Nem kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Eltoroltek a torvenyt olvastatok.

En orulok neki :D

Ti?


2019. nov. 7. 11:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Közbe látom te is reagáltál, amíg írtam a vàlaszt.


Nem mennék bele újabb vitákba, ez már tényleg felesleges volna veled.


Egy dologra reagálnék csak. Mondjak néhàny sikeres embert, akik B2-es szinten sem beszélnek idegennyelvet?

Név szerint nem nevezem meg őket, nem miniszterekre meg stb. ismert személyekre gondolok.

Konkrétan munkahelyemen az ÖSSZES, DE TÈNYLEG AZ ÖSSZES VEZETŐRE PÉLDÁUL, akik közt van jogász is és közgazdász is, de egyikőjüknek sincs nyelvvizsgája például, vagy akinek van, annak eszperantó és társai, mert nekik még nem kellett. Ez igaz nagyon sok más helyen is általánosságban. Nem tudom, hogy te dolgozol-e már. Én levelezőn jártam/járok egyetemre munka mellett. Nagyot fogsz csalódni, ha azt hiszed, hogy vezetők nagy részének perfekt nyelvtudása van, és ha megtapasztalod a munkamoráljukat és szaktudásukat, akkor még a diplomád is legszívesebben visszaadnád, akkorát fogsz csalódni.

2019. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

"Szerintem neked nincs ilyen előítéletekkel és felsőbbrendű mentalitással, mások lenézésével."

Honnan veszed hogy azt hogy nincs bajom az oktatási rendszerrel, leírtam nem is egyszer hogy igen is van probléma, de ez van. Honnan látod azt hogy lenézem akiknek nincs? Ha már én szarkupac vagyok akkor te nem nézed le másokat? Igen, gondoltam nem lehet a net worth-od több milliomos és sikeres CEOja TOP 10 cégnek, hogy itt irogatsz velem mint "felsőbbrendűvel"

2019. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
Igen is dolgoztam, többszörösét kerestem mint az átlag magyar fizetés. És igen is tudnak angolul beszélni, mivel nem csak magyar ügyféllel foglalkozunk, és szükséges a nyelvtudás hogy más országban lévő cégekkel is létesítnünk nemzetközi gazdasági kapcsolatokat.
2019. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Gondoltál arra hogy aki állami képzésre megy, azt a rengeteg pénzt a kormány téríti meg és ahogy mondtam, az egyetem nem kötelező, senki nem mondta hogy menjél, ha már ingyen adják a képzést akkor had döntsék már el ők hogy kiket akarnak felvenni, igen is vannak tehetséges, nyelvtudás nélküli emberek(ami ritka) de sok olyan hallgató is bekerül az egyetemre akiknek semmi köze a tanuláshoz, és ez a nyelvvizsga követelmény egy szűrőrétegként is működik.Így sok ezer diploma bent marad az egyetemen, ahol külön termet kell biztosítani és széfben tárolni addig míg az általad nevezett "tehetséges" nyelvtudással nem rendelkező egyedek megszerzik azt a B2-es nyelvvizsgát...
2019. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
huu de nagy vita lett egy kérdésből. :D
2019. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon, nagyon örülök neki! Most készülök jövőre két tárgyból utólagosan emeltezni, és utána megyek egyetemre. De időközben meg kell csinálnom egy nyelvvizsgàt is majd a későbbiekben, mert a diplomàhoz kell.
2019. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
81%

”ha már ingyen adják a képzést akkor had döntsék már el ők hogy kiket akarnak felvenni, igen is vannak tehetséges, nyelvtudás nélküli emberek(ami ritka) de sok olyan hallgató is bekerül az egyetemre akiknek semmi köze a tanuláshoz, és ez a nyelvvizsga követelmény egy szűrőrétegként is működik.”


Ember! A nyelvtudás mire szűrő? Ne legyünk már ténylegesen ennyire h-ü-l-y-é-k. Örülök neki, hogy ennyire istencsászár vagy, és a magyar átlagfizetés sokszorosát keresed, ettől függetlenül baromság, amit írtál, és továbbra sem érted amit ki akartam hozni belőle.


A nyelvtudásnak semmi köze ahhoz, hogy az egyén egyébként tehetséges-e máshoz. A nyelvvizsga semmilyen más képességet nem szűr meg a nyelvtudáson kívül. Sőt, akkor mondjak valamit? Még a nyelvtudást sem. A nyelvvizsga megléte csupán annyit jelent, hogy az adott vizsgán meg tudtad oldani az adott feladatokat 60%-osra összesítésben, nem pedig azt, hogy tényleg megy neked az adott nyelv.


Elmondanám, hogy pont a legnehezebbnek tartott mérnöki szakok hallgatói szoktak szenvedni leginkább a nyelvekkel, mert a reál beállítottságú embereknek egyszerűen a humán tárgyak nehezen mennek, persze van kivétel, de ezt el kell tudni fogadni. Egyszerűen így működünk. Keveseknek megy minden penge módon.


Szerinted nagyon sok olyan bekerül egyetemre, aki nem oda való, és a nyelvvizsga erre egy szűrő...

Szerintem meg nagyon sokan elvégzik az egyetemet nyelvizsgákkal meg mindennel olyanok, akik abszolút nem valók egy adott szakra, csak végigpuskázták az évek során a vizsgák nagy részét, és jól benyalták magukat, de elméleti és gyakorlati tudásuk kevés az adott szak követelményeiből.

Az alkalmasság eldöntésére a nyelvvizsga semmiképp sem szűrő.

2019. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

47 +1.

Nagyon korrekt a leirasod, ;)

2019. nov. 8. 07:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!