a túlzott előre készüléssel, mert hasznos tud lenni, de anélkül is simán teljesíthető.😊

2019. máj. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ad hetente két hetente feladatot neked az teljesen jó, inkàbb kérd meg hogy a nehéz részekre menjetek rá de fokozatosan úgy hogy ne égj ki. Mond meg neki őszintén. Szerintem ő biztos most nagyon lelkes és örül ha valaki az ő segítségével jutna be egyetemre. Felhozhatod neki hogy mehettek esetleg OKTV-re azert jar plusz pont ha ott az első 3 helyezett kozott vagy a felvetelin majd.

Addig megcsinálod a nyelvvizsgát. És arra a tárgyakra feküdj majd rá ami felvételi követelmény. De viszont ahhoz szoktasd magad hogy orvosin tanulni kell nagyon sokat. Ne lustulj el. De azert pihenj is meg szórakozz.

attól hogy te kitunovel mész majd oda attól még ki lehet bukni vagy csuszni onnan is.

2022. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!