Nem kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Eltoroltek a torvenyt olvastatok.

En orulok neki :D

Ti?


2019. nov. 7. 11:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
Valaki nem tudja,hogy akkor emelt érettségi sem kell?
2019. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Azt nem torlik.

De varjuk a decemebert a hivatalosat

2019. nov. 7. 13:57
 13/48 anonim ***** válasza:
40%

De, tudjuk: kell az emelt érettségi. Szerencsére.


Én nem örülök neki, bár mindegy. Engem valószínű, így is, úgy is felvesznek a kiszemelt szakra. Van egy C1-es és egy B2 szintű nyelvvizsgám, most kezdtem a 3. nyelvet.


Aki nagyon örül, az azért gondoljon arra, hogy a diplomához kelleni fog a nyelvvizsga.

2019. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
52%
Én támogatom a kötelező nyelvvizsga bevezetését, csak nem ilyen csapnivaló nyelvoktatással, ami az átlag magyar gimikben megy. Bár úgy gondolom, hogy angolból egyedül is össze lehet szedni egy középfokút 4 év alatt, mert tényleg nem olyan nehéz. Nem kell méregdrága tanárra se költeni, se zseninek lenni. Egy átlagos képességű diák meg tudja csinálni. Én tök egyedül készültem fel egy kb. B1-es szintről C1-re, úgy, hogy egy darab angolórám nem volt 4 év alatt. Egy barátnőmet is felkészítettem B2-re, pedig ő sem nyelvzseni, én meg nem vagyok angoltanár.
2019. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
29%

Aki az iskolától várja a nyelvvizsgát csalódni fog.

Ahogy a GYK-ra jársz pletykálni, úgy lehet neten nyelvet is tanulni. A saját felelősséged, hogy megtanuld, nem az iskoládé.

2019. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
43%

Én nem örülök neki.


Kérdező, sajnálom, hogy ezt tapasztaltad a középsuliban, de nem csak ott kell tanulni.

A szabadidőd egy részét is tanulásra kell fordítanod, akkor meglesz a nyelvvizsgád.


Eh, nem bírom a fideszt, de ez az egyik döntésük, amit amúgy nem tartottam haszontalannak.

2019. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem okosabb lett volna inkább az emelt érettségi eltörlése. A nyelvvizsgát simán meg lehet csinálni, ha az ember kicsit jobban odateszi magát. Viszont az emelt érettségi már neccesebb, főleg ha az embernek a kötelező tantárgyak egyike sem megy olyan szinten.
2019. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
37%
#17 hát aki az emelt se képes megbirkózni annak felesleges egy komolyabb egyetemre mennie, mert csak égés lesz.
2019. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
20%
Én is így gondolom. Én tanár nélkül, szorgalommal és magamtól tanultam meg olyan szinten angolul anno hogy 10.-es koromban letettem a nyelvvizsgát, 11.-es koromban meg az előrehozott érettségit belőle. Néztem a BBC, CNN csatornákat, sorozatokat néztem angolul, amit meg nem értettem, kiszótároztam magamnak. Most dánul kezdtem el tanulni.
2019. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
22%
Azért amiből az ember egyetemre akar menni, abból a tárgyból menjen emelt szinten egy tisztességes érettségi, ahogy egy értelmiségi embertől elvárható legalább 1 idegen nyelv középfokú ismerete. Ezek nem magas elvárások, szerintem. Mármint, ha abból indulunk ki, hogy van különbség elméleti tudásban egyetemista és nem egyetemista között. Mert jelenleg nincs. Akárki mehetett eddig, aki épp melegedni akart, ez az igazság.
2019. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!