Nem kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Eltoroltek a torvenyt olvastatok.

En orulok neki :D

Ti?


2019. nov. 7. 11:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
én vagyok a király
2019. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
33%

Miért mástól várja mindenki a csodát?

Ha játékot, filmet, stb akarsz megszerezni, 2 kattintásból megoldod. Ha nyelvet kell tanulni akkor meg a tanár hibája? Milliónyi beszélgetős platform, ingyen letölthető könyvek garmadája, tandem nyelvtanulás, stb. Napi 8 órában tolhatod otthon a székedből. Ha a Trónok harcát meg tudjátok nézni, akkor a német alapokat miért nem? Anyanyelvi vloggerek, chat szobák...

Szerintem felelősséget kell vállalni azért, ha valakinek nem megy valami. Neki kell tennie érte. Lehet fennkölten puffogni, ha fáj az igazság, de az a tini, aki ma nem tud eljutni egy nyelvből középfokra, de itt dumál heti 5 napot, az magának köszönheti ezt.

2019. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, mekkora béna hasonlatok.

Enni erővel akkor suliba is kár járni, mindent meg tudsz otthon tanulni, minek tanàr.

Sőt... letöltök minden orvosi egyetemi könyvet, megtsnulom mindet itthon szorgalomból. Kérem az orvosi diplomán.

2019. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Ennyire érdekel az általad nevezett "kutató" véleménye hogy folyamatosan reágálni kell? És itt pazarolni az időt, miért kell mindig győzni egy vitában? Nem lehet csak elengedni? Az időt amit itt szántál gépeléssel helyette csinálhatnál valamilyen produktív munkát, vagy ha már nagyon támogatod hogy ne legyen kötelező a nyelvvizsga akkor találj ki egy jobb rendszert vagy oktass diákokat, ahelyett hogy itt próbálod kiélni magadat. A kérdésnek meg szimplán csak vitakeltő hatása van, nyílván lesz két tábor. A kérdező meg gondolom biztatást akart kapni, hogy másoknak sincs nyelvvizsgája, másoknak se sikerült, mások is ürülnek. És nyílván ebből több van itt mint akik nyelvvizsgájuk van és időpazarlás helyett most is a nyelvet tanulják és az érettségire tanulnak ahelyett hogy itt értelmetlenül vitázzanak ismeretlen emberekkel. Ebből is látszik hogy mennyire nincs dolgod az életetben... Nyugodj már le, attól hogy másnak van nyelvvizsgája, attól mért kell lenézni, miért kell irigyelni, voltál középiskolai órákon? láttad a diákok viselkedését egy órán? 5 éve tudja mindenki hogy kell B2-es nyelvvizsga, ha 5 év alatt nem sikerült összehozni hát akkor lehet hogy tényleg nem neked való az egyetem. Hadd menjenek a "kutatók" a nyelvvizsgájukkal egyetemre.
2019. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
40%

Szomoru, hogy a magyar ifjusag es a fiatal felnott generacio itt tart, hogy ennek orul:(

A kozeoiskolaban a legeslegfontosabb a nyelvtanulas. Most meg lehet kifogasokat gyartani, a munkeropiacon mar nehezebb lesz...

2019. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, 36%-ban “hasznos” válaszokat adó, szöveget értelmezni nem tudó, önmagát meghazudtoló válaszolóra reagálva:


Szerinted időpazarlás, amit csináltam, miközben ugyanolyan hosszú választ írsz, ugyanúgy időt pazarolva.


Egy szöveget nem bírsz értelmezni. Írtam,, hogy van nyelvvizsgám, és kifejtettem, hogy sokan vannak, akik igenis egyetemre valók annak ellenére, hogy nem olyan jók idegennyelvből, mert amúgy az adott szakterülethez nagyon is értenek.


Idegennyelvi követelmények helyett a magyar nyelv követelményeinek emelését támogatom, hogy a hozzád hasonló, szöveget értelmezni nem tudó, sorok közt olvasni nem hajlandó sz@rkupacok ne járhassanak egyetemre, nem pedig azok ne, akik egyébként tehetségesek és megfelelnek egy adott szak elvárásainak.

2019. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
*utolso elottiek
2019. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

Hol írtam/jelentettem ki hogy NEKED NINCS NYELVVIZSGÁD, igen elolvastam, van nyelvvizsgád, gratulálok, aztán nagy teljesítmény, nem, mert ez elvárható egy átlagos képességű embertől, amit én leírtam generálisan értem, hogy akik itt dislikeolnak nyílván nincs vagy ellenzik a nyelvvizsgát és többen vannak sajnos.


"szöveget értelmezni nem tudó, sorok közt olvasni nem hajlandó sz@rkupacok"

aki szöveget nem tud értelmezni már rögtön szarkupac? de mégis van nyelvvizsgája, és akinek meg ez sincs az mi? szarkupac a gyök alatt? Mivel kötelező reading a nyelvvizsgában, igen is tudnak/tudnak értelmezni.


És még 1X, ültél már az elmúlt egy évben tantermi órán? láttad a diákok viselkedését? Azt hiszed hogy szimplán az oktatás fejlesztése segíteni fog,hát akkor nagyon tévedsz, a diákokon is múlik.


És kérlek írj már sok híres, sikeres embert aki sikeres a karrierjében de még B2-es szinten se tud beszélni?

ÉS honnan veszed hogy nem tudnak kommunikálni a nyelvvizsgával rendelkezők native speakerrel? Statisztikád van? Ha ők nem tudnak kommunikálni akiknek van nyelvvizsgájuk van akkor akinek nincs ,akkor ők még mutogatni se tudnak? vagy szerinted ők is szarkupacok?


Aki sikeres/az szeretne lenni, a témájában kutatni fog, és igen is szükséges az idegennyelei szakirodalom az egyetemem, ha angolul se tudsz hogy fogsz majd multinacionális cégnél dolgozni? És mennyire hihető egy "sikeres" diplomás szava ha a nevét még angolul motyogtatni se tudja.


Igen, én is pazarlom az időmet, miért ne? Megtehetem, nekem is van nyelvvizsgám képzeld, nem is egy, és igen szarkupac vagyok mégis sikerült a nyelvvizsgám. Szeretem olvasni mások véléményét.

2019. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

#34.

Egyébként meg miért időpazarlás?

Miből gondolod, hogy amellett, hogy hozzászólásokra reagálok a nap utolsó részében, a többit nem töltöm hasznosan?


Egyszerűen hányingerkeltően gusztustalan a hozzád hasonló felfuvalkodott hólyagok hozzáállása, ahogy magatokat felsöbbrendűnel tartjátok, mert van egy nyelvvizsgátok, és úgy mentetek egyetemre.


A gyengébb magyar olvasási és szövegértési tudásod végett még egyszer “időpazarlásként” leírom, ezúttal nagybetűkkel, hátha így fel bírod fogni:

VAN KÖZÉPFOKÚ ANGOL NYELVVIZSGÁM, ENNEK ELLENÉRE MEG TUDOM ÉRTENI AZOKAT, AKIKNEK NEHEZEBBEN MEGY AZ IDEGENNYELV, ÉS NEM GONDOLOM, HOGY EZ KIZÁRÓLAG AZ Ő HIBÁJUK, ÉS EMIATT NE LENNÉNEK VALÓK EGYETEMRE.

Sokan vannak, akik diplomamentővel nyelvvizsgàztak. Vannak, akiknek így se jött össze, de azért sokaknak igen.


Nem vagy felsőbbrendű, amiért neked ennyire pengén megy a nyelv, lehet, hogy te minden máshoz vagy h-ü-l-y-e (azért írom így gondolatjelekkel elválasztva, mert ez a gagyi oldal mindent szűr).


Nem az álláspontom akarom minden áron a hozzád hasonlókra ráerőltetni, csupán nyomatékosan akarom felhívni a figyelmeteket arra, hogy nem kell lenézni senkit, és hibáztatni a másikat, mert gyengébb az idegennyelvekből. Érdekes, hogy a hozzád hasonlók az oktatási rendszert sose hibáztatják, csak mert ti zsenik akármilyen rendszerben meg tudtok bizonyos dolgokat tanulni. Sose gondoltok bele abba, hogy nem mindenki egyforma egy adott dologban, ettől függetlenül sok minden másban jó lehet, amiben lehet, hogy te nem vagy jó. Az oktatási rendszernek ezt figyelembe kelleme vennie.


Visszatérve az időpazarlásra. Szerinted nincs életem. Szerintem neked nincs ilyen előítéletekkel és felsőbbrendű mentalitással, mások lenézésével. Arra nem gondoltál, hogy esetleg azért van ennyi időm reagálni, mert minden dolgomat hatékonyan intézem, és marad időm ilyenekre? Nem, erre te nem. Egyből a nagy értelmiségi magaslatodból arra következtetsz, hogy semmi életem, semmi dolgom.

2019. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%
Lehet kikötéséket találni, vannak bőven, csak sajnos majd munka előtt nem lesz apuci, anyuci hogy segítsen, és ha te kevesebb vagy mint a másik, őt fogják alkalmazni. Lásd most minden "komoly" munkához legalább szükséges egy B2-es nyelvtudás, sőt legtöbb helyen C1-es nyelvtudást igényel. Attól hogy itt vitázunk attól még nem fog megváltozni az oktatási rendszer, ez van sajnos.És igen is igazságtalánsag a világ, aki nagyon tehetséges és magas IQ-ja van, attól még születhet egy fejlődő országban ahol még oktatás sincs, és ugyanúgy analfabéta marad.
2019. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!