Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki vs Budapesti egyetemist...

Vidéki vs Budapesti egyetemistának jobb lenni?

Figyelt kérdés

A jobbat relatíve értem, kinek mi a jobb, nyilván.

Szerintem a vidéki egyetemvárosok hangulatosabbak és mindenképp olcsóbban megúszható.

Vidéki egyetemváros alatt Pécsre, Szegedre és Debrecenre gondolok, én a többi várost (mint pl. Miskolc, Nyíregyháza) ahol van egyetem, nem tartom egyetemvárosnak és szerintem nincs is meg a hangulatuk.



2019. dec. 7. 18:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
34%
Miskolcon már nagyanyádék idejében is egyetem volt, lehet nem szeretni azt a várost, de azt az egyet elvitatni tőle, hogy egyetem város, nehéz.
2019. dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Nem hiszem el, hogy nost azon álltok le itt vitatkozni velem, hogy micsoda Miskolc. Nekem sosem lesz egyetemváros és kész. Mellesleg szóba se jöhet, mert ott nincs az a szak, ahová menni akarok.


A másik meg, Debrecenről se akarjatok meggyőzni hogy drágább mint Bp mert nem az. Jó, persze a karácsonyi forgatagban minden drága, meg oké, a diákbérlet is drágább, de laktam Pesten és van összehasonlítási alapom hogy ugyanannyi pénzért milyen színvonalon lehet lakni ott meg milyenen Debrecenben.

2019. dec. 7. 23:35
 13/37 anonim ***** válasza:
58%

"Nekem sosem lesz egyetemváros és kész"


Az a baj, hogy fogalomzavarban vagy (egyébként sokan rosszul használják ezt a szót). Az "egyetemváros" az egy városrész, ahol elterül az adott város egyetemi campusa, és az ehhez kapcsolódó infrastruktúra. Tehát Miskolcnak igenis van egyetemvárosa.


"Mellesleg szóba se jöhet, mert ott nincs az a szak, ahová menni akarok."


Valójában itt van a kutya elásva. Ha nincs ott az a szak, akkor meg se kellett volna említened, hogy "azok nem is egyetemvárosok", teljesen lényegtelen a kérdésed szempontjából.

2019. dec. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
82%

Debrecenben minden elszállt: drága az albérlet, a tömegközlekedés (viszont jó), a parkolás és minden.

Szeged és Pécs nincs ennyire elszállva költségileg!

Debrecenben van 30 ezer egyetemista, ebből 6-7 ezer külföldi, akik tele vannak pénzzel, és mindent megvesznek, semmi sem drága. (a taxisok híznak a legjobban)

Viszont a Debreceni Egyetem pofátlanul gazdag, hihetetlen hogy mi pénze van, nagyobb az önálló költségvetése mint egy nagyobb magyar városnak!

2019. dec. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
97%

,,Viszont a Debreceni Egyetem pofátlanul gazdag, hihetetlen hogy mi pénze van, nagyobb az önálló költségvetése mint egy nagyobb magyar városnak!”

Ez igaz, viszont szomorú, hogy nem minden karra költenek. Nézzük meg a kémia épületet kívülről-belülről, minden elàrul.

2019. dec. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat, tévedtem: a Debreceni Egyetem pofátlanul gazdag, mert nagyobb a költségvetése, mint BÁRMELYIK vidéki nagyvárosunknak. "A Debreceni Egyetem a majd 200 milliárd forintnyi mérlegfőösszegével, és 160 milliárd forintos éves költségvetésével egymaga olyan erővel bír, mint maga a város. A 2008-as 69 milliárd forintos költségvetési főösszeg, 2017-ben 159 milliárd forintra nőtt, és az idei előirányzat meghaladja a 163 milliárd forintot.(2018)" Hát így könnyű, nem csoda, hogy állandóan építkeznek, fejlesztenek, beruháznak. Új karokat indítanak, így pilótától zongoraművészig, sportmenedzsertől fogorvosig mindent képeznek. Szerintem egy kicsit túl van hájpolva, de az iszonyú gazdagsága elvitathatatlanul látszik. És ebből a gazdagságból Debrecen városa is sokat profitál (pl. Nagyerdei Stadion)
2019. dec. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Amiről te beszélsz, az egy városrész. Van olyan városrész is, hogy kertváros. Most akkor minden város, aminek van kertvárosa egyben kertváros is? 😂 Vagy még egyszerűbb: minden városnak van egy belvároa nevezetű területe, de ha te külterületen laksz nem mondod, hogy a belvárosban laksz. Te vagy fogalomzavarban. Nagyon szereted Miskolcot, én egy rossz szót nem mondtam róla, de hülyeséget ne állíts róla.

Miskolc ipari nagyváros, nem egyetemváros és kész.

2019. dec. 8. 12:44
 18/37 anonim ***** válasza:
97%

Miskolc környéke mesébe illően szép - és van egyeteme.

Pécs belvárosa gyönyörű, a környéke gyönyörű, van feelingje - és egyetemváros.

Szeged belvárosa szép, van feelingje - és egyetemváros.

Debrecennek is van feelingje - és egyetemváros.

Ennyi.

2019. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Amely városban van egyetem, az egyetemváros. Ámen.
2019. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Lehetne inkább, hogy csak az írjon, aki a kérdésre válaszol? Köszi.
2019. dec. 8. 13:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!