Nem kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Eltoroltek a torvenyt olvastatok.

En orulok neki :D

Ti?


2019. nov. 7. 11:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
16%
#19 ennyi
2019. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
8%

Most vagyok végzős, 2 nyelvből is van nyelvvizsgám, szerintem annyira nem nehéz. Pont azt beszélgettük ma szünetekben, hogy inkább csinálnánk nyelvvizsgát, mint emelt szintű érettségit.


Amúgy nekem nincs bajom azzal, hogy eltörölték, de egy kicsit korábban is szólhattak volna. Egy kicsit hülyének nézve érzem magam, hogy akármikor rákérdeztünk, hogy biztos bevezetésre kerül-e az új törvény, mindig 100%-osan állították, hogy nem fogják megváltoztatni. Most meg puff

2019. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
0%

És ki mondta hogy kötelező egyetemre menni? Ha nincs középfokú nyelvvizsgád, hát akkor ne menj, senki nem kényszerített rá.

Valóban vannak problémák az oktatasási rendszerrel pl. valójában B1-es középszintű nyelvi érettségire készít fel a középiskola, és nem a B2-es középfokú nyelvvizsgára.

De ha mindent az iskolától vársz el és saját magad nem fektetsz bele pénzt és energiát hát így nehéz lesz elérni bármit is.

Azt meg gondold át hogy egyetem alatt könnyebb lesz-e nyelvvizsgára készülni mint a középsuliban...Gondolom nem orvosira akarsz jelentkezni nyelvvizsga nélkül hanem valamilyen szakra ahol 300 a ponthatár...

Egyébként is a diplomához már mióta kell legalább egy B2-es nyelvvizsga, sőt sok szakon már két, akár felsőfokú és szaknyelvvizsgát is követelnek.

Attól hogy feljődik az oktatási rendszer, attól még a diákok úgyanúgy leszarják a tanórákat,beszélgetnek, telefonoznak, zavarják az órákat, tisztelet a kivételnek, ilyenkor is a tanárokat/rendszert hibáztatjuk?Amikor az órák 30%- figyelmeztetetéssel telik el. Ne mondd azt hogy nem így van, és ez nem csak az angol órára jellemző.

A zenéré tátogó TIK TOK és instagram,snapchat,facebook és egyéb hülyeségek nézegetése helyett pedig lehet tanulni. Minthogy itt a gyakori kérdésen vitatkozni és várni azt hogy mások is azt mondják hogy neked van igazad, jól tették hogy eltörölték... Foglalkozzunk már magunkkal, nem kell mindig a saját vélemenyünket ráerőszakolni másokra.

Az meg hogy azt hiszed hogy ez a világ szép és igazságos, akkor nőjj fel, mert a világ tele van igazságtalansággal.

Ha munkahelyeden számítógépet kell használni, és tegyünk fel nem volt info órád akkor is az lt mondod hogy “bocsi, nem tanították”

Az meg röhejes hogy a kormány nem tud egy átgondold törvényt hozni.

Egyébként meg egyetemen érdemes legalább egy C1-es Advanced szintű nyelvtudással( és nem feltétlenül nyelvvizsgával!) rendelkezni, mivel sok idegennyelvű, főleg angol szakirodalmat kell/érdemes olvasni...

A sok fiatal azt hiszi hogy 0 befektetéssel házat lehet venni, meg hogy mindent eléjük előre el kell készíteni...

2019. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
62%

Olyan jó, hogy itt mindenki hat diplomás, öt doktorival rendelkező kutató, aki szerint huszonöt nyelven illik beszélni egy diplomásnak, és minimum tizenöt tantárgyból illik emelt szintű érettségit tennie, és aki ezt a követelményt nem teljesíti az utcaseprőnek, de minimum WC pucolónak való, és hogy azért nem ér semmit egy diploma, mert valaki véletlenül a fenti kritériumok hiányában is meg tudja szerezni.


Azért kíváncsi lennék, aki ennyire veri magát, hogy ő középiskolásként is le tudta tenni a nyelvvizsgát önszántából, vagy bárhogy, az mennyire lenne penge ha élőben egy angol anyanyelvű kérdezne tőle két komolyabb összetett mondatot, vagy mondjuk London keleti részén kellene útbaigazítást kérnie egy helyitől. Utóbbi eset előfordult a 25 éve tanító, több száz diákot nyelvvizsgára sikeresen felkészítő tanárommal, és saját bevallása szerint eléggé leizzadt, mert alig értette a választ. Akkor gondolhatjátok, egyrészt mennyit értek a nyelvvizsgáitokkal, másrészt, mennyit ér az idegennyelv oktatás nálunk.


Egyébként meg volt osztálytársaim közül (akiknek szintén nem volt még nyelvvizsgája középsuli után), azóta végeztek egyetemen a teljesség igénye nélkül: programtervező informatikus, matematika, fizika, biológia és tanári szakokon.

Külön kiemelném informatikus szakon végzett osztálytársamat, aki vérprofi módon programozott, és igazán kár lett volna, ha egy ilyen törvény miatt nem lehetett volna diplomája, mert a nyelv egyáltalán nem ment neki. Végül vmi gagyi nyelvből vizsgàzott talán.

Nekem is gimi után lett meg a nyelvvizsgám angolból, hiába emelt szinten tanultam heti hat órában, de egy rakás f.s volt a nyelvoktatás suliba.

Kár arcoskodni, hogy mekkora kemény gyerekek vagytok, hogy az akárhanyadik felsőfokú nyelvvizsgára készültök, a lőtéri kutyát nem érdekli, nem mindenki egyforma, ezt tudomásul kell venni. Attól hogy ti a nyelvhez értetek, az adott szakon, ahová jártok, lehet simán rommá verne titeket tudásban egy olyan valaki, aki küszködik az idegennyelvvel.


Sose értettem ezt az okoskodó, tudálékos, arcoskodó hozzáállást, hogy “hát de illik idegennyelven beszélni”, meg “ezért nem ér semmit a diploma”. Higgyétek el, a szakszervezetek,, akiknek köszönhetően mégse vezetik be, értelmesebbek nálatok, ezt ők jobban tudják, nem hiába változtatott a kormány is az álláspontján a hatásukra, pedig ritkán szokott változtatni valamin, amit már elhatározott.


Nyugodtan jöhetnek a lepontozàsok, sz@@@rok rá, ennyi okoz örömet az ilyen hozzátok hasonló, magát kutatónak képzelő egyedektől.

2019. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%
19-es vagyok. Az egyetemi pár kreditért felvehető idegen nyelv semmit sem ér. Én is felvettem a spanyolt, de félévkor nem mentem a következőre, mert semmit sem ért. Kis naivan gondoltam felveszem, ritkább nyelv, jó ha megtanulok... inkább ne vettem volna fel. Most jobban haladok egy okostelefonos alkalmazással amivel dánul tanulok. Ha kell nyelvtani magyarázat, google csodái... ugyanúgy hallgatok és nézek dán műsorokat, filmeket feliratosan. Most a felsőfokú angolt azért vállalom be mert kell az orvosi egyetemi felvételimhez, kell a plusz pont, így hogy kiesett a két emelt után járó 100 pont.
2019. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
52%
1 emelt és 1 nyelvvizsga az nem 25 nyelv és 10 diploma. Hogy leszrod, a te bajod.
2019. nov. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
74%
#26 igazad van, egy csodálatos ember vagy. Örülök neki, hogy hozzászóltam a témához, ezáltal reagálhatott rá egy ilyen rendkívüli tehetséggel ellátott értékes személy, mint te, és mindennek a csodának részese lehettem. Köszönet érte. Mennyivel jobb lett most a napom, hogy egy ilyen tehetséges, okos, kutató értelmiségi méltatott válaszolni a hozzászólásomra.
2019. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
21%
Majd ha leülepedett benned a kisebbségi érzés és kitisztult a kép, állj neki tanulni is!
2019. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, ha te ugyanaz vagy, mint a #26-os, akkor továbbra is kiemelném csodálatos mivoltodat a példaértékű tökéletességeddel és zsenialitásoddal karöltve, de egyúttal felhívnám a figyelmed arra, hogy bár tökéletességed minden egyéb tényezőn felülkerekedik, azért a szövegértésre néha figyeljünk oda. Bár én nem vagyok akkora nagy kutató zseni, mint te, és feleannyira se vagyok tökéletes, de nem volt semmi kisebbségi érzésre utaló abban, amit írtam, és jeleztem, hogy nyelvvizsgám is van. Mindössze csak figyelembe vettem azokat a diákokat is, akik nincsenek olyan mágikus képességekkel felruházva, mint te, aki perfekt beszél a világ összes nyelvén, és egyúttal egyetértésemet fejeztem ki azzal, hogy nekik is legyen lehetőségük azért tanulni eyetemen, és majd leteszik a nyelvvizsgát közben, ahogy tették ezt sokan eddig is. Elnézésedet kérem, ha nem sikerült akkora magaslatokig felmennem hozzászólásommal, mint amilyen magaslatokba te mentél és a hozzád hasonló zsenik. Remélem nem sértettem vele a tápláléklánc csúcsán elhelyezkedő pozíciódat, és remélem elfogadod, ha esetleg a magunkfajta kevésbé csodálatos emberek is diplomához jutunk. Ha esetleg emiatt a te diplomád értéke kevesebb volna, azért is elnézést.
2019. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincsen egységesen minőségi nyelvoktatás a középiskolákban, addig szerintem ezt nem kellene bevezetni, úgyhogy én örülök annak, hogy eltörlik. Nekem pl. egyetem előtt nem lett volna nyelvvizsgám, ha a szüleim nem tudták volna kifizetni a magántanárt, ami egy kisvárosban nem is egyszerű... Nálunk nagyon rossz volt a nyelvoktatás minősége, kevés tanár volt, kevés az óraszám is és szerintem a tanárok módszerei sem a legtökéletesebbek. Lenyelvvizsgáztam, leérettségiztem és most is egyetemen tanulok. Sokan szidták az egyetemi nyelvi kurzusokat, na ez is szubjektív... Én szimpla szabválként tanultam két nyelvet teljesen a nulláról, mindkettőt ezerszer jobban tanították mint valaha életemben és az egyikből már meg is van a nyelvvizsgám (kínai), a másikból (spanyol) pedig majd szintén szeretnék nyelvvizsgát szerezni. Én speciel sokkal jobban be tudom osztani az időmet és szervezni az életemet egyetemistaként, mint mondjuk középiskolában.
2019. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!