Nem kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Eltoroltek a torvenyt olvastatok.

En orulok neki :D

Ti?


2019. nov. 7. 11:41
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
40%
Még nem törölték el, csak javaslatot nyújtottak be
2019. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
76%

hát nekem se volt mikor egyetemre mentem, de megbántam hogy nem középiskolában csináltam meg amíg volt még időm mindenre. Az egyetem alatt kicsit nehéz volt időt szakítani a nyelvvizsga készülésre.


Nem a mennyiség a minőség fontos.

2019. nov. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

De eltoroltek.

[link]

2019. nov. 7. 11:54
 4/48 anonim ***** válasza:
33%

Szánalmas.

Egyszer próbáltak valami minimális követelményt szabni, amiből ráadásul mindenki profitált volna, akkor is visszavonatják velük:(

Nyelvet tanulni a GIMNÁZIUMBAN kell! És aki diplomásnak akarja mondani magát, az tudjon már megszólalni egy idegen nyelven! - A többiek meg válasszanak más képzési formát, nem kell mindenkinek diplomásnak lenni, (többek közt) ezért nem ér ma már egy diploma semmit!

2019. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Voltal videki iskolaban?

Itt Pecsen sajnos anyagi helyzet miatt egy egyszeru suliba tudtam kezdeni, szakkozep.

Egyszeruen heti 3 ora nyelv ora, amibol 1x tuti elmaradt.

Nem lehet megtanupni.

Illetve a tanar bevallasa szerint nem is volt angol szakos.

Es csak magoltunk angol szavakat.

Sajnos penzem nem volt magan tanarra, es nincs olyan erzekem hogy onalloan megtanuljam a nyelvet.

Felsooktatasban meg tudsz felvenni fakultativan orat illetve hitelt is adnak mar a nyelvre.

Tobb lehetoseg az egyetemen a nyelv tanulasara.

Es tamogatom a torlest.

Egyszeruen a videki telepulesek kihullottak volna, jo par egyetem be is zart volna

2019. nov. 7. 12:08
 6/48 anonim ***** válasza:
34%
hallod én a legprolibb szakközépbe jártam mégis magamtól fel tudtam készülni... hagyjuk már ezeket a kifogásokat, hogy a "tanár az oka". Ha van egy jó tanárod az csak előny, nem pedig az hogy nem leszel rá képes levizsgázni.
2019. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
26%
"Felsőoktatasban meg tudsz felvenni fakultatívan orat illetve hitelt is adnak mar a nyelvre." persze majd pont arra lesz időd...:D
2019. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
34%

Egyrészt Pécs NEM vidék.

Nagyon jó sulik vannak ott.

Csak a középiskolában volt 4 éved nyelvet tanulni! Az egyetemen ha veszel fel fakultációt, lesz mondjuk heti 1 alkalmad, az aztán nem fog földhöz vágni! (Több egyetemi nyelvkurzust próbáltam, ott aztán tényleg nem lehet semmit megtanulni)

Heti 2 óra valóban kevés, de ha otthon is hozzáteszed a magadét, nem lehetetlen. De értem én, hogy a tanárt szidni sokkal egyszerűbb, mint nekiállni tanulni.

NEKEM mindegy, ÉN beszélek nyelveket, NEKEM nem fáj, ha te nem. (És igen, az én angol tanárom is sz*r volt. Átképzett volt, nem is pedagógus - de azért a nyelvet meg lehetett tanulni. Igen, nem voltam túl tehetséges, kínlódtam az órákon olyanokhoz képest, akiknek minden sokkal könnyebben ment. De van használható nyelvtudásom.)

Még ha az egyetemen lenne is jó nyelvoktatás, ott már akkor is ezer más dolgod lesz + egy normális szakon ha nem is elvárás, de nagy előny, ha már első évben tudod használni is. Egyetemen már szaknyelvet kell tanulni.

2019. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
55%
Eltörölték. De szerintem így is úgyis le kéne tenni. Nekem már van egy középfokúm, de le fogom tenni a felsőfokút is ugyanúgy angolból, mert kell a plusz pont.
2019. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
97%
A felvételhez nem kell, de a dilomához igen.
2019. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!